Zachęta dla chrześcijańskich kobiet w Syrii


Kobiety odgrywają ważną rolę w Syrii; w kraju jest ich więcej niż mężczyzn. Ze względu na trwającą wojnę domową i zagrożenie ze strony ekstremistów islamskich, ale także częściowo ze strony własnych rodzin, chrześcijańskie kobiety są szczególnie zagrożone. Muszą spodziewać się wrogości, jeśli otwarcie pokazują swoją wiarę w Jezusa lub mówią o niej.

Wesprzyj chrześcijańskie kobiety w Syrii, zachęcając je osobistą wiadomością!

 

Kobiety z Syrii
Chrześcijańskie kobiety z Homs, dzięki wsparciu lokalnych partnerów, były w stanie zbudować źródło utrzymania jako szwaczki.
 

Dlaczego chrześcijańskie kobiety w Syrii potrzebują naszej zachęty

Wojna wywróciła życie do góry nogami: Większość młodych mężczyzn została powołana do służby wojskowej, uciekła lub została zabita, a kobiety stanowią obecnie dużą część ludności Syrii. Wielu z nich straciło wszystko: swój dobytek, domy, a często także pracę. Bez nich nie mogą już przyczynić się do utrzymania swoich rodzin. Ale właśnie to wiele z nich musi zrobić w bardzo młodym wieku, ponieważ w Syrii kobiety zazwyczaj wychodzą za mąż jako nastolatki.

Wiara chrześcijańska może drogo kosztować kobiety w Syrii. Kobiety muzułmańskie, które odnajdują wiarę w Jezusa, są uważane za hańbę dla rodziny. Grozi im rozwód, utrata opieki nad dziećmi lub przymusowe małżeństwo z muzułmaninem. Czasami nawet próbują ich zabić, aby przywrócić honor rodzinie. Kobiety, które są zmuszone do ucieczki z tego powodu, są zazwyczaj zdane na siebie i czują się samotne.

Poprzez naszych lokalnych partnerów i lokalne kościoły, mogą one otrzymać schronienie, pomoc w nagłych wypadkach i zachętę - stań się aktywną częścią tej służby i pokaż chrześcijańskim kobietom w Syrii z osobistym przesłaniem, że nie są same!

Jak napisać wiadomość z zachętą?

Pomódl się , aby Bóg dał ci dobre pomysły i właściwe słowa.
 
Napisz kilka zachęcających zdań w prostym języku angielskim z wersetem biblijnym.
 
Jesteśmy rodziną – podejdź do tego osobiście! Podpisz wiadomość swoim imieniem i napisz, z jakiego kraju pochodzisz. Nie podawaj żadnych innych danych osobowych
 
Nie krępuj się dodawać wersetów biblijnych, które są zachęcające. Nie wysyłajcie jednak tylko wersetów biblijnych, ale napiszcie osobistą wiadomość do swoich braci i sióstr! Na przykład napisz, co dany werset dla ciebie znaczy lub jak konkretny werset dał ci nową nadzieję.
 
 

Prześlij swoje przesłanie zachęty za pomocą poniższego formularza. Przekażemy je chrześcijańskim kobietom w Syrii za pośrednictwem naszych lokalnych partnerów.

Wersety biblijne: Podziel się Słowem Bożym

Na stronie www.bibleserver.com znajdziesz wersety biblijne w różnych językach. Spróbuj znaleźć werset, który zawiera zachętę i pocieszenie.


Poniżej podajemy kilka przykładów.
Izajasza 41:10
1 Piotra 5:10
Psalm 27:1
Rzymian 8:38-39

Przykładowe zdania w języku angielskim

 • I/we pray for you.
  Ja/My modlimy się za ciebie.
 • Jesus loves you and he is with you.
  Jezus cię kocha i nigdy cię nie opuści.
 • Our heavenly Father will take care of you.
  Nasz Niebiański Ojciec zaopiekuje się tobą.
 • Jesus is our hope and our strength.
  Jezus jest naszą nadzieją i naszą siłą.
 • God is faithful and he is almighty.
  Bóg jest wierny i wszechmocny.
 • God bless you!
  Niech cię Bóg błogosławi!
 • May the Lord comfort you and protect you!
  Niech Pan cię pociesza i chroni!

Ważne uwagi

 • Okaż wrażliwość w doborze słów.
 • Nie wspominaj o Open Doors, islamie czy Izraelu (nawet w wersetach biblijnych).
 • Nie krytykuj rządu Iranu.
Napisz swoją zachętę dla Kobiet z Syrii
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką * obowiązkowe.