Historia

Boży Przemytnik

Żyć powołaniem – Historia Open Doors

„Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć.“
– Apokalipsa św. Jana 3,2

 

Niektórzy słysząc o "prześladowaniach chrześcijan", myślą o czasach starożytnych, gdzie chrześcijanie byli zabijani na arenach na oczach tysięcy ludzi.

Jednak prześladowanie chrześcijan to o wiele więcej niż relikt historii. Mówi nam o tym wiele ataków i indywidualnych historii, które opowiadane są  przez napotkanych pojedyńczych chrześcijan lub chrześcijańskie kościoły. Szacuje się, że obecnie około 200 milionów ludzi cierpi prześladowania z powodu praktykowania swojej wiary. Niektórzy mają zakaz udziału w nabożeństwach albo zbierania się na modlitwę. Inni są torturowani, a nawet zabijani.

Od ponad 60 lat Open Doors jako międzywyznaniowa organizacja pomaga tym, którzy są prześladowani za swoje oddanie Jezusowi Chrystusowi.

 

Historia Open Doors

Początki Open Doors

Od jednoosobowej służby do międzynarodowej organizacji niosącej pomoc tysiącom chrześcijan

Kalendarium: Kamienie milowe służby

Przez dziesięciolecia, Open Doors wspiera chrześcijan na świecie przez mobilizowanie do modlitwy i praktyczną pomoc. Działania są zorientowane zawsze na miejscowe potrzeby i planowane wspólnie z miejscowymi chrześcijanami. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń z historii Open Doors.