Razem z prześladowanymi chrześcijanami

Nasza służba na świecie

Pomoc skoncentrowana na potrzebach

Wsparcie dla prześladowanych chrześcijan i społeczności powinno być ukierunkowane na ich potrzeby. Dlatego Open Doors współpracuje ściśle z lokalnymi partnerami, kościołami oraz organizacjami – to one wiedzą najlepiej, jaka forma pomocy jest najbardziej adekwatna.
 

 

Obszary naszej służby

Biblie i literatura chrześcijańska
Open Doors prowadzi projekty, których celem jest dystrybucja Biblii oraz literatury chrześcijańskiej w krajach, w których tego typu działania są zabronione.
Projekty samopomocowe
Dzięki programom samopomocowym Open Doors pomaga stworzyć warunki niezbędny do przeżycia prześladowanym i uciskanym chrześcijanom.
Szkolenia i seminaria
Teologicznie wykształceni duchowni mogą wspierać Kościoły nawet pośród opresji. Specjalne seminaria pomagają chrześcijanom przygotować się na prześladowania.
Pocieszenie w czasie ucisku
Nasi bracia i siostry powinni wiedzieć, że o nich nie zapomniano oraz, że chrześcijanie żyjący w wolnych krajach trwają w modlitwie za nich. Dlatego chrześcijanie prześladowani są regularnie zachęcani przez akcje pisania.
Pomoc humanitarna
W przypadku wojen oraz klęsk Open Doors świadczy pomoc w ścisłej współpracy z Kościołami oraz lokalnymi partnerami. W takich okolicznościach chrześcijanie a także wyznawcy innych religii otrzymują pomoc humanitarną.
Służba informacyjna
Poprzez szerokie działania informacyjne w krajach cieszących się wolnością religijną pragniemy nieustannie przypomnieć, że obecnie ponad 200 milionów chrześcijan doświadcza silnych prześladowań z powodu swojego zaufania do Jezusa Chrystusa.
Meena* z Indii

„Dziękujemy za modlitwę i pomoc! Dzięki nim stoimy mocno w wierze.“

Projekty miesięczne
Jezus powiedział »oto wszystko czynię nowym«. Dzieło zbawienia Chrystusa powoduje, że stajemy się nowym stworzeniem - Jego ciałem. W nim mamy przywilej troski o siebie nawzajem. Możesz być tego częścią. Módl się, a jeśli możesz, wesprzyj nawet najmniejszą kwotą, abyśmy nadal mogli prowadzić pracę wspierania prześladowanych!