Open Doors International

Open Doors International

Przez ponad 60 lat służba, która zaczęła się od jednego człowieka: Brata Andrewa, wzrosła do międzynarodowej organizacji pomocowej. Nadal szukamy prześladowanych chrześcijan i pytamy ich, jak możemy im pomóc.

Przez cały ten czas Open Doors dostarczało miliony Biblii do krajów, w których chrześcijanie są prześladowani, a Biblii brakuje. Setki tysięcy duszpasterzy i współpracowników podziemnych społeczności były przeszkolone, a niezliczona ilość chrześcijan cierpiących z powodu swojej wiary - wdów, sierot, więźniów - doświadczyła konkretnej pomocy na wiele sposobów.

Poza potrzebą pomocy w krajach, gdzie chrześcijanie są prześladowani otwarte zostały biura Open Doors w wielu krajach tzw. "wolnego świata" - w Europie, Australii, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji.

Poprzez szerokie prace publiczne nasi pracownicy informują i podnoszą świadomość na temat prześladowania chrześcijan na całym świecie, poprzez wykłady w społecznościach kościelnych, publikacjach, mediach, a także na szczeblu politycznym wzywamy do modlitwy i praktycznej pomocy.

W Polsce biuro zostało utworzone pod koniec 2010 r. a w lipcu 2011 r., po 55 latach od pierwszej wyprawy Brata Andrewa do Polski, mieliśmy oficjalne nabożeństwo rozpoczynające i błogosławiące naszą służbę tutaj w Polsce. Nasze biuro mieści się w Warszawie.

Również w wielu innych krajach nasi pracownicy starają się informować i nawoływać do pomocy prześladowanym chrześcijanom. W przypadku pytań dotyczących tych krajów skontaktuj się z odpowiednim biurem. Zespół Open Doors International jest odpowiedzialny za koordynację i tworzenie Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan. Więcej informacji na temat międzynarodowej pracy Open Doors oraz linki do stron poszczególnych biur na świecie można znaleźć tutaj:

Open Doors International