Wesprzyj finansowo 
 
 

Irak: Wyzwolenie Mosulu

Iracka armia świętuje uwolnienie Mosulu - co to oznacza dla chrześcijan?

Irak- wyzwolenie

W weekend iracka armia ogłosiła podbicie twierdzy IS w Mosulu. Walki w mieście nadal jednak trwają: Państwo Islamskie kontroluje jeszcze niektóre części miasta, według doniesień armii jest to prawie kilometr kwadratowy.

Zdjęcia ukazują ludzi świętujących na ulicach uwolnienie miasta, jednak dla wielu chrześcijan sytuacja zasadniczo się nie zmienia. Mosul jest jednak bardzo zniszczony, podobnie jak okoliczne, w większości chrześcijańskie wioski Doliny Niniwy, które również pod koniec zeszłego roku zostały wyzwolone. Zarówno spustoszenie miasta jak i strach przed ponownym powstaniem bojowników IS przyćmiewają radość wierzących.

Chociaż wyzwolenie Mosulu spod IS (jeszcze nie całościowe) jest dużym sukcesem i nową nadzieją na przyszłość Kościoła w Iraku: wielu chrześcijan żyjących obecnie jako uchodźcy wewnętrzni na terenach kurdyjskich nie wie, czego się spodziewać po powrocie do ojczyzny. Brakuje im nadziei, że normalne życie w Mosulu i Dolinie Niniwy jest w ogóle jeszcze możliwe.

Prosimy, módlcie się z nami za chrześcijan z Iraku:

• aby w Mosulu i Dolinie Niniwy panował pokój i bezpieczeństwo.
• aby wielu chrześcijan widziało nowe perspektywy w swojej ojczyźnie i decydowało się na pomoc przy odbudowie miast.
• aby kościoły i wspólnoty mogły stać się źródłem nadziei w tym zniszczonym regionie.

Już dziś podpiszcie petycję Open Doors dla chrześcijan z Iraku i Syrii - oddajcie głos nadziei dla naszych prześladowanych braci i sióstr z Bliskiego Wschodu!

ŹródłoOpen Doors