Nasza pomoc

Nasza pomoc

Nasza pomoc na świecie

Open Doors niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach na całym świecie. Jest to możliwe dzięki wsparciu tysięcy chrześcijan z „wolnych” krajów a także dzięki wspólnotom i kościołom będących partnerami Open Doors w krajach prześladowanych. To dzięki ich pracy i poświęceniu zapewniamy pomoc w naśladowaniu Chrystusa.

Zakres naszych projektów obejmuje dystrybucję Biblii i literatury chrześcijańskiej, szkolenia przywódców i liderów duchowych, realizacji projektów samopomocowych, edukacyjnych oraz humanitarnych. Ze względu na duży zakres geograficzny naszych działań, projekty są bardzo zróżnicowane, jednakże podstawą do ich wdrożenia są zawsze bezpośrednie potrzeby prześladowanego Kościoła. To kościoły oraz wspólnoty działające w krajach, w których chrześcijanie są prześladowani same określają kształt oraz charakter wymaganego wsparcia. Dlatego bardzo ważne jest dla Open Doors pozostawanie z nimi w bliskiej łączności.

W krajach, cieszących się wolnością wyznania - takich jak Polska – Open Doors prowadzi działalność informacyjną, zachęcając wierzących w Chrystusa do modlitwy oraz podejmowania działań na rzecz prześladowanych braci i sióstr w Chrystusie.

Na naszej stronie pragniemy przedstawić Ci różnorodne obszary działania Open Doors przybliżając tym samym prowadzoną przez nas pracę na rzecz prześladowanego Kościoła.

Nasza pomoc na świecie

Biblie i literatura chrześcijańska

Biblie i literatura chrześcijańska

Open Doors prowadzi projekty, których celem jest dystrybucja Biblii oraz literatury chrześcijańskiej w krajach, w których tego typu działania są zabronione.
Projekty samopomocowe

Projekty samopomocowe

Dzięki programom samopomocowym Open Doors pomaga stworzyć warunki niezbędny do przeżycia prześladowanym i uciskanym chrześcijanom.
Szkolenia i seminaria

Szkolenia i seminaria

Teologicznie wykształceni duchowni mogą wspierać Kościoły nawet pośród opresji. Specjalne seminaria pomagają chrześcijanom przygotować się na prześladowania.
Pocieszenie w czasie ucisku

Pocieszenie w czasie ucisku

Nasi bracia i siostry powinni wiedzieć, że o nich nie zapomniano oraz, że chrześcijanie żyjący w wolnych krajach trwają w modlitwie za nich. Dlatego chrześcijanie prześladowani są regularnie zachęcani przez akcje pisania.
Pomoc humanitarna

Pomoc humanitarna

W przypadku wojen oraz klęsk Open Doors świadczy pomoc w ścisłej współpracy z Kościołami oraz lokalnymi partnerami. W takich okolicznościach chrześcijanie a także wyznawcy innych religii otrzymują pomoc humanitarną.
Służba informacyjna

Służba informacyjna

Poprzez szerokie działania informacyjne w krajach cieszących się wolnością religijną pragniemy nieustannie przypomnieć, że obecnie ponad 200 milionów chrześcijan doświadcza silnych prześladowań z powodu swojego zaufania do Jezusa Chrystusa.

Dziękujemy za modlitwę i pomoc! Dzięki nim stoimy mocno w wierze.

Meena* z Indii