Malownicza akcja zachęty dla dzieci z Azji Środkowej

W Azji Środkowej dzieci z rodzin chrześcijańskich mają szczególnie trudny czas. Potrzebują naszej zachęty. Jednocześnie niebezpieczne byłoby wysyłanie tym dzieciom dużej liczby listów. Ale dzięki tej niezwykłej "akcji zachęty" dzieci w Polsce mogą osobiście zachęcić swoich braci i siostry w Azji Środkowej - za pomocą własnoręcznie namalowanego obrazka.

Zdjęcie: Dziewczynka z Tadżykistanu
Zdjęcie: Dziewczynka z Tadżykistanu

Zachęć dzieci w Azji Środkowej!

Czy słyszałeś kiedykolwiek o takich krajach jak Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadżykistan czy Kirgistan? Na mapie świata można je znaleźć na południe od Rosji i na zachód od Chin; razem tworzą one region Azji Środkowej. Chrześcijanie często mają tam trudny czas, zwłaszcza dzieci z rodzin chrześcijańskich. Niektórzy znajdują się w niekorzystnej sytuacji, są marginalizowani i obrażani w szkole. Nie mogą po prostu iść do szkoły tak jak wy, w niektórych krajach nie mogą nawet mieć własnej Biblii dla dzieci. Ich rodziny spotykają się potajemnie z innymi chrześcijanami w ich domach, aby wspólnie się modlić i czytać Biblię. Niektóre dzieci musiały być świadkami tego, jak policja nagle wpadła do mieszkania na takie spotkanie, przerwała je, zadała wiele pytań, a następnie zabrała ze sobą niektórych chrześcijan, może nawet rodziców tych dzieci. Jest tak dlatego, że rząd uważa, że chrześcijanie są szpiegami z innych krajów, którzy chcą zaszkodzić ich krajowi - ale chrześcijanie chcą jedynie czynić dobro ludziom wokół nich i mówić im o Jezusie!

Malowanie i rysowanie

Możecie pomóc tym dzieciom nadal ufać Jezusowi pomimo trudności! Powinni wiedzieć, że nie są sami i że chrześcijanie w innych krajach są zainteresowani tym, co się z nimi dzieje. Dlatego w ramach zachęty namaluj szczególnie piękny obrazek, aby dodać dzieciom z Azji Środkowej, które mają trudny czas, wiary w Jezusa! Pomyśl o dziecku, które otrzyma Twoją kartkę zachęty: jak bardzo będzie z tego powodu szczęśliwe oraz jaką zachętą może to być dla jego rodziców. Kiedy chrześcijanie w Azji Środkowej zobaczą, że myślisz o nich i włożyłeś w dany rysunek tak wiele wysiłku, będą bardzo zachęceni. Będzie to dla nich wyraźny sygnał, że my jako chrześcijanie na całym świecie należymy do jednej rodziny, a mianowicie do rodziny Jezusa Chrystusa. Będziemy Ci bardzo wdzięczni jeśli pomożesz nam w tej akcji zachęty!

Wskazówki dla rodziców/ opiekunów

Kiedy chrześcijanie w Azji Środkowej nagle otrzymali większą ilość listów, ludzie w ich środowisku społecznym szybko stali się podejrzliwi i pojawiały się pytania: Skąd pochodzą te listy? Czy ci chrześcijanie mają powiązania z Zachodem i w końcu czy otrzymują pieniądze? Aby uniknąć negatywnych konsekwencji dla chrześcijańskich rodzin i kościołów, prosimy o przesyłanie tylko rysunków dzieci!

Pamiętaj by:

  • Podać jedynie imię, wiek dziecka.
  • Nie podawać nazwy swojego kraju.
  • Nie wspominać o Open Doors.
  • Nie wkładać do koperty żadnych pieniędzy.
  • Wysłać rysunki (może być przesyłka zbiorcza) w kopercie do naszego biura.

Na Wasze rysunki oczekujemy do 15.11.2020 (akcja została przedłużona)

 

Adres do wysyłki:
 Dzieci z Azji Środkowej
 c/o Open Doors
 Skr. Pocztowa 91
 02-783 Warszawa 59

 

Listy przekażemy dalej.

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.