Razem z prześladowanymi chrześcijanami

Nasza służba na świecie

Pomoc skoncentrowana na potrzebach

Wsparcie dla prześladowanych chrześcijan i społeczności powinno być ukierunkowane na ich potrzeby. Dlatego Open Doors współpracuje ściśle z lokalnymi partnerami, kościołami oraz organizacjami – to one wiedzą najlepiej, jaka forma pomocy jest najbardziej adekwatna.
 

 

Obszary naszej służby

Biblie i literatura chrześcijańska

Open Doors prowadzi projekty, których celem jest dystrybucja Biblii oraz literatury chrześcijańskiej w krajach, w których tego typu działania są zabronione.

Projekty samopomocowe

Dzięki programom samopomocowym Open Doors pomaga stworzyć warunki niezbędny do przeżycia prześladowanym i uciskanym chrześcijanom.

Szkolenia i seminaria

Teologicznie wykształceni duchowni mogą wspierać Kościoły nawet pośród opresji. Specjalne seminaria pomagają chrześcijanom przygotować się na prześladowania.

Pocieszenie w czasie ucisku

Nasi bracia i siostry powinni wiedzieć, że o nich nie zapomniano oraz, że chrześcijanie żyjący w wolnych krajach trwają w modlitwie za nich. Dlatego chrześcijanie prześladowani są regularnie zachęcani przez akcje pisania.

Pomoc humanitarna

W przypadku wojen oraz klęsk Open Doors świadczy pomoc w ścisłej współpracy z Kościołami oraz lokalnymi partnerami. W takich okolicznościach chrześcijanie a także wyznawcy innych religii otrzymują pomoc humanitarną.

Służba informacyjna

Poprzez szerokie działania informacyjne w krajach cieszących się wolnością religijną pragniemy nieustannie przypomnieć, że obecnie ponad 200 milionów chrześcijan doświadcza silnych prześladowań z powodu swojego zaufania do Jezusa Chrystusa.

Meena* z Indii

„Dziękujemy za modlitwę i pomoc! Dzięki nim stoimy mocno w wierze.“

Projekt Kwiecień 2024

Lokalni partnerzy Open Doors w Wietnamie prowadzą różnorodne szkolenia i seminaria, które mają na celu wzmocnienie miejscowych chrześcijan w ich wierze i codziennym życiu.