Wiadomości

Wiadomości Open Doors- mailing

Open Doors News 

Tutaj można znaleźć wszystkie rodzaje wiadomości Open Doors: aktualne informacje z prześladowanego Kościoła, osobiste historie uciskanych chrześcijan i artykuły prasowe Open Doors Polska.

 

Dzięki opcji filtrowania można łatwo dostosować wybór wyświetlanych wiadomości do naszych potrzeb.

Wiadomości prasowe
chrześcijanie w sudanie oskarżeni o apostazję
Sudan

W obliczu ostatnich wydarzeń Sudańczycy zadają sobie pytanie o powrót kary śmierci za apostazję. Jak donosi chrześcijańska organizacja pomocowa Middle East Concern (MEC) pod koniec czerwca czterech młodych chrześcijan zostało zatrzymanych i oskarżonych o apostazję.

Wiadomości
SUDAN: KONIEC POZYTYWNYCH ZMIAN DLA CHRZEŚCIJAN
Sudan

Wolność wyznania sudańskich chrześcijan jest coraz bardziej ograniczana. Presja środowiska wywierana na konwertytów na chrześcijaństwo jest szczególnie dotkliwa, ale, jak pokazują ostatnie przykłady, wzmacnia się ucisk ze strony instytucji państwowych. Dotyczy to również kontroli państwa nad kościołami poprzez specjalnie powoływane „komisje kościelne”.

Wiadomości
Chrześcijanie w Sudanie
Sudan

Pastor, który został napadnięty podczas nabożeństwa, został skazany na miesiąc więzienia. Tym samym pastor otrzymał taki sam wyrok jak jego napastnik, który 10 kwietnia zakłócił nabożeństwo w sudańskim stanie Al-Dżazira.

Wiadomości
Przywódcy kościelni podczas seminarium
Sudan

15 lutego sąd w Sudanie nakazał częściowe zburzenie kościoła w pobliżu stolicy kraju, Chartumu. Jest to kolejna odsłona wydarzeń w długotrwałym sporze między kościołem a władzami, który rozpoczął się w 2013 r.

Wiadomości
Sudan
Sudan

(Open Doors Polska) - Christian Boutros Badawi, doradca sudańskiego ministra ds. religii, został zaatakowany w Chartumie na początku tego miesiąca. Późnym...

Wiadomości
wiadomości - Sudan
Sudan

(Open Doors Polska) – W ubiegłym tygodniu, po raz pierwszy w historii Sudanu, czternaście osób zostało oskarżonych o wielokrotne próby spalenia kościoła. Proces...

Wiadomości prasowe
2020-06-05_Open_Doors_600x420_Sudan_Teaser.jpg
Sudan

(Open Doors Polska) - Rząd tymczasowy Sudanu zgodził się na powołanie Krajowej Komisji Wolności Religijnej. Ma ona podejmować działania przeciwko naruszaniu...

Subskrybuj wiadomości Open Doors

Subskrybuj nasze wiadomości jak również inne nasze bezpłatne materiały.
 

Zamów wiadomości