Wsparcie

Wesprzyj teraz

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych braci w Chrystusie

Formularz darowizny

 
Tytułem

 
Kwota

 
Imię
Nazwisko
 
Ulica i numer
 
Miejscowość
Kod
 
Email
 
Telefon

 

 

 

kanały

 

Aktulanie realizowane projekty

W kilku buddyjskich regionach ponownie wzrósł ucisk wobec chrześcijan.
Sudański rząd pragnie zjednoczyć kraj pod panowaniem islamu.
El Hogar jest miejscem, gdzie chrześcijańskie dzieci, które przeżyły prześladowanie otrzymują ochronę.
W Etiopii chrześcijanie doświadczają prześladowania ze wszystkich stron.
„Widzę, jak uczestnicy robią wyraźne postępy w życiu duchowym, zarówno w poznaniu Pisma, ich życiu modlitewnym oraz wzajemnej wspólnocie”.
Gdy muzułmanie nawracają się do Jezusa, znajdują się dopiero na początku swojej drogi. Muszą nauczyć się, co to znaczy naśladować Jezusa.
W egipskim społeczeństwie kobiety mają niższą pozycję niż mężczyźni.
Do prześladowań, które spotykają ich jako „odstępców” od islamu, dochodzi codzienna walka o przeżycie.
"Nauczyłem się, jak być prawdziwym uczniem i pozostać wiernym Panu".
"Nasz Pan ubłogosławił nas prezentem od was i wysłuchał naszych modlitw".
Sudański rząd pragnie zjednoczyć kraj pod panowaniem islamu.
Nasze wsparcie umożliwiło kształcenie liderów i pracowników wspólnot chrześcijańskich w kraju.
Od samego początku dostarczanie Biblii było istotą służby Open Doors.

Darowizna - na jaki cel?

Darczyńcy mogą zdecydować na jaki projekt pomocowy przekażą swoje finanse. Jeśli budżet na konkretny projekt zostanie zamknięty, wtedy będziemy kontaktowali się z Wami i prosili o możliwość przeksięgowania danych finansów na inny podobny projekt. Zamiana ta będzie możliwa jedynie po otrzymaniu pisemnej zgody od poszczególnych darczyńców.

Dużym ułatwieniem są też dla nas darowizny, które nie są przypisane konkretnym projektom. Ze względu na dynamiczną sytuację w wielu krajach, gdzie pojawiają się nowe wyzwania w wyniku wojen i kataklizmów, łatwiej nam nieść pomoc prześladowanym chrześcijanom, jeśli pieniądze nie są ściśle przypisane do konkretnego projektu. Lub jeśli wskazany cel ma większy zakres, np. zamiast wpłat darowizn na Syrię, wygodniejsze w działaniu są wpłaty na Bliski Wschód.

Zachęcamy Was do kontaktu z nami. Jeśli macie jakiekolwiek pytania w tym zakresie lub nie wiecie na jaki projekt można przekazać darowiznę, to dzwońcie lub piszcie do nas dzwońcie lub piszcie do nas. Jesteśmy do Wasze dyspozycji.

 

Świadectwo Kontroli Aliansu Ewangelicznego

Polskie biuro jako część międzynarodowej służby Open Doors współprowadzony jest przez Open Doors Deutschland. Open Doors Deutschland e. V. otrzymało świadectwo kontroli darowizn Aliansu Ewangelicznego, który potwierdza zgodność działań organizacji ze ścisłymi zasadami w zakresie wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny. Pod numerem 46/250/50616 w Urzędzie Skarbowym w Hofheim koło Taunus/Niemcy Open Doors jest identyfikowane jako organizacja niosąca pomoc charytatywną.

 

Odliczenie darowizn od podatku

Stowarzyszenie Open Doors Deutschland e.V. z siedzibą w Republice Federalnej Niemiec zostało, ze względu na swoją działalność na rzecz pożytku publicznego, zgodnie z zarządzeniem Urzędu Skarbowego w Hofheim n. Taunusem z dn. 29.10.2015, nr 46/250/50616 uznane na terytorium RFN jako organizacja służąca celom kultu religijnego i wg § 5, ust.1, pkt. 9 ustawy o opodatkowaniu organizacji oraz wg § 3, pkt. 6 ustawy o podatku dochodowym od działalności gospodarczej, jest zwolniona z podatku. Potwierdzamy, że zwolnienie to, o ile dotyczy jedynie działalności związanej z kultem religijnym (§ 52, ust.2, pkt.2 Kodeksu Podatkowego), obowiązuje również za granicą (czyli w Polsce). Ze względu na różnice uchwał podatkowych pomiędzy krajami UE oraz ich różne interpretacje, Open Doors nie gwarantuje niestety swoim ofiarodawcom możliwości odliczenia od podatku darowizn na rzecz tej organizacji. Sugerujemy upewnić się o takiej możliwości indywidualnie w Urzędzie Skarbowym, odpowiednim dla miejsca zamieszkania podatnika.

 

Konto do wpłat darowizn

PKO BP
IBAN: PL62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
BIC/Swift: BPKOPLPW

Świadectwo Kontroli Aliansu Ewangelicznego

Open Doors Deutschland e. V. (i tym samym polskie biuro, które jest częścią OD DE) otrzymało świadectwo kontroli darowizn Aliansu Ewangelicznego, który potwierdza zgodność działań organizacji ze ścisłymi zasadami w zakresie wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny.

Pomoc, która nadchodzi

Projekty, które Open Doors mogło zrealizować dzięki Waszemu wsparciu, pomogły wielu osobom na całym świecie. Chcemy pokazać, jak bardzo ważna jest Wasza pomoc dla prześladowanego Kościoła.

Podziękowania od prześladowanych chrześcijan

Twoje wsparcie czyni różnicę! Wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektów pomocy, dziękujemy z głębi naszych serc!

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.

Drukuj Pobierz