Projekty samopomocowe

Projekty samopomocowe

 

 

Projekty dostosowane do okoliczności

Kolejność wsparcia i jego rodzaj uzależniony jest od stopnia trudności sytuacji, w jakiej znajdują się dane osoby czy społeczności. Pomoc wspólnotom, rodzinom, wdowom z dziećmi, sierotom, więźniom, czy chrześcijanom, którzy muszą uciekać, by uchronić swe życie, jest uwarunkowana pilnością i rodzajami potrzeb. Projekty szkoleniowe są ważnym elementem tego obszaru wsparcia.


Wsparcie wspólnot chrześcijańskich

Niektórzy pastorzy, duchowni i liderzy służą ludziom mieszkającym w oddali (czasami są to dziesiątki, a nawet setki kilometrów do przebycia). Dzięki motocyklom czy rowerom można częściej i szybciej docierać do tych chrześcijan.

 

Zitat
„Samochód jest bardzo ważny w mojej służbie.
Dziękuję że pomogliście mi go naprawić! "


Lider społeczności chrześcijańskiej z Azji Centralnej


Mikro pożyczki

Małe pożyczki umożliwiają np. byłym muzułmanom, którzy stracili pracę, stanąć na nogi. Dzięki mikro-kredytom są w stanie otworzyć jakąś własną działalność (np. kupić samochód i pracować jako taksówkarz).

Pomoc wdowom i sierotom

Wdowy w Nigerii, których mężowie zginęli w krwawych zamieszkach otrzymały pomoc humanitarną i stałe wsparcie, aby móc w jakiś sposób przetrwać ten krytyczny dla nich czas. Open Doors opłaca również czesne za szkołę dla ich dzieci

 

W jaki sposób pomagamy?

Eveyln, Philippinen
Zdjęcie: Evelyn Hasim i jej rodzina

Zitat


„Chcę Wam podziękować za całą pomoc, dzięki której jesteśmy teraz w stanie sami zarabiać na życie. Otworzyliśmy mały sklep Sari-Sari. Dziękuję za Wszystko, co uczyniliście dla mnie i mojej rodziny. Przede wszystkim jednak dziękuję Bogu, bo bez Jego przywództwa nigdy nie dowiedzielibyście się o naszych problemach i cierpieniu. Jezus uczynił cud przysyłając do nas pomoc z Open Doors. Dziękuję Bogu, który jest wierny swoim obietnicom i wysłuchuje nasze modlitwy.“

 

Evelyn Hasin z Filipin.
Jej mąż został brutalnie zamordowany przez muzułmańskich ekstremistów

 

Zitat
„Mój ojciec nie pozwala mi wychodzić z domu. Z pomocą mojej matki, po kryjomu uczestniczyłam w zajęciach w centrum miasta. Kiedy opowiedziałam w domu czego nauczyłam się podczas tego czasu o Biblii, również i mój ojciec udzielił mi błogosławieństwa. W centrum odbywały się zajęcia z prac ręcznych i mogłam tam uszyć ubrania dla mojej rodziny. To zaoszczędziło nam wydanie pieniędzy na krawca, kiedy mój brat się żenił.“

 

Uczennica szkoły szycia w Pakistanie


Dziękujemy za zaufanie i wsparcie!


Wesprzyj

Dzięki mikropożyczkom zakupiono maszyny do szycie. Wiele kobiet mogło dzięki temu pracować i zarabiać. Malula, Syria

Dzięki mikropożyczkom chrześcijanie w Iraku mogą uprawiać swoje pola.

Uchodźcy z północnego Iraku dzięki mikropożyczkom mogą hodować krowy i owce. Sprzedając cielęta, jagnięta oraz wełnę rodziny mogą się przetrwać.

Champa Baliarsingh z Indii uczestniczyła w szkoleniach Open Doors, gdzie m.in. uczyła się umiejętności uprawy roślin.

Te wdowy ze stanu Adamawa w Nigerii musiały uciekać przed Boko Haram. Otrzymały pomoc od Open Doors aby móc przetrwać w trudnej sytuacji.

Nasza służba na świecie

Biblie i literatura chrześcijańska

Open Doors prowadzi projekty, których celem jest dystrybucja Biblii oraz literatury chrześcijańskiej w krajach, w których tego typu działania są zabronione.

Szkolenia i seminaria

Teologicznie wykształceni duchowni mogą wspierać Kościoły nawet pośród opresji. Specjalne seminaria pomagają chrześcijanom przygotować się na prześladowania.

Pocieszenie w czasie ucisku

Nasi bracia i siostry powinni wiedzieć, że o nich nie zapomniano oraz, że chrześcijanie żyjący w wolnych krajach trwają w modlitwie za nich. Dlatego chrześcijanie prześladowani są regularnie zachęcani przez akcje pisania.

Pomoc humanitarna

W przypadku wojen oraz klęsk Open Doors świadczy pomoc w ścisłej współpracy z Kościołami oraz lokalnymi partnerami. W takich okolicznościach chrześcijanie a także wyznawcy innych religii otrzymują pomoc humanitarną.

Służba informacyjna

Poprzez szerokie działania informacyjne w krajach cieszących się wolnością religijną pragniemy nieustannie przypomnieć, że obecnie ponad 200 milionów chrześcijan doświadcza silnych prześladowań z powodu swojego zaufania do Jezusa Chrystusa.