Zachęć prześladowanych chrześcijan

Zachęć prześladowanych chrześcijan

Zachęta poprzez listy

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku“.
(Filipian 4,14)

Dodaj otuchy chrześcijanom, którzy przeżywają właśnie trudne chwile lub znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu prześladowań.

Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać siły i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

We współpracy z naszymi biurami i organizacjami partnerskimi regularnie organizujemy akcje pisania do prześladowanych chrześcijan z całego świata. Dołącz do nas i pokaż naszmu uciskanemu rodzeństwu, że o nich myślimy i pamiętamy w modlitwie!


Dziękuję za Twoje zaangażowanie!

 

Jak napisać taki list?

Aktualne akcje pisania

Mamy nadzieję, że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie codziennie będą otrzymywali zachęcające wiadomość w formie tekstu, obrazu lub filmu na swoje smartfony - Ty również możesz coś przesłać!
Były gubernator Dżakarty (Indonezja), zwany Ahok, został skazany na dwa lata więzienia. Zachęćmy go kartką lub krótkim listem!
Żona Józefa, Caroline musiała patrzeć na morderstwo męża, dwóch braci i sąsiada i jest w bardzo ciężkim stanie psychicznym.
Alvaro, Trinity i Anita do dziś cierpią fizycznie i psychicznie z powodu skutków ataku bombowego na kościół.

Jak napisać list zachęty?

Poniższe wskazówki pomogą Ci napisać list lub kartkę:
 

Podziel się Bożym Słowem

Czuj się wolny do napisania czegoś osobistego. Na stronie www.biblegateway.com znajdziesz tłumaczenia do odpowiednich wersetów biblijnych w różnych językach.

Niektóre wersety biblijne:

  • 2 Kor 5,17
  • Flp 4,4
  • Iz 54,10
  • Iz 43,1
  • Mt 11,28
  • J 15,5

Bądź wrażliwy

Nie odwołuj się zbytnio do potrzeb odbiorcy i nie pisz o "błogosławionym" życiu w swoim kraju.

Język

Pisząc używaj prostych zdań w języku angielskim albo języku odbiorcy. Czasami nasi pracownicy przy dostarczaniu tej poczty muszą tłumaczyć, co jest napisane na kartkach i listach na język regionalny (np. na hinduski w Indiach).

Wysyłka

Wszystkie listy i pocztówki (jeśli jest ich więcej) wyślij w jednej kopercie do naszego biura. My przekażemy je dalej. Zapytaj też innych osób, czy nie zechciałyby poświęcić chwili swojego czasu i napisać parę słów do prześladowanych chrześcijan.

Bezpieczeństwo

Możesz podać swoje imię i swój kraj. Natomiast prosimy, by nie podawać ani adresu własnego ani Open Doors. Prosimy nie krytykować religii danego kraju, rządu, systemu prawnego czy przywódców politycznych.

Prezenty

Prosimy o nie wkładanie żadnych pieniędzy. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale może też przysporzyć problemów odbiorcy.

Adres

Imię osoby, do której jest skierowana kartka czy list
c/o Open Doors
Skr.Poczt.91
02-783 Warszawa 59

 

 

Martha aus NigeriaPodziękowania od Marty Azi z Nigerii:
„Otrzymałam ok. 11 kg listów. To, co pisali do mnie ludzie, zachęciło mnie bardzo i dało mi nowe spojrzenie na moje życie. Umocniliście moją wiarę w Jezusa. Każdy werset biblijny był dla mnie umocnieniem. Zabójstwo mojego męża zmiażdżyło mnie psychicznie i wielkim pocieszeniem było dla mnie to, że w tej sytuacji ludzie modlili się za mnie. Proszę Was, pamiętajcie o nas i módlcie się za nas!“
 

 

 

Napisz teraz swój list

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.

Drukuj Pobierz