Wiadomość dla młodych chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Dzięki tej kampanii masz szansę, by nieść zachętę ponad 26.000 chrześcijan na Bliskim Wschodzie każdego dnia! Open Doors stworzyło specjalny profil na Facebooku, aby dotrzeć w szczególności do młodych ludzi. Chcemy, aby codziennie byli zachęcani poprzez przesłane zdjęcia lub filmy od chrześcijan z całego świata.

Przyłącz się i nawiąż kontakt z braćmi i siostrami na Bliskim Wschodzie korzystając z tej możliwości!

Zdjęcie: Świadomość, że chrześcijanie na całym świecie myślą o nich, wzmacnia wiarę chrześcijan na Bliskim Wschodzie
Świadomość, że chrześcijanie na całym świecie myślą o nich, wzmacnia wiarę chrześcijan na Bliskim Wschodzie

 

Prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Nasi bracia i siostry z Bliskiego Wschodu cierpią z powodu różnych form prześladowań. W wielu krajach kościoły są pod nadzorem, a chrześcijanie są dyskryminowani w pracy, przez władze i w życiu codziennym. Szczególnie chrześcijanie nawróceni z islamu nie mogą wyrażać swojej wiary otwarcie nigdzie na Bliskim Wschodzie, ponieważ żyją w realnej obawie, że jeśli ich wiara w Jezusa zostanie odkryta, ich rodzina i środowisko będą im grozić, bić, wykluczać, a nawet zabijać. Ponadto na przykład w Egipcie, śmiertelne ataki mają na celu zastraszenie wspólnoty chrześcijańskiej. A mieszkańcy Iraku nadal są zajęci odbudową swoich miejsc, które zostały zniszczone przez IS.

Codzienna zachęta dla ponad 26.000 osób

Już ponad 26.000 użytkowników korzysta z naszego profilu na Facebooku (stan na październik 2019). Tam mogą być zachęcani każdego dnia przez zdjęcia i filmy wraz z krótkimi tekstami od wierzących z całego świata. W każdą niedzielę prowadzimy krótkie rozważania modlitewne w formie do czytania, które pomaga chrześcijanom ufać Bogu niezależnie od sytuacji. Mogą oni również dzielić się z naszym zespołem prywatnymi prośbami modlitewnymi, korzystając z funkcji wiadomości na stronie. Natomiast muzułmanie mogą zadawać pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej.

Wiedza, że chrześcijanie na całym świecie myślą o nich, kochają ich i wstawiają się za nimi, daje im nową nadzieję i wiarę w czasach zmęczenia i pokus. Użytkownicy są wdzięczni za słowa, które czytają i błogosławieństwa, które słyszą: "Dziękuję za tę cenną modlitwę. Niech Cię Bóg błogosławi", napisał jeden użytkownik, "dziękuję Ci za Twoje słowa pocieszenia", napisał kolejny.

Jak stworzyć taką wiadomość?

Pomódl się na początku, aby Bóg dał Ci dobry pomysł i właściwe słowa.
 
Nakręć film (w języku angielskim) lub zrób zdjęcie i napisz kilka zachęcających zdań prostym językiem angielskim, dodaj werset biblijny - bądź kreatywny! Nie używaj zdjęć, których nie zrobiłeś samodzielnie lub do których nie posiadasz praw autorskich.
 
Jesteśmy jedną rodziną - bądź szczery! Podaj tylko swoje imię, wiek i kraju pochodzenia. Możesz dołączyć swoje zdjęcie lub grupy, z którą piszesz wiadomość.
 
Użyj wersetów biblijnych, które są budujące i pasują do sytuacji. Poza wersetami napisz kilka osobistych słów. Na przykład napisz o tym, jak w trudnych czasach znalazłeś odwagę i dlaczego pewien werset w tym czasie szczególnie Ci pomógł. Opowiedz im o swoich osobistych duchowych wyzwaniach i o tym, jak Bóg poprzez nie do Ciebie przemówił.
 
Załaduj swoją wiadomość, korzystając z poniższego formularza. Przekażemy ją chrześcijanom na Bliskim Wschodzie za pośrednictwem profilu na Facebooku.

Ważne informacje:

  1. Nie podawaj żadnych danych osobowych innych niż imię, wiek i kraj pochodzenia.
  2. Nie wspominaj o Open Doors; upewnij się również, że na zdjęciach/filmach nie ma żadnych odniesień do Open Doors.
  3. Pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca na zdjęciach, obrazkach i filmach z tekstem na arabskie tłumaczenie (robione przez naszych kolegów na Bliskim Wschodzie).
  4. Prosimy o przesyłanie zdjęć i filmów w formacie poziomym i w miarę możliwości o minimalnej rozdzielczości 700 pikseli.
Akcja zachęty młodzieży na Bliskim Wschodzie

Pliki muszą być do 50 MB.
Dozwolone rozszerzenia plików: gif ; jpg ; jpeg ; png ; pdf ; avi ; mov ; mp4
Poczekaj aż plik zostanie w pełni przesłany (zostanie wyświetolny po pomyślnym załadowaniu).


Wymagania dot. plików

Tak, zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie moich danych. Mam świadomość,  że mogę w każdej chwili w pełni bezpłatnie mogę zażądać usunięcia moich danych z bazy Open Doors pisząc na adres email info@opendoors.pl.

Zebrane dane osobowe będą przechowywane w celu przekazania zachęty. Imię dziecka, jeśli zostanie podane, zostanie przekazane drogą elektroniczną wraz z załączonym plikiem za pośrednictwem partnerów chrześcijanom w Iranie.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.