Akcja zachęty dla Mary Andimi z Nigerii

2 stycznia, dom Mary Andimi w mieście Adamawa został zaatakowany przez Boko Haram, a jej mąż, pastor Lawan Andimi, został porwany. Po dwóch i pół tygodniach niepokoju, Mary otrzymała wiadomość, że jej mąż został zabity. Mary pamięta: "Czułam się tak, jakby Bóg mnie opuścił. […] Ale jestem wdzięczna, że mój mąż nie zaparł się Chrystusa do końca".

Zachęćcie Mary kilkoma osobistymi słowami i wyślijcie do niej list do 31 lipca 2020 r. Prosimy też o modlitwę za nią modlicie.

Po śmierci męża, Mary Andimi musi sama zająć się swoimi dziećmi
Zdjęcie: Po śmierci męża, Mary musi sama zająć się swoimi dziećmi

Kiedy rodzina usłyszała, że w pobliżu są bojownicy Boko Haram, było już za późno – okolica została otoczona. Mary i jej dzieci patrzyły z przerażeniem jak bojownicy odjeżdżali z mężem i ojcem. Następnego dnia rano Mary otrzymała wiadomość od Lawana, który pocieszył ją i poprosił, aby modliła się o cud i zaopiekowała się sobą i dziewięciorgiem dzieci. Wtedy jeden z porywaczy odebrał mężczyźnie telefon i powiedział jej, żeby wysłała żądanie okupu do kierownictwa kościoła – inaczej zabiją jej męża.

Kościół zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zebrać dużą sumę pieniędzy, ale 20 stycznia porywacze dali jasno do zrozumienia, że uwolnią pastora Lawana tylko wtedy, gdy nawróci się na islam. Kilka godzin później ogłosili, że go zabili. Mary pamięta: "Czułam się tak, jakby Bóg mnie opuścił. Wszystkie modlitwy wydawały się daremne. Ale jestem wdzięczna, że mój mąż nie zaparł się Chrystusa do końca". Poza ogromnym żalem na 55-latce ciąży też odpowiedzialność za swoją rodzinę: "Kto pomoże mi zatroszczyć się o dzieci? […] Jednej rzeczy się trzymam: Nic nie może mnie oddzielić od miłości Boga, ani śmierć, ani trudne okoliczności".

Jak stworzyć wiadomość- ważne wskazówki dla piszących:

  • Najlepsze są kartki okolicznościowe, prace plastyczne dzieci i krótkie listy.
  • Pisz w języku angielskim, krótkimi i prostymi zdaniami. Pisz czytelnie.
  • Dla zachęty dołącz 1-2 wersety biblijne.
  • Wykaż się wrażliwością; nie rozpisuj się nad trudną sytuacją odbiorcy i nie opisuj błogosławieństw związanych z życiem w twoim kraju.

 Ze względu na bezpieczeństwo pamiętaj:

  • Nie wspominaj o organizacji Open Doors w swoich listach.
  • Jeśli wysyłasz pocztówkę, prześlij ją w kopercie i nie umieszczaj na niej adresu Open Doors.
  • Możesz podać swoje imię i nazwisko, ale nie podawaj pełnego adresu.
  • Nie krytykuj religii narodowej ani ekstremistów religijnych, rządu, systemu sądowego ani przywódców politycznych.
  • Nie wysyłaj pieniędzy ani nie składaj propozycji pomocy.

 

Adres do wysyłki:

Mary Andimi
c/o Open Doors
 Skr. Pocztowa 91
 02-783 Warszawa 59

 

Na pocztę od Was czekamy do 31.07.2020

Listy przekażemy dalej.

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.