Podziękowania od Eldosa i Nurzhan

Pod koniec 2018 roku prosiliśmy Was do napisania kilku słów zachęty do Eldos z Kirgistanu. Ówczesny 25-latek był ofiarą ataku trzech ekstremistycznych muzułmanów w październiku 2018 roku. Podczas nocnego włamania do jego rodzinnego domu, napastnicy brutalnie pobili Eldosa. Chcieli go zmusić do powrotu na islamu. Oprócz połamanych kości i poważnych urazów szczęki, Eldos poniósł również konsekwencje psychiczne, takie jak ataki paniki i depresja. Jego ciężarna siostra Nurzhan, która była świadkiem ataku, poroniła z powodu skutków stresu, którego doświadczyła.

Eldos w soich nowych ubraniach zimowych kupionych przez Open Doors
Zdjęcie: Eldos w swoich nowych ubraniach zimowych kupionych przez Open Doors

Podczas odwiedzin naszych pracowników Eldos powiedział: "Nie czułem gniewu, kiedy mnie zaatakowali. Chciałem tylko, żeby wyszli. Nawet kiedy mnie bili, czułem się chroniony. Czułem Bożą ochronę". Ze względów bezpieczeństwa Eldos wraz ze swoi wujkiem Nurbkiem musiał opuścić Kirgistan. Obecnie przebywa w innym kraju i powoli dochodzi do siebie po przeżytych wydarzeniach.

"Nie wiedziałem, że mam tak dużą rodzinę”

W czerwcu mogliśmy spotkać się z Eldosem i Nurbkiem oraz dostarczyć im ok. 1000 kartek, zdjęć i filmów wideo przesłanych przez chrześcijan z całego świata. "Nie wiedziałem, że mam tak wielką rodzinę!", powiedział Eldos trzymając listy w ręku. "Jestem bardzo wzruszony, że tak wielu ludzi wysłało mi kartki i modliło się za mnie. Dziękuję wszystkim braciom i siostrom!"

Jego wujek napisał później do nas: "Otrzymanie tych wszystkich listów było dla Eldosa dużą zachętą i pociechą. To co zrobiliście, i to co ci wszyscy bracia i siostry piszą, modlą się i jak dzielą się tym, co jest w ich sercach: to jest prawdziwa miłość od Boga, prawdziwa troska i prawdziwa modlitwa".
Od października obaj mężczyźni mieszkają w chrześcijańskim ośrodku wypoczynkowym. Mają tam pracę i mogą angażować się w małe grupy biblijne. Wspieramy ich finansowo. Nurbek jest pełen nadziei i wdzięczności za wiele przyjaźni, które zawarli z Eldosem w nowym miejscu do tej pory.

Boże dzieło w życiu Nurzhan

Siostra Eldosa, Nurzhan, miała tego lata trudny okres: jej mąż postanowił się z nią rozwieść ze względu na jej wiarę i wyrzucił ją z domu. On otwarcie odrzucił Pana Jezusa i powiedział, że nigdy nie zaakceptuje obcej religii. Muzułmańska rodzina jej męża również ją zaatakowała i chciała spalić jej Biblię. Ze względów bezpieczeństwa na początku nie mogliśmy podzielić się tą sytuacją publicznie, ale modliliśmy się w najbliższym gronie.

Jednak jakiś czas później otrzymaliśmy taką wiadomość od Nurbka: "Dziękuję bardzo za modlitwę! Mam bardzo dobre wieści: Kiedy Nurzhan wyjechał na studia do szkoły biblijnej, jej mąż powiedział jej kilka dni później, że bardzo ją kocha i że nie chce się z nią rozwieść. Poprosił ją o przebaczenie". Mąż Nurzhan stał się nawet zwolennikiem jej studiów w szkole chrześcijańskiej. Jego rodzina nadal jest przeciwna wierze Nurzhan, ale teraz kobieta ma poparcie w mężu. Ich związek jest teraz naznaczony większym szacunkiem i miłością.

Wsparcie duchowe i praktyczne

Rodzice Eldos i Nurzhan również otrzymali wielką pomoc. Chrześcijanie z ich okolicy pomogli im kupić kilka byków i pokarm dla nich oraz naprawić oborę. Dzięki temu mogą teraz zarobić trochę pieniędzy.

Dziękujemy bardzo, jeśli i wy wysłaliście swój list zachęty dla Eldosa i Nurzhan! Bardzo dziękujemy również za wasze modlitwy. Prosimy, módlcie się dalej, aby rodzina mogła doświadczyć pełnego uzdrowienia po tym, czego doświadczyła. Módlcie się również za męża Nurzhan i jego rodzinę.

Ta akcja zachęty została zakończona. Prosimy napisz kilka słów zachęty do innych prześladowanych chrześcijan

 

Aktualne akcje pisania