Oblicza Prześladowań

2019_OP_Ravish

Ravish przeszedł od bycia prześladowcą do bycia prześladowanym

Indyjski bojownik rebeliantów staje się chrześcijaninem

Już w wieku 14 lat Ravish* dołączył do Naksalitów, maoistowskiego ruchu rebeliantów. Uważają oni nie tylko władze rządowe, ale także chrześcijan za przeciwników.

Zdjęcie: Ravish z Indii
Zdjęcie: Ravish z Indii

Przez sześć lat Ravish walczył dla Naksalitów i był również zaangażowany w ataki na chrześcijan. Następnie został aresztowany przez policję i skazany na 18 miesięcy więzienia. Jakiś czas po wypuszczeniu Ravisha jego syn zachorował. Modlił się on do różnych bogów hinduskich, a gdy nie nastąpiła poprawa, zwrócił się do szanowanego muzułmanina, aby modlił się za jego syna. Jednak dziecko zmarło. Wkrótce potem sam Ravish zachorował. Kiedy został uzdrowiony po modlitwie chrześcijanina, postanowił zostać naśladowcą Chrystusa. »Od tego czasu mam pokój w sercu, ale doświadczam także dużo presji z zewnątrz« – wyjaśnia.

Presja z zewnątrz, ale pokój w sercu

Mieszkańcy wioski zniszczyli jego dom, wypędzili Ravisha i jego rodzinę oraz grozili mu śmiercią. Wraz z bliskimi mieszka teraz w małej chacie na swoim polu. Przenieśli się tam również inni chrześcijanie z Indii, którzy zostali wyrzuceni ze swoich domów. W ten sposób powstała mała wspólnota chrześcijańska prowadzona przez Ravisha.
 

Ravish z Indii