Pomoc Podziemnemu Kościołowi

Pomoc Podziemnemu Kościołowi

 

Praca w podziemiu

Open Doors niesie pomoc chrześcijanom w krajach, w których doświadczają prześladowań ze względu na ich wiarę w Jezusa Chrystusa. W wielu z nich chrześcijanie są zmuszani ukrywać swoją wiarę – za publiczne opowiadanie o Chrystusie mogliby zostać osadzeni w więzieniu lub ponieść nawet karę śmierci.

Dzieje się tak często w krajach muzułmańskich, gdy wyznawcy Allacha nawracają się do Jezusa lub w krajach, gdzie chrześcijańskie spotkania są prawnie zabronione przez rząd. Tak dzieje się w Korei Północnej i wielu krajach Azji Środkowej. Chrześcijanie zazwyczaj spotykają się w małych grupach we wspólnotach nazywanych "podziemnym kościołem".

Przez wiele działalności, Open Doors rozwijało relacje z takimi właśnie wspólnotami. To one dzisiaj są partnerami wykonawczymi. Muszą działać w ukryciu ze względu na ciągłe próby dekonspiracji prowadzonej przez nie pracy. To właśnie one, małe podziemne kościoły potrzebują naszej zachęty. Członkowie tych wspólnot są zawsze wdzięczni za każdą modlitwę i wsparcie, jakie otrzymują.

Bardzo chcielibyśmy móc opowiedzieć więcej o ich doświadczeniach, wyzwaniach i próbach, przez które przechodzą. Jednakże musimy dbać o ich bezpieczeństwo ukrywając lub zmieniając imiona oraz wizerunki chrześcijan, o których piszemy. Z tego powodu czasami na naszych stronach można zauważyć takie oznaczenie „*”.

Wierzymy, że zostaniemy dobrze zrozumiani. Prosimy o modlitwy za nich i ich rodziny.

 

 

 

Filmy

Informacje o kraju

Podziemne Kościoły: Prześladowania chrześcijan w Iranie

06:01 minut
Iran

Większość kościołów w Iranie działa w podziemiu. W nich gromadzą się byli muzułmanie, którzy zdecydowali się zostać naśladowcami Chrystusa. Tajne policje polują na...

Informacje o kraju

Korea Północna - kraj wrogi chrześcijanom

04:49 minut
Korea Północna

Korea Północna, kraj wrogi chrześcijanom. Samotny kraj, jedna z ostatnich dyktatur komunistycznych funkcjonująca na stalinowskich zasadach. W tym kraju, gdzie oficjalnie...