Zachęć pastora Andrew z Nigerii!

Zaledwie kilka lat temu islamscy ekstremiści z ugrupowania Boko Haram zaatakowali wioskę Guyaku w północnej Nigerii. "Uciekliśmy, aby ratować nasze życie i ukryliśmy się w górach" - relacjonuje pastor Andrew. Tam chrześcijanie ukryli się w jaskiniach. Kiedy następnego ranka ostrożnie wrócili do wioski, zastali obraz zniszczenia. Z tlących się jeszcze domów unosiły się kłęby dymu. Napastnicy ukradli ich rzeczy, a to, czego nie mogli zabrać ze sobą, spalili. "Nigdy nie przypuszczałem, że wrócimy razem do kościoła" - wspomina pastor Andrew. "Straciliśmy wszystko".

Zachęcajcie pastora Andrew z Nigerii!

Czego doświadczył pastor Andrew

Wielu chrześcijan uciekło do pobliskich miast. Niektórzy postanowili jednak zostać - a gdy naprawili swoje domy, inni wrócili. Partnerzy Open Doors pomogli w budowie nowego budynku kościoła. Od tego czasu pastor Andrew został przeniesiony do innego kościoła, ale często wraca do Guyaku, aby zobaczyć, jak radzą sobie tamtejsi chrześcijanie. Sytuacja w północnej Nigerii jest nadal bardzo niebezpieczna dla chrześcijan. Pastor Andrew jest jednak zdecydowany trzymać się Jezusa: "Niech się dzieje co chce, nie zawrócę, bo wiem, że czeka mnie nagroda [w niebie]". Proszę módlcie się, aby on i inni ocaleni z Guyaku zostali w pełni uzdrowieni i mogli towarzyszyć innym prześladowanym chrześcijanom w Nigerii.

 

Jak napisać wiadomość z zachętą?

Zanim zaczniesz pisać, pomódl się, aby Pan Bóg dał ci właściwe słowa, którymi zachęcisz pastora Andrew.
 
Napisz do pastora Andrew kartkę z krótkim, zachęcającym tekstem w prostym języku angielskim. Bardzo dobrze sprawdzają się również samodzielnie namalowane przez dzieci obrazki
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do tego osobiście! Napisz, jak się nazywasz (tylko imię) i z jakiego kraju piszesz. Nie ujawniaj innych danych osobowych..
 
Dołącz 1 lub 2 krótkie wersety biblijne o zachęcającym wydźwięku. Nie ograniczaj się wyłącznie do wysłania wersetów biblijnych, napisz osobistą wiadomość! Możesz np. napisać, co dany werset dla ciebie znaczy lub jak pomógł ci w trudnym momencie twojego życia..
 
 
Listy i kartki prosimy przesyłać w kopercie do naszego biura, a my przekażemy je adresatom.

Wersety biblijne: Dziel się Słowem Bożym

Na stronie www.Biblia-Online.pl można znaleźć odpowiednie wersety biblijne w różnych językach. Spróbuj znaleźć werset biblijny, który zachęca i obiecuje pocieszenie.

Kilka wersetów biblijnych na ten temat dla inspiracji:

Psalm 23:4
1 Piotra 5:10
Efezjan 6:12
Izajasza 41:10

Adres i ważne uwagi

Zachęć pastora Andrew osobistą kartką (w języku angielskim, najlepiej z 1-2 wersetami biblijnymi)!

  • Dobrze sprawdzają się pocztówki lub własnoręcznie namalowane obrazki.
  • Proszę dobieraj słowa z wyczuciem.
  • Proszę nie wspominaj o Open Doors
  • Nie dołączaj żadnych pieniędzy.
  • Nie krytykuj rządu ani islamu.

Wyślij kartę w kopercie do naszego biura, a my przekażemy ją dalej.

 

 

Akcja pisania trwa do 30.11.2022 roku:

dopisek „pastor Andrew“
Open Doors Polska
Skr. poczt. 91
02-783 Warszawa