Pomoc Podziemnemu Kościołowi

Pomoc Podziemnemu Kościołowi

 

Praca w podziemiu

Open Doors niesie pomoc chrześcijanom w krajach, w których doświadczają prześladowań ze względu na ich wiarę w Jezusa Chrystusa. W wielu z nich chrześcijanie są zmuszani ukrywać swoją wiarę – za publiczne opowiadanie o Chrystusie mogliby zostać osadzeni w więzieniu lub ponieść nawet karę śmierci.

Dzieje się tak często w krajach muzułmańskich, gdy wyznawcy Allacha nawracają się do Jezusa lub w krajach, gdzie chrześcijańskie spotkania są prawnie zabronione przez rząd. Tak dzieje się w Korei Północnej i wielu krajach Azji Środkowej. Chrześcijanie zazwyczaj spotykają się w małych grupach we wspólnotach nazywanych "podziemnym kościołem".

Przez wiele działalności, Open Doors rozwijało relacje z takimi właśnie wspólnotami. To one dzisiaj są partnerami wykonawczymi. Muszą działać w ukryciu ze względu na ciągłe próby dekonspiracji prowadzonej przez nie pracy. To właśnie one, małe podziemne kościoły potrzebują naszej zachęty. Członkowie tych wspólnot są zawsze wdzięczni za każdą modlitwę i wsparcie, jakie otrzymują.

Bardzo chcielibyśmy móc opowiedzieć więcej o ich doświadczeniach, wyzwaniach i próbach, przez które przechodzą. Jednakże musimy dbać o ich bezpieczeństwo ukrywając lub zmieniając imiona oraz wizerunki chrześcijan, o których piszemy. Z tego powodu czasami na naszych stronach można zauważyć takie oznaczenie „*”.

Wierzymy, że zostaniemy dobrze zrozumiani. Prosimy o modlitwy za nich i ich rodziny.

 

 

 

Filmy

Informacje o kraju

Podziemne Kościoły: Prześladowania chrześcijan w Iranie

06:01 minut
Iran

Większość kościołów w Iranie działa w podziemiu. W nich gromadzą się byli muzułmanie, którzy zdecydowali się zostać naśladowcami Chrystusa. Tajne policje polują na liderów i członków społeczności domowych. Są one szpiegowane, ich przedstawiciele są aresztowani i torturowani, aby wyrzekli się Chrystusa.

Informacje o kraju

Kraj wrogi chrześcijanom – Prześladowania w Korei Płn.

04:49 minut
Korea Północna

Korea Północna od dawna zajmuje pierwsze miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań. Przedstawiciele reżimy uważają chrześcijan za wrogów państwa, dziesiątki tysięcy osób jest więzionych i torturowanych do śmierci w obozach pracy. Jednak Kościół Podziemny  w dalszym ciągu rośnie.

Cykl "Oblicza Prześladowań"

Min-Hae z Korei Płn. – Świadek Prześladowań

22:34 minut
Korea Północna

Z wynikiem 92 punktów Korea Północna zajmuje pierwsze miejsce na Światowym Indeksie Prześladowań 2016, podobnie jak w roku ubiegłym. Kraj pozostaje na pierwszym miejscu Indeksu niezmiennie od czternastu lat, wykazując się bardzo wysokim poziomem nacisku we wszystkich obszarach życia, stosując dodatkowo wysoki poziom przemocy wobec mniejszości chrześcijańskiej.

W tym ciemnym miejscu działa Pan Jezus Chrystus. Pomimo strasznego ucisku Kościół żyje. Bohaterka filmu, młoda dziewczyna z Korei Północnej o imieniu Min-Haae opowiada o swoim spotkaniu z żywym Bogiem.