Wesprzyj finansowo 
 

Gdzie chrześcijanie są prześladowani najbardziej

Światowy Indeks Prześladowań 2017

Światowy Indeks Prześladowań 2017

ŚIP jest rankingiem 50 krajów, gdzie chrześcijanie doświadczają najsilniejszych prześladowań. Indeks jest publikowany co roku przez Open Doors. W tych wspomnianych krajach żyje ok. 650 mln chrześcijan a ponad 200 mln jest narażonych na szczególnie silne prześladowania.
We współpracy z bezpośrednio dotkniętymi chrześcijanami z tamtych miejsc, jak i przy pomocy zewnętrznych ekspertów oraz analizy dokonane przez międzynarodowy zespół Open Doors powstała sprawdzona przez lata metodologia, która stara się ocenić zakres prześladowań zobrazowany w aktualnym Indeksie. Naszym celem jest, aby kościoły, media, politycy i społeczeństwo byli świadomi sytuacji ciemiężonych chrześcijan oraz by chcieli stać się dla nich ambasadorami zachęty i pomocy.
Dowiedz się więcej na temat prześladowanych chrześcijan!

Opisy krajów będą sukcesywnie uzupełniane.

Nowy ranking 
 
Świadectwa wiary prześladowanych chrześcijan

Świadectwa wiary prześladowanych chrześcijan

W ponad 50 krajach chrześcijanie doświadczają prześladowania, ponieważ kochają Jezusa. Światowy Indeks Prześladowań pokazuje jak silne są prześladowania w poszczególnych krajach. Świadomość, że za każdą cyfrą kryje się konkretna osoba, jej historia, jej życie jest dla nas ogromnie motywująca do działania i przede wszystkim do modlitwy.

Poznaj te historie 
Riser- gdzie najbardziej wzrosło prześladowanie chrześcijan?

Riser- gdzie najbardziej wzrosło prześladowanie chrześcijan?

Ogólnoświatowe prześladowanie chrześcijan niestety nie miało tendencji spadkowej w tym roku - wręcz przeciwnie: prześladowanie wyznawców Jezusa Chrystusa stale rośnie. Zobacz wideo, w których krajach prześladowania chrześcijan wzrosło najbardziej.

Zobacz 
 Newcomer- które kraje są nowe?

Newcomer- które kraje są nowe?

Mauretania i Sri Lanka, to nowe kraje w Światowym Indeksie Prześladowań. W wideo, dowiesz się, dlaczego te kraje należą obecnie do 50 krajów o największych prześladowaniach chrześcijan i jak wygląda sytuacja chrześcijan tam na miejscu.

Zobacz 
Zamów mapę ŚIP 2017

Zamów mapę ŚIP 2017

Magazyn "Oblicza Prześladowań" wraz z mapą indeksu umożliwia przegląd krajów, w których sytuacja chrześcijan jest obecnie najtrudniejsza. Jak dużą cenę przychodzi płacić im za wiarę w Jezusa, opowiadają oni sami. Mapa ŚIP powieszona na ścianie może stale przypominać o modlitwie za uciskany Kościół.

Zamów 
Pierwsza piątka w ŚIP 2017

Gdzie prześladowanie chrześcijan jest najmocniejsze?

Ten film pokazuje pięć krajów na szczycie Indeksu Prześladowań, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Dowiedz się, jakie są przyczyny prześladowań i dlaczego właśnie te kraje są w rankingu na samej górze.

 

Zobacz 
Metodologia

Metodologia Światowego Indeksu Prześladowań

Każdego roku publikujemy Światowy Indeks Prześladowań W ten sposób rejestrujemy i dokumentujemy prześladowania chrześcijna na całym świecie. Dowiedz się w jaki sposób powstaje Indeks.

Metodologia-PDF