Prześlij słowa zachęty do Daniela i Mangi z Nigerii

Daniel i Manga to młodzi mężczyźni z Nigerii. Podczas ataku na ich wioskę bojownicy Boko Haram zabili ich ojca i podcięli im gardła, ponieważ odmówili wyrzeczenia się wiary w Jezusa Chrystusa. Bracia cudem przeżyli. Od tego czasu obaj podążają drogą uzdrowienia i zachęcają innych świadectwem swojego życia. Prosimy, módlcie się za Daniela i Mangę. Podzielcie się z nimi słowami zachęty i osobistymi pozdrowieniami.

Akcja pisania kart pocieszenia do Aminy trwa do 30.11.2021 r.

Daniel i Manga z Nigerii

Historia Daniela i Mangi

Daniel i Manga mieszkali wraz z rodzicami, dwoma braćmi i siostrą w Maiduguri w północno-wschodniej Nigerii. 2 października 2012 r. terroryści ekstremistycznej organizacji islamistycznej Boko Haram przypuścili szturm na wioskę. Mordowali mężczyzn. Napastnicy ustawili ojca i synów przed domem i zażądali, aby wyrzekli się wiary w Jezusa Chrystusa. Ojciec odmówił i dlatego został zabity. Także synowie pozostali wierni Jezusowi. Islamiści podcięli im gardła. Potem przyszła kolej na ich młodszego brata. Po krótkiej kłótni, bojownicy uznali, że jest zbyt młody, by go zabić zgodnie z ich prawem i puścili go wolno.

 

Kiedy napastnicy odeszli, ojciec braci był już martwy, ale oni sami wciąż walczyli o życie. Ich zrozpaczona matka, z pomocą przyjaciół, zdołała przewieźć ich do szpitala. Dzięki Bożej łasce bracia przeżyli. W wyniku ataku nie tylko ich ciała, ale także ich dusze zostały naznaczone bliznami. Powrót do zdrowia trwał długo, ale dzisiaj obaj młodzi mężczyźni są w stanie wspierać innych chrześcijan historią swojego życia.

 

„Na początku wstydziliśmy się naszych blizn” – mówi Manga. „Przyciągają uwagę ludzi ... Kiedy wychodziliśmy z domu, nakładaliśmy ubrania z wysokim kołnierzem lub obwiązywaliśmy szyje szalikami. Po pewnym czasie zrozumieliśmy, że blizny są świadectwem i dowodem na istnienie Boga”. „To wydarzenie wzmocniło moją wiarę. Bez względu na zamiary wroga, jeśli twój czas jeszcze nie nadszedł, wróg nie może ci nic zrobić” – mówi Daniel.

Prosimy, módlcie się za Daniela i Mangę i zachęćcie ich osobistym pozdrowieniem!

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Jak zachęcić pisząc?

Zanim zaczniesz pisać, pomódl się, aby Pan Bóg dał ci właściwe słowa, którymi zachęcisz Daniela i Mangę..
 
Napisz kartkę w języku angielskim. Mile widziane są rysunki wykonane przez dzieci.
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do tego osobiście! Napisz, jak się nazywasz (tylko imię) i z jakiego kraju piszesz. Nie ujawniaj innych danych osobowych..
 
Dołącz 1 lub 2 krótkie wersety biblijne o zachęcającym wydźwięku. Nie ograniczaj się wyłącznie do wysłania wersetów biblijnych, napisz osobistą wiadomość! Możesz np. napisać, co dany werset dla ciebie znaczy lub jak pomógł ci w trudnym momencie twojego życia..
 
 
Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je adresatom.

Wersety biblijne: Dziel się Słowem Bożym

Na stronie www.Biblia-Online.pl można znaleźć odpowiednie wersety biblijne w różnych językach. Spróbuj znaleźć werset biblijny, który zachęca i obiecuje pocieszenie.

Kilka wersetów biblijnych na ten temat dla inspiracji:

    Izajasza 41:10
    1 Piotra 5:10
    Psalm 139:5
    Rzymian 8:38-39

Adres i ważne uwagi

  1.  Pisząc nie wspominaj o Open Doors.
  2.  Bądź wrażliwy.
  3.  Prosimy nie krytykuj rządu Nigerii ani islamu.
  4.  Nie wkładaj do koperty pieniędzy.
  5.  Wyślij listy lub kartki w kopercie do naszego biura, a my prześlemy dalej.

 

Akcja pisania trwa do 30.11.2021 roku:

dopisek „Daniel i Manga“
Open Doors Polska
Skr. poczt. 91
02-783 Warszawa