Wesprzyj finansowo 
 
 

Nigeria: Pocieszenie dla Martiny Kury i jej dzieci!

Postępowanie sądowe wystawia na próbę indonezyjski pluralizm

"Na zawsze zapamiętam dzień 30 czerwca, w którym straciłam mojego najlepszego przyjaciela", opowiada Martina Kura. W tym dniu w ubiegłym roku ekstremistyczni muzułmanie zamordowali jej męża, pastora Josepha, na jego farmie. Kiedy pastor dwa dni wcześniej chciał ściąć drzewo na swojej działce, przyszedł tam młody muzułmanin i powiedział, że drzewo należy do niego. Chociaż Joseph po długiej dyskusji ostatecznie zapłacił za drzewo, mężczyzna zagroził mu jeszcze na koniec, że sprawa nie została wyjaśniona do końca.

Gdy Joseph i jego pomocnicy pracowali kolejnego dnia na farmie, usłyszeli krzyki, po czym napadła na nich grupa muzułmanów. "Wiem, że oni przyszli ze względu na mnie", powiedział pastor. Podczas gdy wszczyscy inni uciekli, Joseph pozostał stojąc naprzeciw atakującym i został zamordowany w brutalny sposób.

Gdy dowiedziała się o tym Martina, popadła w rozpacz. "Płakałam tak długo, aż zabrakło mi łez", opowiada kobieta. "Ale wtedy przypomniałam sobie słowa z Psalmu 139,16: Oczy Twoje widziały me czyny i wszystkie są spisane w Twej księdze; dni określone zostały, chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał. Byłam pocieszona, spojrzałam w niebo i powiedziałam: 'Boże, jestem tutaj z siedmiorgiem moich dzieci. Proszę, zadbaj o nas i wypełnij swoje obietnice’ ".

Prosimy, módlcie się o tę rodzinę!
• Dziękujmy Panu, że Martina mogła się podnieść i nadal ufa Bogu.
• Prośmy Boga, aby nadal zaopatrywał swoje dzieci tym, czego potrzebują.
• Módlmy się, aby Pan pocieszał tę rodzinę i stale podnosił.

Módlmy się i piszmy
Pocieszmy Martinę i jej dzieci kartką lub krótkim listem. Napisz krótkie pozdrowienia prostym językiem angielskim lub 1-2 wersety biblijne. Prosimy, podaj jedynie swoje imię i narodowość. Nie podawaj adresu. Prosimy, nie wspominaj o Open Doors i nie dołączaj pieniędzy. Wszystkie kartki i listy prosimy wysyłać w osobnych kopertach do naszego biura.  Dalsze instrukcje tutaj: [link].

Akcja trwa do 30 czerwca 2017.
Listy prosimy kierować na adres:

Rodzina Kura
c/o Open Doors
Skr. Pocztowa 91
02-783 Warszawa 59

Listy przekażemy dalej.

ŹródłoOpen Doors
TłumaczAlicja Gubernat