Wesprzyj Aminę z Nigerii

W 2012 r. uzbrojeni terroryści Boko Haram zaatakowali dom Aminy i jej rodziny. Jej mąż został zabity, a dwaj najstarsi synowie zostali ciężko ranni. W czerwcu 2017 r. Amina była w grupie kobiet, które zostały uprowadzone i przez osiem miesięcy przetrzymywanie w wiosce Boko Haram. Amina przeżyła traumę. Niech słowa zachęty, które prześlesz do Aminy, będą świadectwem tego, że pamiętasz i modlisz się o nią.

Akcja pisania kart pocieszenia do Aminy trwa do 30.11.2021 r.

Amina z Nigerii

Historia Aminy

W 2012 r. uzbrojeni terroryści z Boko Haram wtargnęli do domu Aminy i jej rodziny. Amina widziała, jak zabijają jej męża, ponieważ odmówił wyparcia się Chrystusa. Jej dwaj najstarsi synowie zostali poważnie ranni, ale przeżyli. Po ataku Amina cierpiała na silny stres pourazowy i depresję, które dzięki leczeniu udało jej się przezwyciężyć. Nie było to jednak jej ostatnie spotkanie z Boko Haram.

20 czerwca 2017 r. szła ulicą z kilkoma innymi chrześcijanami, kiedy zostali zaatakowani. Bandyci zastrzelili mężczyzn, a kobiety zabrali do lasu Sambisa, który służy im za kryjówkę. »Doświadczyłyśmy nędzy, głodu, poniżenia i strachu« - opisuje swoje doświadczenia Amina. Kobiety były regularnie naciskane przez imama, aby porzuciły swoją wiarę. Ale zachęcały się wzajemnie wersetami z Biblii i pozostały nieugięte. Po ośmiu miesiącach kobiety zostały w końcu wypuszczone na wolność.

Lokalni partnerzy Open Doors towarzyszyli Aminie, która doznała ciężkiej traumy, poprzez opiekę duszpasterską i nadal ją wspierają. Dziś może powiedzieć: »Nie możemy tego zapomnieć, ale nie pozwolimy, by to nas załamało«. Daje świadectwo: »Wszystko, co się wydarzyło, przybliżało mnie bardziej do Jezusa«. Prosimy, módlcie się dalej o uzdrowienie Aminy i zachęćcie ją osobistym pozdrowieniem!

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Jak zachęcić pisząc?

Zanim zaczniesz pisać, pomódl się, aby Pan Bóg dał ci właściwe słowa, którymi zachęcisz Aminę..
 
Napisz Aminie kartkę z krótkim, zachęcającym tekstem w języku angielskim; najlepiej z 1-2 wersetami biblijnymi. Bardzo dobrze sprawdzają się również własnoręcznie namalowane kartki przez dzieci.
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do tego osobiście! Napisz, jak się nazywasz (tylko imię) i z jakiego kraju piszesz. Nie ujawniaj innych danych osobowych..
 
Dołącz 1 lub 2 krótkie wersety biblijne o zachęcającym wydźwięku. Nie ograniczaj się wyłącznie do wysłania wersetów biblijnych, napisz osobistą wiadomość! Możesz np. napisać, co dany werset dla ciebie znaczy lub jak pomógł ci w trudnym momencie twojego życia..
 
 
Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je adresatom.

Wersety biblijne: Dziel się Słowem Bożym

Na stronie www.Biblia-Online.pl można znaleźć odpowiednie wersety biblijne w różnych językach. Spróbuj znaleźć werset biblijny, który zachęca i obiecuje pocieszenie.

Kilka wersetów biblijnych na ten temat dla inspiracji:

    Izajasza 41:10
    1 Piotra 5:10
    Psalm 139:5
    Rzymian 8:38-39

Adres i ważne uwagi

  1.  Pisząc nie wspominaj o Open Doors.
  2.  Bądź wrażliwy.
  3.  Prosimy nie krytykuj rządu Nigerii ani islamu.
  4.  Nie wkładaj do koperty pieniędzy.
  5.  Wyślij listy lub kartki w kopercie do naszego biura, a my prześlemy dalej.

 

Akcja pisania trwa do 30.11.2021 roku:

dopisek „Amina z Nigeriii“
Open Doors Polska
Skr. poczt. 91
02-783 Warszawa