NAPISZ KARTKĘ DO NIESŁYSZĄCYCH DZIECI Z AZJI CENTRALNEJ

LISTY DO DZIECI

Wiele niesłyszących chrześcijańskich dzieci w Azji Środkowej jest odizolowanych od świata i nie może w pełni zintegrować się ze społeczeństwem. Często są ignorowani, a wielu z nich ma trudności ze znalezieniem pracy, więc nie mają dochodu i środków do życia. Nie mają oni też dostępu do szkoleń i edukacji, ponieważ nie potrafią czytać i pisać. Dlatego też zachęcamy wszystkich do włączenia się w dzieło pisania listów i kartek do niesłyszących dzieci z Azji Centralnej.

Ośrodek dla osób niesłyszących wspierany przez Open Doors

W tym krótkim filmie widzimy małe dziecko, które uczy się w ośrodku dla osób niesłyszących w Azji Centralnej, który wspierany jest przez naszą organizację Open Doors. A to wszystko dzięki wsparciu modlitewnemu i finansowemu ludzi dobrej - takich jak TY!

Społeczność niesłyszących osób jest jedną z najszybciej rosnących grup wyznaniowych (czyt. chrześcijańskich) w Azji Środkowej. W niektórych interpretacjach islamu uważa się, że osoby niesłyszące nie mogą dostać się do nieba, dlatego też osoby te są znacznie bardziej otwarte na Ewangelię.

Open Doors prowadzi w Azji Centralnej wiele szkoleń dla osób niepełnosprawnych m.in. z zakresu ekonomii, obsługi komputera czy też kursy makijażu i urody. Przez partnerów Open Doors prowadzone są także szkolenia dla osób pełnosprawnych z języka migowego dla dzieci i dorosłych, aby ułatwić im kontakt z osobami niesłyszącymi.

Niesłyszące dzieci mają trudniej

Dla niesłyszących chrześcijan wywodzących się z muzułmańskiego środowiska, niepełnosprawność staje się nie tylko trudnością w codziennym życiu, ale też naraża ich na prześladowania na tle wyznaniowym.

Kampania pisania listów do dzieci

Obecnie prowadzimy kampanię, której celem jest przygotowanie i wysłanie kartek/rysunków będących formą wsparcia dla dzieci niesłyszących, odwiedzających ośrodek wspierany przez Open Doors w Azji Centralnej.

Kampania trwa do końca roku 2023, jednakże otrzymane kartki będziemy na bieżąco przekazywać do partnerów Open Doors, aby niesłyszące dzieci mogły jak najszybciej otrzymać ten niezwykły dar przygotowany przez Was od serca.

 

Wskazówki dotyczące pisania

  • Najlepsze są kartki z życzeniami, prace plastyczne dzieci i pocztówki.
  • Warto zwrócić uwagę, by kartki były napisane prostym językiem angielskim i zawierały mało tekstu. Niektóre z dzieci odwiedzających ośrodek dla osób niesłyszących nie potrafi jeszcze płynnie czytać po angielsku.
  • Bądź wsparciem dla innych. Wypisując kartkę dodaj 1-2 wersety z Biblii.
  • Prosimy okaż dzieciom swoją wrażliwość i nie nawiązuj do ich trudnej sytuacji życiowej.

Dla bezpieczeństwa

  • Prosimy nie wspominajcie o Open Doors w swoich listach.
  • Jeśli tworzysz pocztówkę, wyślij ją do nas w kopercie, a na pocztówce nie pisz adresu Open Doors. 
  • Możesz podać swoje nazwisko, ale nie podawaj pełnego adresu.
  • Nie krytykuj religii danego kraju lub ekstremistów religijnych, jego rządu, systemu sądowniczego lub przywódców politycznych.
  • Nie wysyłaj pieniędzy ani nie składaj propozycji pomocy.

Gdzie wysyłać kartki?

Kartki i pocztówki przygotowane dla dzieci z Azji Centralnej można wysyłać bezpośrednio do nas na adres:
Open Doors Polska, Skr. poczt.91, 02-783 Warszawa 59

lub też podając je naszemu prelegentowi podczas zaplanowanych spotkań we wspólnotach, parafiach, zborach itp. Aby zaprosić prelegenta do Waszej wspólnoty wystarczy się do nas zgłosić telefonicznie lub mailowo. 

 

ZAPROŚ PRELEGENTA

 

Wesprzyj nasze działania

Zachęcamy również do wsparcia naszych działań, abyśmy mogli docierać do jak największej gupy chrześcijańskich dzieci, które potrzebują naszego wsparcia.

 

Formularz darowizny

Tytuł wpłaty
Kwota
Imię
Nazwisko
Ulica i numer
Miejscowość
Kod
Email
Telefon

 

 

kanały

 

Wspieramy

BANK PKO BP

PRZELEWY KRAJOWE PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
PRZELEWY ZAGRANICZNE BIC/Swift: BPKOPLPW

Z DOPISKIEM: „Wsparcie Dzieci prześladowanego Kościoła“