Wesprzyj finansowo 
 

Wojna w Syrii

Pomoc humanitarna dla uchodźców

Po dwóch latach wojny domowej w Syrii 150 tys. chrześcijan tuła się po swoim kraju jako uchodźcy. Bez domu i ochrony. Z powodu swojej wiary i chrześcijańskiej postawy, która zakazuje przemocy i zemsty wyznawcy Chrystusa są rozdarci i atakowani z dwóch stron frontu. Od czasu, gdy przy boku rebeliantów stanęli islamscy ekstremiści, sytuacja chrześcijan jeszcze bardziej się pogorszyła. Stali sie celem ataków, zamachów bombowych, gwałtów, uprowadzeń dla okupu, religijnych mordów. Cierpią bezdomność, głód, choroby, bezrobocie, zimno. Ich sytuacja jest wyzwaniem dla wierzących chrześcijan. To położenie chrześcijan, musi niepokoić, musi budzić solidarność z cierpiącym Ciałem Chrystusa. Nie można przejść obok nich obojętnie. Z 1 Listu do Koryntian, rozdział 12 wiemy, że jeśli cierpi jeden członek, cierpią z nim wszystkie pozostałe. Nasze rodzeństwo potrzebuje natychmiastowej pomocy. Pomóżmy im. Razem możemy więcej!

Wesprzyj teraz 
 
Mężczyzna w Syrii

Wiadomości z Syrii

Chrześcijanie w Syrii czują się izolowani i zapomniani przez świat. Przemoc i zniszczenie to ich codzienność. Chrześcijanie się jednak nie poddają. Wierzą, że Jezus wesprze ich i pomoże przetrwać czas próby. W naszych meldunkach z Syrii zobaczycie jak wygląda rzeczywistość chrześcijan w okresie wojny domowej. Pozólcie się informować.

Czytaj dalej 
Rodzina uchodców w Syrii

Sytuacja chrześcijan

Brutalna walka, zniszczone domy, zabici i ranni. Oto codzienność syryjska. W tej wojnie domowej, chrześcijanie są na linii strzału. Nie przyłączyli się do rebelii, nie wspierają rządu prezydenta Assada. Nie mają żadnych sprzymierzeńców, oprócz nas. Zachód jednak milczy o ich losie. Są bezkarnie mordowani, porywani, torturowani. Jednak z tego świata mroku, wydobywa się światło nadziei.

Czytaj dalej 
Miasto w Syrii

Opis kraju- Syria

Syria znajduje się aktualnie na 11 miejscu Światowego Indeksu Prześladowań 2013 Open Doors. Przez długie lata życie chrześcijan było relatywnie stabilne. W wyniku „arabskiej wiosny” kraj pogrążył się w chaosie. Szczególnie sytuacja chrześcijan załamała się dramatycznie. Zachęcamy do zapoznania się z sytuacją polityczną w Syrii w naszym najnowszym Indeksie.

Czytaj dalej 
Rodzina uchodców w Syrii

Pomoc dla Syrii

Od dwóch lat szaleje wojna domowa w Syrii. 150 tys. chrześcijan to jej bezpośrednie ofiary. Uchodźcy we własnej ojczyźnie. Open Doors tworzy program szerokiej pomocy dla najbardziej potrzebujących chrześcijan. Razem możemy wesprzeć 8 tys. chrześcijańskich rodzin!

Czytaj dalej