Zachęć prześladowanych chrześcijan

Aktualne Akcje Pisania

Dodaj otuchy chrześcijanom, którzy przeżywają właśnie trudne chwile lub znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu prześladowań. Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać sił i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze.

Możesz wysłać swoją wiadomość online lub pisząc list. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

Dziękuję za zaangażowanie!

 

Akcje online        Listy i kartki

 

Filipian 4,14

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku“.

Akcje pisania online

Akcje pisania kartek i listów

Daniel i Manga
Daniel i Manga mieszkali wraz z rodzicami, dwoma braćmi i siostrą w Maiduguri w północno-wschodniej Nigerii. 2 października 2012 r. terroryści ekstremistycznej organizacji islamistycznej Boko Haram przypuścili szturm na wioskę. Daniel i Manga cudem przeżyli!
pastor Jeremiash
W kwietniu 2020 r. islamscy pasterze Fulani zaatakowali wioskę pastora Jeremiaha. Strzelali do każdej osoby, którą spotkali na swojej drodze. Mieszkańcy wioski ratowali się ucieczką. Po powrocie ocaleni zastali tylko płonące gruzy.
Amina z Nigerii
W 2012 r. uzbrojeni terroryści Boko Haram zaatakowali dom Aminy i jej rodziny. Jej mąż został zabity, a dwaj najstarsi synowie zostali ciężko ranni. Napisz do Aminy słowa pocieszenia.
Hajaratu z Nigerii
W nocy 10 lipca 2020 r. ekstremistyczni pasterze islamscy Fulani zaatakowali wioskę, w której mieszkał Hajaratu i inni chrześcijanie. Hajaratu straciła tej nocy swoją najmłodszą córkę. Proszę pokaż Hajaratu, że modlisz się za nią wysyłając jej pozdrowienia.
Dzieci dzieciom
Choć Kolumbia znana jest z bardzo sprzyjającego klimatu dla upraw kawy, to jednak "klimat" nie jest tak przyjazny dla naśladowców Chrystusa. Szczególnie cierpią dzieci i młodzież. Gangsterzy działają brutalnie i zuchwale. Wesprzyj najmłodszych w Kolumbii wysyłając do nich kartę lub list!
Susan z Malezji
Susan przeżyła koszmar. Jej mąż był zaangażowany w pracę misyjną. 13 lutego 2017 roku kila czarnych samochodów terenowych zajechało mu drogę. Został siłą wyprowadzony ze swojego auta i porwany. Do dzisiaj jego los nie jest znany. Pociesz żonę Raymonda oraz trójkę ich dzieci.
Zachęć Rodę z Etiopii
Roda dorastał w surowej muzułmańskiej rodzinie w Dżibuti. Kiedy została chrześcijanką, musiała uciekać. Proszę zachęcić Roda z osobistym pozdrowieniem!

Podziękowania od adresatów

Podziękowanie Azja Środkkowa
Aby ktoś mógł doświadczyć naszej miłości nie potrzeba wiele. Małe gesty zainteresowania i niewielki nakład czasu i pracy mogą spowodować, że ktoś odzyska nadzieję, tak jak tego doświadczyły dzieci w Azji Centralnej.
Podziękowania od Eldosa i Nurzhan
Eldos przeżył atak trzech ekstremistycznych muzułmanów w październiku 2018 roku. Doznał wiele złamań i długo podlegał leczeniu. Wysłane do Eldosa kartki i listy podniosły go na duchu.
Hadija i Mellina z Ugandy
Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.