Projekty miesięczne

Projekty Miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

PROJEKT

Wzmocnić »Młodą Latorośl« – Wesprzyj i odbierz kalendarz Open Doors

Drodzy Przyjaciele, pragniemy aby dzieci prześladowanego Kościoła mógłby otrzymać możliwe jak największe wsparcie. Każdy z nas może mieć udział. Oto jak to zrobić:

  • Wesprzyj projekt na grudzień 2018 – »Wzmocnić Młodą Latorośl« .
  • Przelej dowolną kwotę, prześlij nam potwierdzenie dokonania przelewu na info@opendoors.pl wraz z adresem wysyłki kalendarza.
  • W odpowiedzi prześlemy Ci piękny kalendarz Open Doors na 2019. Dzięki niemu oraz twojej determinacji będziesz w stanie przeczytać całe Słowo Boże w 2019.

 

Kalendarz Open Doors

 

Informacje o projekcie

Zniszczenie młodej rośliny jest łatwiejsze. Nie ma ona mocnych korzeni, a i sama jest delikatna i wątła. Tam, gdzie chrześcijanie są prześladowani za swoją wiarę; właśnie te „młode pędy“ z chrześcijańskich rodzin często stają w obliczu szczególnych wyzwań. Wraz z rodzicami doświadczają wykluczenia i wrogości, stają w obliczu przemocy oraz strat. Nie rozumieją ani źródła nienawiści, nie są też w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie o sens cierpienia. Często brakuje tych wszystkich rzeczy, które są w stanie wzmocnić je, aby były w stanie przetrwać we wrogim dla siebie środowisku.
 

Zdjęcie: Wasihun z Etiopii na chrześcijańskim spotkaniu młodzieży
Zdjęcie: Wasihun z Etiopii na chrześcijańskim spotkaniu młodzieży

Szczególnie w szkole młodzi chrześcijanie często mają bardzo trudny czas, są wyśmiewani i zastraszani, omijani przez kolegów z klasy, a także krzywdzeni przez nauczycieli; inne w ogóle nie mogą chodzić do szkoły. Dzięki Waszemu wsparciu, Open Doors może zaspokoić te potrzeby – na przykład poprzez dystrybucję Biblii dziecięcych oraz innych chrześcijańskich materiałów dla dzieci i młodzieży. Pomagamy również w budowie i utrzymaniu szkół chrześcijańskich. Szczególnym czasem zachęty i wzmocnienia są kilkudniowe chrześcijańskie obozy wakacyjne, w których dzieci i młodzież mają ze sobą społeczność oraz mogą wzrastać w wierze w Jezusa Chrystusa. Pragniemy, aby słabe pędy urosły i wydały w przyszłości obwity owoc.

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dla dzieci i młodzieży z prześladowanego Kościoła!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: „Projekt 12/2018“. 

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

Projekty pomocy, które można wspierać

Prześladowania wielokrotnie doprowadzają chrześcijan do poważnych trudności w zapewnieniu bytu sobie i swojej rodzinie. Dlatego Open...

Większość Koreańczyków jest pozbawiona podstawowych produktów potrzebnych do życia a codzienność jest walką o przetrwanie. Duża część...

Prześladowania wielokrotnie doprowadzają chrześcijan do poważnych trudności w zapewnieniu bytu sobie i swojej rodzinie. Dlatego Open...

Od lat Open Doors wspiera społeczność w Indiach na różne sposoby korzystając z pomocy lokalnych partnerów.

Aby sprostać wielu wyzwaniom i trzymać się Jezusa w czasie prześladowań, chrześcijanie w krajach buddyjskich muszą być umocnieni w...
"Nigdy nie mówię nikomu o książkach, ale dzień po moim powrocie wszystkie są już rozdane. Słowo Boże jest najcenniejszą rzeczą w Mekce...

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.