Zachęć Hajaratu z Nigerii

W nocy 10 lipca 2020 r. ekstremistyczni pasterze islamscy Fulani zaatakowali wioskę, w której mieszkał Hajaratu i inni chrześcijanie. Strzelali do każdego, kto stanął im na drodze i palili domy. Oprócz dóbr ziemskich, Hajaratu straciła tej nocy również swoją najmłodszą córkę.

Proszę pokaż Hajaratu, że modlisz się za nią wysyłając jej pozdrowienia do 30.11.2021!

 

 

Zachęta Hajaratu z Iranu
Hajaratu z Nigerii

Co się stało tamtej nocy

Hajaratu właśnie zasypiała, gdy usłyszała pierwsze strzały. "Wszyscy wybiegliśmy na zewnątrz i rozeszliśmy się w różnych kierunkach" - mówi. Wraz z kilkoma innymi mieszkańcami wsi pobiegła nad rzekę, a najmłodszą córkę przywiązała sobie do pleców szmatą. Hajaratu nie umie pływać. Ale uciekając przed napastnikami, nie miała innego wyjścia, jak tylko wejść do rzeki. Kiedy była mniej więcej w połowie drogi, straciła grunt pod nogami. Tylko z wielkim trudem udało jej się dopłynąć do brzegu. Na miejscu okazało się jednak, że straciła córkę w wodach rzeki, a sama walczyła o to, by nie utonąć. "Zaczęłam płakać bez opamiętania" - wspomina tamten moment.

Utrata córki była dla Hajaratu ciężką próbą wiary. Mimo to, trzyma się Jezusa. Open Doors wspierało ją w tym trudnym czasie, m.in. poprzez opiekę duszpasterską. Stopniowo znajduje nową odwagę, by stawić czoła życiu. Stańcie też przy Hajaratu i napiszcie do niej kartkę, aby pokazać jej, że się za nią modlicie!

Jak napisać wiadomość zachęcającą do Hajaratu?

Pomódl się o inspirację do napisania listu, który stanie się zachętą dla Hajaratu.
 
Hajaratu nie mówi po angielsku. Proszę napisać tylko: "Zuwa ga Hajaratu, Mungode sosai yadda kika baiyana sheda mana labarinki. Wannan abin ya albarkaceni kwarai da gaske. Inayi miki adu'a. Nagode." To tłumaczy się na "Drogi Hajaratu, dziękuję za podzielenie się z nami swoją historią. Bardzo mnie to wzruszyło. Modlę się za ciebie i twoją rodzinę regularnie". Mile widziane są również samodzielnie namalowane przez dzieci obrazki.
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do tego osobiście! Napisz, jak się nazywasz (tylko imię) i z jakiego kraju piszesz. Nie ujawniaj innych danych osobowych..
 
Możesz też napisać na kartce krótki werset biblijny. Następnie nasi lokalni partnerzy przetłumaczą je.
 
 
Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je adresatom.

Wersety biblijne: Podziel się Słowem Bożym

Na stronie www.Biblia-Online.pl można znaleźć odpowiednie wersety biblijne w różnych językach. Spróbuj znaleźć werset biblijny, który zachęca i obiecuje pocieszenie.

Kilka wersetów biblijnych na ten temat dla inspiracji:

    Izajasza 41:10
    1 Piotra 5:10
    Psalm 27:1
    Rzymian 8:38-39

Adres i ważne uwagi

  1. Nie wspominaj o Open Doors.
  2. Nie należy załączać pieniędzy.
  3. Wyślij kartki w kopercie do naszego biura, przekażemy je dalej.


Czekamy na wiadomość od Ciebie do 30 listopada 2021

Z dopiskiem „Hajaratu“
Open Doors Polska
Skr. poczt. 91
02-783 Warszawa