Zachęć prześladowanych chrześcijan

Aktualne Akcje Pisania

Dodaj otuchy chrześcijanom, którzy przeżywają właśnie trudne chwile lub znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu prześladowań. Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać sił i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze.

Możesz wysłać swoją wiadomość online lub pisząc list. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

Dziękuję za zaangażowanie!

 

Akcje online        Listy i kartki

 

Filipian 4,14

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku“.

Akcje pisania online

18.07_zacheta dla Korei Płn.
Ta akcja pisania jest bardzo szczególna: skierowana jest bowiem do prześladowanych chrześcijan w Korei Północnej. Rzadko się zdarza taka okazja do bezpośredniego zachęcenia naszych braci i sióstr w odizolowanym kraju. Skorzystaj więc z możliwości i napisz kilka słów.
Zachęta dla chrześcijan z Indii
W ostatnich latach gwałtownie nasiliły się prześladowania chrześcijan w Indiach. Z tego względu szczególnie ważne i cenną są wszelkie gesty zachęty jakimi możemy obdarzyć naszych uciskanych braci i siostry z Indii. Napisz do nich!

Akcje pisania kartek i listów

Zachęta KOUROUSHA z Iranu
„Znalezienie bezpiecznego miejsca jest jednym z największych wyzwań dla każdego irańskiego uchodźcy”. Właśnie takie miejsce Kouroush buduje z pomocą Open Doors i swojego kościoła w Turcji. Napisz list, aby wiedział, że modlisz się o jego służbę i życie.
Saghar z Iranu
Strach sparaliżował Saghar, gdy cztery lata temu funkcjonariusze sił bezpieczeństwa wtargnęli do jej domu. Co się z nią teraz stanie? Saghar mieszka już poza granicami Iranu. Mimo cudownego ocalenia traumatyczne przeżycie pozostawiło w niej swój ślad. Napisz do Saghar kilka słów pozdrowienia i zachęty.
Taher z Iranu
Ponieważ Taher przyznawał się do bycia chrześcijaninem, trafił do więzienia, gdzie czekały go długie i brutalne przesłuchania. Wkrótce po wyjściu na wolność, razem z rodziną wyjechał do Turcji próbują uporać się z traumą, którą przeżyli. Prosimy, wesprzyj Tahera i jego rodzinę poprzez wysłanie kartki ze słowami zachęty.
Dzieci dzieciom
Choć Kolumbia znana jest z bardzo sprzyjającego klimatu dla upraw kawy, to jednak "klimat" nie jest tak przyjazny dla naśladowców Chrystusa. Szczególnie cierpią dzieci i młodzież. Gangsterzy działają brutalnie i zuchwale. Wesprzyj najmłodszych w Kolumbii wysyłając do nich kartę lub list!
Susan z Malezji
Susan przeżyła koszmar. Jej mąż był zaangażowany w pracę misyjną. 13 lutego 2017 roku kila czarnych samochodów terenowych zajechało mu drogę. Został siłą wyprowadzony ze swojego auta i porwany. Do dzisiaj jego los nie jest znany. Pociesz żonę Raymonda oraz trójkę ich dzieci.

Podziękowania od adresatów

Podziękowanie Azja Środkkowa
Aby ktoś mógł doświadczyć naszej miłości nie potrzeba wiele. Małe gesty zainteresowania i niewielki nakład czasu i pracy mogą spowodować, że ktoś odzyska nadzieję, tak jak tego doświadczyły dzieci w Azji Centralnej.
Podziękowania od Eldosa i Nurzhan
Eldos przeżył atak trzech ekstremistycznych muzułmanów w październiku 2018 roku. Doznał wiele złamań i długo podlegał leczeniu. Wysłane do Eldosa kartki i listy podniosły go na duchu.
Hadija i Mellina z Ugandy
Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.