Gesichter der Verfolgung
 

Wsparcie finansowe

"Pożycza (samemu) Panu - kto dla biednych życzliwy, za dobrodziejstwo On mu nagrodzi" - Prz 19,17

Serdecznie dziękujemy za każde finansowe wsparcie, dzięki któremu możemy pomagać naszym uciśnionym braciom i siostrom w krajach, gdzie są prześladowani. Bez Waszego wsparcia ta pomoc nie byłaby możliwa.

Konto, na które można wpłacać darowizny:

UWAGA!!! NASTĄPIŁA ZMIANA RACHUNKU BANKOWEGO!!!

Nowy rachunek w PKO BP:

62 1020 1169 0000 8502 0250 0544 

Adres: Open Doors e. V., 1142 Postfach, 65-761 Kelkheim

z tytułem "Darowizna na cele statutowe" (+ ew. z dopiskiem nazwy projektu)

Przy wpłatach na konkretne, aktualne projekty prosimy o uwzględnienie dopisku dotyczącego danych działań. Jeżeli budżet na projekt zostanie zamknięty, wpłaty na dany cel zostaną przekazane na podobny, bieżący projekt.

Świadectwo kontroli Aliansu Ewangelicznego

SpendenprufzertyfikatPolski oddział jako część międzynarodowej służby Open Doors współprowadzony jest przez Open Doors Deutschland. Open Doors Deutschland e. V. otrzymało świadectwo kontroli darowizn Aliansu Ewangelicznego,
który potwierdza zgodność działań organizacji ze ścisłymi zasadami w zakresie wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny. Pod numerem 46/250/50616 w Urzędzie Skarbowym w Hofheim koło Taunus/Niemcy Open Doors jest identyfikowane jako organizacja niosąca pomoc charytatywną.

Odliczenie darowizn od podatku

Stowarzyszenie Open Doors Deutschland e.V. z siedzibą w Republice Federalnej Niemiec zostało, ze względu na swoją działalność na rzecz pożytku publicznego, zgodnie z zarządzeniem Urzędu Skarbowego w Hofheim n. Taunusem z dn. 13.03.2011, nr 46/250/50616 uznane na terytorium RFN jako organizacja służąca celom kultu religijnego i wg § 5, ust.1, pkt. 9 ustawy o opodatkowaniu organizacji oraz wg § 3, pkt. 6 ustawy o podatku dochodowym od działalności gospodarczej, jest zwolniona z podatku. Potwierdzamy, że zwolnienie to, o ile dotyczy jedynie działalności związanej z kultem religijnym (§ 52, ust.2, pkt.2 Kodeksu Podatkowego), obowiązuje również za granicą (czyli w Polsce). Ze względu na różnice uchwał podatkowych pomiędzy krajami UE oraz ich różne interpretacje, Open Doors nie gwarantuje niestety swoim ofiarodawcom możliwości odliczenia od podatku darowizn na rzecz tej organizacji. Sugerujemy upewnić się o takiej możliwości indywidualnie w Urzędzie Skarbowym, odpowiednim dla miejsca zamieszkania podatnika.