Zachęć prześladowanych chrześcijan

Aktualne Akcje Pisania

Dodaj otuchy chrześcijanom, którzy przeżywają właśnie trudne chwile lub znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu prześladowań. Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać sił i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze.

Możesz wysłać swoją wiadomość online lub pisząc list. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

Dziękuję za zaangażowanie!

 

Akcje online        Listy i kartki

 

Filipian 4,14

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku“.

Akcje pisania online

18.07_zacheta dla Korei Płn.

Ta akcja pisania jest bardzo szczególna: skierowana jest bowiem do prześladowanych chrześcijan w Korei Północnej. Rzadko się zdarza taka okazja do bezpośredniego zachęcenia naszych braci i sióstr w odizolowanym kraju. Skorzystaj więc z możliwości i napisz kilka słów.

Wesprzyj chrześcijan listem

Rodzice Leahi Sharibu z Nigerii

19 lutego 2018 r. Leah została uprowadzona ze swojej szkoły wraz ze 109 innymi dziewczynkami. Po negocjacjach z porywaczami rząd nigeryjski zdołał doprowadzić do uwolnienia wszystkich dziewcząt - z wyjątkiem Leah.

Zachęcajcie pastora Andrew z Nigerii!

Zaledwie kilka lat temu islamscy ekstremiści z ugrupowania Boko Haram zaatakowali wioskę Guyaku w północnej Nigerii. "Uciekliśmy, aby ratować nasze życie i ukryliśmy się w górach". Kiedy następnego ranka ostrożnie wrócili do wioski, zastali obraz zniszczenia.

Nigeryjska kobieta z dziećmi przed swoim domem

Z powodu ataku Boko Haram na ich wioskę, Charity i jej dzieci przeżyły traumatyczne doświadczenie. - Zachęć ich, wysyłając krótką wiadomość!

Zachęć Sele z Nigerii

13-letni Sele nie pamięta swojego ojca - kiedy miał dwa lata, został zamordowany z powodu swojej chrześcijańskiej wiary. Sele pomaga matce w pracach polowych i z pasją chodzi do szkoły: "Kiedy dorosnę, chcę zostać lekarzem... Chcę ratować życie i pomagać ludziom".

Podziękowania od adresatów

Podziękowanie Azja Środkkowa

Aby ktoś mógł doświadczyć naszej miłości nie potrzeba wiele. Małe gesty zainteresowania i niewielki nakład czasu i pracy mogą spowodować, że ktoś odzyska nadzieję, tak jak tego doświadczyły dzieci w Azji Centralnej.

Podziękowania od Eldosa i Nurzhan

Eldos przeżył atak trzech ekstremistycznych muzułmanów w październiku 2018 roku. Doznał wiele złamań i długo podlegał leczeniu. Wysłane do Eldosa kartki i listy podniosły go na duchu.

Hadija i Mellina z Ugandy

Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.