Projekt na listopad 2016

Sudan: Pomoc w przeżyciu

Monatsprojekt November 2016

Sudański rząd pragnie zjednoczyć kraj pod panowaniem islamu. Chrześcijanie stoją jednak temu na drodze i doświadczają przez to masowego prześladowania. Kościoły są niszczone, literatura chrześcijańska konfiskowana, a pastorzy samowolnie aresztowani. Często oskarża się ich, że są «szpiegami Zachodu» i jednocześnie zdrajcami kraju. Wspólnoty są pod silną presją i potrzebują naszego pilnego wsparcia. Prosimy, pomóżcie nam duchowo i materialnie zaopatrzyć sudańskich chrześcijan we wszystko, czego potrzebują.

Poprzez miejscowych partnerów Open Doors może dostarczać Biblie i literaturę chrześcijańską, organizować szkolenia dla liderów i pracowników, prowadzić specjalne seminaria przygotowujące wspólnoty na czas prześladowań. Dodatkowo Open Doors angażuje się w pomoc w traumie i finansuje projekty samopomocowe, aby umożliwić wierzącym budowanie dla siebie źródeł dochodu. Prosimy, byście także wstawiali się za chrześcijan z Sudanu.

Ogromnie dziękujemy!

 

Bardzo prosimy by przy dokonywaniu wpłaty w tytule dopisać: "Sudan 11/16".

Jeśli projekt ten, zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przesłane do wsparcia podobnej akcji.

 

Wesprzyj

 

 

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.

Drukuj Pobierz