Zachęć prześladowanych chrześcijan

Zachęć prześladowanych chrześcijan

Zachęta poprzez listy

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku“.
(Filipian 4,14)

Dodaj otuchy chrześcijanom, którzy przeżywają właśnie trudne chwile lub znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu prześladowań.

Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać sił i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

We współpracy z naszymi biurami i organizacjami partnerskimi regularnie organizujemy akcje pisania do prześladowanych chrześcijan z całego świata. Dołącz do nas i pokaż naszemu uciskanemu rodzeństwu, że o nich myślimy i pamiętamy w modlitwie!

 

Dziękuję za Twoje zaangażowanie!

 

Jak napisać taki list?

 

Akcje pisania online

Jak wyraża się miłość? Czy jedynie w słowach, a może można ją wyrazić inaczej? Niezwykłym sposobem wyrażenia miłości do dzieci chrześcijan jest narysowanie dla nich czegoś, co je zachęci. Zrób to i tym samym okaż swoją miłość i troskę!
Ta akcja pisania jest bardzo szczególna: skierowana jest bowiem do prześladowanych chrześcijan w Korei Północnej. Rzadko się zdarza taka okazja do bezpośredniego zachęcenia naszych braci i sióstr w odizolowanym kraju. Skorzystaj więc z możliwości i napisz kilka słów.
W ostatnich latach gwałtownie nasiliły się prześladowania chrześcijan w Indiach. Z tego względu szczególnie ważne i cenną są wszelkie gesty zachęty jakimi możemy obdarzyć naszych uciskanych braci i siostry z Indii. Napisz do nich!
Marzymy o tym, by każdego dnia młodzi ludzie na Bliskim Wschodzie otrzymywali przez swoje media społecznościowe zachętę płynącą z całego świata, w tym z Polski. Możesz być tego częścią!
Na kogo wyrosną młodzi ludzie w Syrii? Co ich dzisiaj definiuje? Czy wojna i trauma. Dzisiaj każdy z nas może zmienić ich trudną przeszłość. Pokażmy, że nie są sami i o nich pamiętamy .

Akcje pisania kartek i listów

Podczas jednego z nalotów islamistycznej grupy Boko Haram, młoda wdowa Rikiya straciła swój dom i dobytek. Nie mając na sobie nic poza ubraniem, udało się jej i jej dzieciom uciec.
2 stycznia, dom Mary Andimi został zaatakowany przez Boko Haram, a jej mąż został porwany. Po dwóch i pół tygodniach niepokoju, Mary otrzymała wiadomość, że jej mąż został zabity.
Jak to jest, gdy gwałci Cię wielu mężczyzn? Jak to jest, gdy możesz tego uniknąć wyrzekając się miłości do Jezusa, a jednak jesteś wierna? Jak żyć po takich doświadczeniach. Możesz być tą osobą, która zaniesie słowa pociechy i wsparcia dla Ruth.
Singya (19 lat) i jego brat Chongya stali się chrześcijanami i z tego powodu ich rodzice wywierali na nich ogromną presję. Chongya nie potrafił sobie z tym poradzić i popełnił samobójstwo.
Dzieci i młodzież w Azji Środkowej są szczególnie dotknięte ograniczeniami wobec chrześcijan: wiele działań, takich jak chrześcijańskie spotkania dla dzieci czy obozy, mogą odbywać się wyłącznie na mocy specjalnego zezwolenia lub w tajemnicy.
Batsemire-Ngulongo Yese podróżował wraz z żoną i wnukiem, kiedy zbyt późno zorientowali się, że zbliża się do nich islamskie ugrupowanie atakujące chrześcijan. Kobieta i dziecko przeżyli. Yese nie miał tyle szczęścia.
Kiedy rano 4 stycznia 2020 r. Georgine machała na pożegnanie mężowi, nie miała pojęcia, że po raz ostatni widziała go żywego. Nieco później, Dieudonne Kakule Kahamulwa został zabity przez islamistów.

Jak napisać listy?

Bądź wrażliwy

Nie odwołuj się zbytnio do potrzeb odbiorcy i nie pisz o "błogosławionym" życiu w swoim kraju.

Język

Pisząc używaj prostych zdań w języku angielskim albo języku odbiorcy. Jeśli nie mówisz po angielsku, poproś o przetłumaczenie innych. Ważne jest, aby otrzymali od Ciebie zachętę. Nie rezygnuj. Czasami nasi pracownicy przy dostarczaniu poczty muszą tłumaczyć, co jest napisane na kartkach i listach na język regionalny (np. na hinduski w Indiach). Dzieci mogą narysować obrazek lub samodzielnie przygotować pocztówkę.

Wysyłka

Wszystkie listy i pocztówki (jeśli jest ich więcej) wyślij w jednej kopercie do naszego biura. My przekażemy je dalej. Zapytaj też innych osób, czy nie zechciałyby poświęcić chwili swojego czasu i napisać parę słów do prześladowanych chrześcijan.

Bezpieczeństwo

Możesz podać swoje imię i swój kraj. Natomiast prosimy, by nie podawać ani adresu własnego ani Open Doors. Prosimy nie krytykować religii danego kraju, rządu, systemu prawnego czy przywódców politycznych.

Prezenty

Prosimy o nie wkładanie żadnych pieniędzy. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale może też przysporzyć problemów odbiorcy.

Adres

Imię osoby, do której jest skierowana kartka czy list
c/o Open Doors
Skr.Poczt.91
02-783 Warszawa 59

 

 

Pomocnik

Poniższe wskazówki pomogą Ci napisać list lub kartkę:
 

Podziel się Bożym Słowem

Czuj się wolny do napisania czegoś osobistego. Na tej stronie znajdziesz tłumaczenia do odpowiednich wersetów biblijnych w różnych językach.

Niektóre wersety biblijne:

 • 2 Kor 5,17
 • Flp 4,4
 • Iz 54,10
 • Iz 43,1
 • Mt 11,28
 • J 15,5

Przykładowe zdania w języku angielskim

 • I/We pray for you. 
  Modlimy się za ciebie.
 • Jesus loves you and he is with you.
  Jezus cię kocha i jest z tobą.
 • Our heavenly father will take care of you.
  Nasz Ojciec w niebie zatroszczy się i ciebie.
 • Jesus is our hope and our strength.
  Jezus jest naszą nadzieją i naszą siłą.
 • God is faithful and he is almigthy.
  Bóg jest wierny i wszechmocny.
 • God bless you!
  Niech cię Bóg błogosławi!
 • May the Lord comfort you and protect you!
  Niech Bóg cię pociesza i ochrania!
   

Szczegółowe wskazówki dla poszczególnych odbiorców można znaleźć w opisach akcji pisania. 

 

 

Podziękowania od adresatów

Aby ktoś mógł doświadczyć naszej miłości nie potrzeba wiele. Małe gesty, zainteresowania i niewielki nakład czasu i pracy mogą spowodować, że ktoś odzyska nadzieję, tak jak tego doświadczyły dzieci w Azji Centralnej.
Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.
Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.