Prześladowania chrześcijan

Światowy Indeks Prześladowań

Prześladowania chrześcijan na świecie

„Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził.(...)  Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.“ – Ew. św. Jana 15,18−20

 

Obecnie jesteśmy świadkami największych prześladowań chrześcijan w dziejach chrześcijaństwa. Według najnowszych szacunków ponad 200 mln chrześcijan znosi prześladowania o bardzo wysokim charakterze.

 

Dowiedz się więcej o wierności wyznawców Chrystusa. Poznawaj tych, którzy dzisiaj płacą wysoką cenę wierności Chrystusowi a jednak wciąż pozostają nieugięci.

informacje na temat prześladowań chrześcijan

Jak Open Doors definiuje prześladowania? Jakie prawa człowieka są naruszane przez prześladowania chrześcijan? Tutaj odpowiedzi na te ważne pytania.
W profilu kraju znajdziesz szczegółowe informacje na temat sytuacji prześladowanych chrześcijan w krajach, które znalazły się w ŚIP.
Aby prześladowanie chrześcijan nie funkcjonowało w świadomości społeczeństwa i Kościoła jedynie jako przytłaczające statystyki, Open Doors publikuje świadectwa prześladowanych chrześcijan w formie zebranych świadectw wideo pt. "Oblicza Prześladowań". Dzięki nim możemy poznawać rzeczywistość prześladowanych braci i sióstr, aby wytrwale modlić się za nich.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.