Akcja pisania listów do rodziców dziewcząt z Chibok

„Pan jest blisko tych, których serce jest złamane“ (Psalm 34:19a)

W kwietniu 2014 r. członkowie organizacji ekstremistycznej Boko Haram porwali ponad 200 dziewcząt i kobiet ze szkolnego internatu w mieście Chibok w północnej Nigerii. Większość z nich to chrześcijanki. Niektórym z nich udało się uciec, inne zostały uwolnione przez porywaczy. W swoich relacjach dziewczęta opisują jak były gwałcone lub stawały się przedmiotem handlu. Uwolnione dziewczęta zostały umieszczone w bezpiecznym miejscu, gdzie rząd zapewnił im opiekę psychologiczną i duszpasterską, ale gdzie mają ograniczony kontakt z rodzinami. Jednak nadal ponad setka rodzin do tej pory nie ma żadnych informacji na tematach swoich córek i nie znają oni miejsca ich pobytu (stan na maj 2019). Pokażmy rodzicom uprowadzonych uczennic, że nie zapomnieliśmy o nich pomimo upływu czasu.
 

Matki dziewcząt z Chibok
Matki dziewcząt z Chibok

Yana Gana ma wrażenie jakby porwanie miało miejsce zaledwie wczoraj. Ból z powodu utraty córki Rifkatu nie zmniejsza się. „W dniu, w którym została porwana, przestaliśmy się śmiać", mówi Yana. Ale chociaż Rifkatu nie ma z nimi już od pięciu lat, rodzina nie traci nadziei na jej powrót.  „Tylko Bóg może sprawić, że moja córka wróci do domu", mówi Yana. To, co pomaga rodzinom uprowadzonych dziewcząt nie załamać się w tak trudnej chwili, to modlitwa chrześcijan na całym świecie. „Chrześcijanie na całym świecie modlili się o ich uwolnienie i opłakiwali ich los. Gdybyśmy zostali wtedy sami, bez pomocy, my, rodzice umarlibyśmy", mówi Yana Gana.

 

Yana Gala mocno wierzy, że Bóg zapewni uwolnienie jej córki Rifkatu
Yana Gala mocno wierzy, że Bóg zapewni uwolnienie jej córki Rifkatu

Open Doors wspiera rodziny na wiele sposobów. Modlitwą, osobistymi wizytami i słowami zachęty, organizując pomoc psychologiczną dla osób dotkniętych traumą. Prosimy, nie zapominajcie o modlitwie o pocieszenie dla rodzin i o szybkie uwolnienie więzionych dziewcząt.

Prosimy, módl się i napisz list do rodzin porwanych dziewcząt.

Ważne wskazówki dotyczące wiadomości

Napisz krótką, budującą wiadomość, używając prostych słów i sformułowań w języku angielskim. Dodaj jeden lub dwa wersety biblijne, które będą zawierały słowa pocieszenia i zachęty. Mile widziane są również namalowane przez dzieci obrazki.

  • Nie podawaj żadnych danych osobowych innych niż imię i nazwisko oraz kraj pochodzenia.
  • Nie wymieniaj nazwy „Open Doors".
  • Nie krytykuj kraju, rządu, ani Boko Haram.
  • Nie wkładaj do koperty pieniędzy.
  • Wyślij list lub kartkę w kopercie na poniższy adres do 30.09.2019:

 

Rodzice z Chibok
c/o Open Doors
Skr.Poczt.91
02-796 Warszawa 59

 

My zajmiemy się przesłaniem listów do rodziców dziewcząt z Chibok.

 

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.