Pocieszenie w ucisku

Pocieszenie w uciskuPocieszenie w czasie ucisku

Chrześcijanie w Polsce i na całym świecie modlą się za prześladowany Kościół. Nasi bracia i siostry powinni wiedzieć, że o nich nie zapomniano oraz, że chrześcijanie żyjący w wolnych krajach trwają w modlitwie za nich. Dlatego chrześcijanie prześladowani są regularnie zachęcani przez akcje pisania. Często setki krótkich listów i kartek ze słowami osobistego wsparcia, jak również z wersetami biblijnymi są zbierane przez nas i przekazywane naszemu duchowemu rodzeństwu. Odwiedzając naszych prześladowanych braci możemy im w ten sposób potwierdzić, że nie są zapomniani przez Kościół w Europie.

Świadomość, że chrześcijanie na całym świecie modlą się za nich pomaga wytrwać im w prześladowaniach.

Pomoc uwięzionym

W wielu krajach chrześcijanie są aresztowani za wiarę w Jezusa lub prowadzoną przez nich działalność społeczną. Często są przetrzymywani w więzieniu podczas długiego procesu sądowego i skazywanie na wieloletnie pozbawienie wolności. Skutki decyzji wynikającej z żywej wiary w Jezusa, takie jak brak akceptacji praktyk korupcyjnych, nie udzielanie wsparcia finansowego dla praktyk religijnych niemających nic wspólnego z chrześcijaństwem mogą prowadzić do pozbawienia wolności. Open Doors zapewnia pomoc prawną więzionym chrześcijanom, jak również zwraca uwagę na ich niejednokrotnie bardzo trudną sytuację. Ponadto rodziny uwięzionych chrześcijan bardzo często potrzebują wsparcia materialnego, gdy ich bliscy są pozbawieni wolności.

„Dowód miłości Bożej“

22 października 2013 r., nieznany sprawca zamordował Eliasa Lunyamila Meshacka. Był on liderem młodzieżowym jego zgromadzenia w Tanzanii. Był również ojcem dwójki dzieci. Jego żona Maria, po śmierci Eliasa musiała samotnie wychowywać Prospera i Priscilla. Po jego śmierci tak powiedziała o całej tej sytuacji: "Nie zabrali po prostu mojego męża, zniszczyli moje marzenia!" Pracownicy Open Doors często odwiedzili Marię, zorganizowali również kampanię pisania listów pocieszenia, aby wnieść do jej życia nadzieję. Na pierwszym spotkaniu Maria była w szoku i ledwo potrafiła opisać swoje emocje. Kiedy nasi pracownicy wrócili kilka dni później mieli w swoich bagażach 4000 listów. Ich spotkanie wyglądało w następujący sposób.

"Jak się masz, Mario?"  -  "Wiecie, nigdy nie spodziewałam się, że podniosę się po tym ciosie”.

„To, że nasze życie wygląda teraz tak dobrze jest prawdziwym cudem". W tym czasie dwuletnia Priscilla niezrażona bawi się wydając przeróżne dźwięki.

Nagle Maria otwiera przepiękne ręcznie wykonane pudełko, które otrzymała, znajdują się w nim starannie wykonane kartki i listy. Cicho mówi: - „Te listy są dowodem miłości Boga!"
 

Inne tematy

Petycja Irak i Syria

Obywatele Syrii i Iraku doświadczają ogromnego cierpienia ze względu na trwającą w ich krajach od lat wojnę. Wierzymy, że życie, dobro oraz wolność wszystkich mieszkańców Syrii i Iraku, w tym chrześcijan, powinno być chronione i zagwarantowane.

Akcje Pisania

Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać siły i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

Zachęta dla Bliskiego Wschodu przez aplikację

Mamy nadzieję, że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie codziennie będą otrzymywali zachęcające wiadomość w formie tekstu, obrazu lub filmu na swoje smartfony - Ty również możesz coś przesłać!

Chen Hongxian z Chin czyta karty otrzymane dzięki kampanii pisania Open Doors. Jej mąż, lider wspólnoty Zhang, został wtrącony do więzienia na kilka lat.

Rebekka, Eti i Ratna z Indonezji zostały aresztowane, ponieważ prowadziły niedzielne zajęcia szkolne dla dzieci przy kościele. Pracownicy Open Doors odwiedzili trzy kobiety, które przebywały w więzieniu od dwóch lat.

Jemima Alkali z Nigerii opowiada historię pracownika Open Doors. Jako chrześcijanka została zgwałcona przez pięciu mężczyzn. Dzięki listom i odwiedzinom sióstr i braci doznała pocieszenia i zbudowania.i

Jamila Noma i pracownik Open Doors otrzymują listy pocieszenia w czasie spotkania dla kobiet. Nigeriia

Nasza pomoc na świecie

Biblie i literatura chrześcijańska

Open Doors prowadzi projekty, których celem jest dystrybucja Biblii oraz literatury chrześcijańskiej w krajach, w których tego typu działania są zabronione.

Projekty samopomocowe

Dzięki programom samopomocowym Open Doors pomaga stworzyć warunki niezbędny do przeżycia prześladowanym i uciskanym chrześcijanom.

Szkolenia i seminaria

Teologicznie wykształceni duchowni mogą wspierać Kościoły nawet pośród opresji. Specjalne seminaria pomagają chrześcijanom przygotować się na prześladowania.

Pomoc humanitarna

W przypadku wojen oraz klęsk Open Doors świadczy pomoc w ścisłej współpracy z Kościołami oraz lokalnymi partnerami. W takich okolicznościach chrześcijanie a także wyznawcy innych religii otrzymują pomoc humanitarną.

Służba informacyjna

Poprzez szerokie działania informacyjne w krajach cieszących się wolnością religijną pragniemy nieustannie przypomnieć, że obecnie ponad 200 milionów chrześcijan doświadcza silnych prześladowań z powodu swojego zaufania do Jezusa Chrystusa.