Reakcje prześladowanego Kościoła

Prześladowani chrześcijanie dziękują

Gdy odwiedzamy naszych prześladowanych braci i siostry, gdy przekazujemy kartki zawierające słowa pocieszenia lub gdy uczestniczymy w seminariach i kursach ich reakcje nas zaskakują. Spotykamy osoby, które nigdy nie znały chrześcijan z innych stron świata i nie wiedziały, że są bracia i siostry, którzy każdego dnia modlą się za nich.

Już sama świadomość, że jest ktoś, kto się modli, kto się troszczy, jest dla nich wielką zachętą do wytrwałości. To posilenie nie jest efektem wyłącznie pracy Open Doors, ale jest możliwe dzięki zaangażowaniu całego ciała Pana Jezusa, jakim jest Jego Kościół. Zachęcamy, zobacz i przeczytaj. Te słowa skierowane są przede wszystkim do Ciebie!

Podziękowanie za wspieranie projektów socjo-ekonomicznych

Szymon
Szymon

Róg Afryki

"Nauczyłem się, że jest droga wyjścia z biedy. Dzięki wsparciu Open Doors jestem teraz fryzjerem. Mogę zapewnić byt mojej rodzinie".

Dinesh
Pastor Dinesh

Sri Lanka

"Proszę, kontynuujcie szkolenia na całym świecie! Są one zachętą dla chrześcijan, którzy doświadczają prześladowań."

Saba
Saba*

Indie

"Jesteśmy tak wdzięczni Bogu, że nas wspieracie! Zarabiamy o wiele więcej dla naszych rodzin, teraz możemy nawet zaoszczędzić ."

Oto, co umożliwia Twoje wsparcie

Kumaran
Kumaran

Sri Lanka

"Wciąż opowiadam o tym, jak do nas przyjechaliście w czasie żałoby. Przyjechaliście tu, żeby po prostu spędzić z nami czas. Pocieszyliście nas. Ja, jako pasterz muszę być silny. Muszę być silna dla innych. Ale wy nas pocieszyliście".

Kazachstan
Pastor Bakhytzhan

Kazachstan

„Jestem wdzięczny Panu Jezusowi Chrystusowi za każdego z was! Jeśli nie będę miał okazji spotkać was tutaj na ziemi, to zrobię to w niebie“.

Duchowny z Sudanu
Lider wspólnoty

Sudan

„To, że przyszliście, jest dla mnie znakiem, że Jezus jest u nas. Wasza gotowość opuszczenia rodziny i rezygnacja z własnej wygody i bezpieczeństwa, aby nam pomóc w naszych trudnościach, może mieć swoje źródło tylko u Boga“.

Dziękujemy za literaturę

Podziękowania Azja Centralna
Malija

Azja Centralna

"Od waszej ostatniej wizyty czytam Biblię dla dzieci, którą mi daliście.Teraz wiem, że Jezus jest zawsze ze mną i już się nie boję!".

Podziękowanie Bliski Wschód
Liderzy lokalnych wspólnot

Bliski Wschód

"Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do dystrybucji Biblii. Niektórzy z naszych braci i sióstr nie potrafią czytać ani pisać. Byliśmy zachwyceni, gdy dotarły do nas karty pamięci i audiobooki. Chwała niech będzie Bogu".

Podziękowanie Nigeria Mojżesz
Mojżesz

Nigeria

"Dziękuję Bogu za jedzenie - a szczególnie za książki! Teraz mogę być lepiej przygotowany do kazań".

Chrześcijanie o znaczeniu modlitwy

Indie Sujata*
Indie

Sujata*

"Jesteśmy bardzo zachęceni. W ogóle nie wiedzieliśmy, że są ludzie, którzy się za nas modlą. Myśleliśmy, że jesteśmy sami przechodzą próby."

Podziękowanie Sri Lanka
Sri Lanka

Dayaratne

Największą bronią jaką my, chrześcijanie mamy w czasie prześladowań jest modlitwa. Trwamy tu tylko dlatego, że nasi bracia i siostry modlą się za nas.

Podziękowanie Meena*
Indie

Meena*

„Dziękujemy za modlitwę i pomoc! Dzięki nim stoimy mocno w wierze.“

Mary z Tanzanii

"Twoje listy są dla mnie dowodem Bożej miłości!".

Świadectwa adresatów akcji pisania

Podziękowanie Azja Środkkowa

Aby ktoś mógł doświadczyć naszej miłości nie potrzeba wiele. Małe gesty zainteresowania i niewielki nakład czasu i pracy mogą spowodować, że ktoś odzyska nadzieję, tak jak tego doświadczyły dzieci w Azji Centralnej.

Podziękowania od Eldosa i Nurzhan

Eldos przeżył atak trzech ekstremistycznych muzułmanów w październiku 2018 roku. Doznał wiele złamań i długo podlegał leczeniu. Wysłane do Eldosa kartki i listy podniosły go na duchu.

Hadija i Mellina z Ugandy

Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.