Perspektywy dla Bliskiego Wschodu

Irak i Syria: Zmiana sposobów pomocy

Irak i Syria: Zmiana sposobów pomocy

Wojna panująca w Syrii i Iraku zmieniła nieco dynamikę i to skłoniło nas do reorganizacji naszych projektów pomocy na tamtych terenach. Sytuacja w obu krajach ciągle się zmienia. Organizacje charytatywne i ONZ zaczynają coraz bardziej angażować się w pomoc humanitarną na uwolnionych obszarach Niniwy. Zespoły Open Doors mogą stopniowo obniżać intensywność wsparcia, jakiego przez dwa i pół roku udzielały tysiącom chrześcijańskich rodzin. Jednocześnie musimy ocenić, jak dopasować sposoby naszej pomocy, biorąc pod uwagę potrzeby duchowe i panujący brak nadziei.

Aby móc dzięki Waszym darowiznom zaspokoić potrzeby chrześcijan w poszkodowanych krajach, wszelkie wpłaty powinny wpływać z nowym tytułem przelewu. Zamiast: „Pomoc dla Iraku i Syrii” czy ”Irak i Syria” należy wpisać: „Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie”.

Petycja-PDF 
 
Nadzieja w obozach dla uchodźców

Nadzieja w obozach dla uchodźców


To wideo 360 ° daje unikalny wgląd w życiu rodzin uchodźców w Libanie. Przed wojną prowadzili normalne życie, a teraz mieszkają w namiotach. Świadomość, że wielu chrześcijan na całym świecie modlić się za nich, wspiera w praktyczny sposób poprzez projekty pomocowe, daje im siłę i odwagę, aby trwać w wierze.

Oglądaj 
Wsparcie modlitewne dla Iraku i Syrii

Wsparcie modlitewne dla Iraku i Syrii

„W każdej chwili odczuwamy siłę Waszych modlitw. Bardzo dużo to dla nas znaczy. Jeszcze nigdy nie czuliśmy się opuszczeni przez wspólnotę Jezusa Chrystusa na świecie”, mówi pastor Douglas, który w północnym Iraku angażuje się w prace z wypędzonymi chrześcijanami. Także i Wy wstawiajcie się w modlitwie za Waszych braci i siostry w Iraku i Syrii!

Więcej 
Irak: Nadzieja dla wypędzonych chrześcijan

Irak: Nadzieja dla wypędzonych chrześcijan

Latem 2014 r. dziesiątki tysięcy irackich chrześcijan uciekło przed Państwem Islamskim do północnych części kraju. Tamtejsze wspólnoty wspierały ich od początku i dzięki pomocy Open Doors czynią to do dzisiaj. Dzięki projektom samopomocowym przesiedleńcy otrzymują możliwość zbudowania nowej egzystencji. Doświadczają tego, jak Jezus się o nich troszczy.

Więcej 
Miliony Głosów Nadziei

Miliony Głosów Nadziei

Czy chcesz włączyć się w dzieło zebrania Miliona Głosów Nadziei w modlitwie i poparciu dla chrześcijan w Syrii i Iraku? Musimy powiedzieć światu, jak najgłośniej się da, o tym, co potrzeba zrobić, aby zagwarantować prawdziwą przyszłość chrześcijanom w tych krajach. Dołącz swój głos i miej wpływ!

Podpisz! 
Słowa otuchy dla syryjskich i irackich chrześcijan

Słowa otuchy dla syryjskich i irackich chrześcijan

Chrześcijanie w Iraku i Syrii potrzebują, abyśmy dodali im otuchy. Niech wiedzą, że nie zapominamy o nich i że bracia i siostry na całym świecie się za nich modlą. Wymyślcie własne przesłanie ze słowami otuchy, które za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej dotrze do chrześcijan na Bliskim Wschodzie i obdaruje ich nową nadzieją!

Więcej 
Syria: Znaki nadziei w obliczu wojny

Syria: Znaki nadziei w obliczu wojny

W ciągu minionych pięciu lat społeczność chrześcijańska pomniejszyła się o ponad połowę. Mimo tego część syryjskich chrześcijan świadomie pozostaje w kraju, aby nieść innym miłość Jezusa. Wierzą, że Kościół w Syrii ma przyszłość. Angażują się z całą silą. Nawet w tych najtrudniejszych sytuacjach Jezus buduje swoje Królestwo.

Więcej