Open Doors

Historia

"Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć." Ap.3,2

 

Bruder Andrew

Żyć powołaniem – Historia Open Doors

Niektórzy słysząc o "prześladowaniach chrześcijan", myślą o czasach starożytnych, gdzie chrześcijanie byli zabijani na arenach na oczach tysięcy ludzi.
Jednak prześladowanie chrześcijan to o wiele więcej niż relikt historii. Mówi nam o tym wiele ataków i indywidualnych historii, które opowiadane są  przez napotkanych pojedyńczych chrześcijan lub chrześcijańskie kościoły. Szacuje się, że obecnie około 100 milionów ludzi cierpi prześladowania z powodu praktykowania swojej wiary. Niektórzy mają zakaz udziału w nabożeństwach albo zbierania się na modlitwę. Inni są torturowani, a nawet zabijani.

Od ponad 50 lat Open Doors jako międzywyznaniowa organizacja pomaga tym, którzy są prześladowani za swoje oddanie Jezusowi Chrystusowi.

 
Brat Andrew przy swoim Volkswagenie Garbusie

Początek - Jak to wszystko się zaczęło

Przed ponad 50 latami rozpoczęły się podróże pewnego Holendra za Żelazną Kurtynę, by nieść wsparcie chrześcijanom z krajów komunistycznych. Ze służby jednego człowieka rozwinęła się międzynarodowa organizacja.

Czytaj Dalej 
Open Doors

Historia - kalendarium ważniejszych wydarzeń

Przez dziesięciolecia, Open Doors wspiera chrześcijan na świecie przez wzywanie do modlitwy i praktyczną pomoc. Pomoc jest zorientowana zawsze na miejscowe potrzeby i planowana wspólnie z miejscowymi chrześcijanami. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń z historii Open Doors.

Czytaj Dalej