Wesprzyj finansowo 
 

Wypędzenie chrześcijan z Iraku

Niezbędna pomoc dla Iraku

Niemal każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje od naszych łączników w Iraku. „Nie wiemy co przyniesie kolejny dzień. Na zewnątrz panuje chaos. Jezus jest jednak naszym ukojeniem”, mówi Amir, chrześcijanin z Bagdadu. W czasie ucieczki przed bojownikami IS (dawniej ISIS) chrześcijańscy uchodźcy pozostawili cały swój dobytek, a teraz rozpaczliwie szukają schronienia i pomocy.

Open Doors, razem z miejscowymi partnerami, próbuje polepszyć sytuację chrześcijan. Brakuje najpotrzebniejszych rzeczy, nawet wody pitnej. Humanitarna katastrofa, jakiej doświadczają teraz wierzący skłania do natychmiastowego działania i wymaga wsparcia Kościoła na całym świecie. Dowiedz się więcej i pomóż już teraz!

Więcej 
 
Namoty dla uchodźców Irak

Blog Irak

Nasi pracownicy towarzyszą w cierpieniu chrześcijanom z północnej części Iraku. Pomagają, a większość z nich również tam mieszka. Swoje doświadczenia oraz efekty pomocy opisują na naszym blogu dotyczącym Iraku.

Więcej 
Kampania modlitewna za Irak

Modlitwa za świat islamski

Muzułmanie, którzy zostali chrześcijanami, doświadczają często najcięższych prześladowań. O modlitwę proszą nas również chrześcijanie, którzy od pokoleń żyją w krajach islamskich. Dołącz do kampanii modlitewnej „Niebezpieczna wiara” i módl się za braci i siostry w wierze. Szczególnie tych w Iraku i Syrii.

Więcej 
Rozdawanie pomocy

Pomóż teraz!

Raja to młoda kobieta z Mosulu, mieszkająca od pewnego czasu na północy Iraku. Gdy islamiści IS (dawniej ISIS) zajęli Mosul, większość z tamtejszych chrześcijan zdecydowała się na ucieczkę. Raja pomaga w dostarczaniu pomocy zapewnionej przez Open Doors. Przeczytaj jej historię i pomóż.

Więcej 
Uchodźcy z Iraku

Modlitwa za chrześcijan z Iraku

„Nie wiemy co przyniesie przyszłość. Bardzo się boimy. Módlcie się za nami”, prosi chrześcijanin z Iraku. Wstawiajmy się w modlitwie za naszymi braćmi i siostrami. Modlitwa to najważniejszy element pomocy – módlmy się więc z wiarą.

Módl się