Zachęć prześladowanych chrześcijan

Zachęć prześladowanych chrześcijan

Zachęta poprzez listy

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku“.
(Filipian 4,14)

Dodaj otuchy chrześcijanom, którzy przeżywają właśnie trudne chwile lub znajdują się w krytycznej sytuacji z powodu prześladowań.

Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać sił i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.

We współpracy z naszymi biurami i organizacjami partnerskimi regularnie organizujemy akcje pisania do prześladowanych chrześcijan z całego świata. Dołącz do nas i pokaż naszemu uciskanemu rodzeństwu, że o nich myślimy i pamiętamy w modlitwie!

 

Dziękuję za Twoje zaangażowanie!

 

Jak napisać taki list?

 

Akcje pisania online

Ta akcja pisania jest bardzo szczególna: skierowana jest bowiem do prześladowanych chrześcijan w Korei Północnej. Rzadko się zdarza taka okazja do bezpośredniego zachęcenia naszych braci i sióstr w odizolowanym kraju. Skorzystaj więc z możliwości i napisz kilka słów.
Marzymy o tym, by każdego dnia młodzi ludzie na Bliskim Wschodzie otrzymywali przez swoje media społecznościowe zachętę płynącą z całego świata, w tym z Polski. Możesz być tego częścią!
W ostatnich latach gwałtownie nasiliły się prześladowania chrześcijan w Indiach. Z tego względu szczególnie ważne i cenną są wszelkie gesty zachęty jakimi możemy obdarzyć naszych uciskanych braci i siostry z Indii. Napisz do nich!

Akcje pisania kartek i listów

Nadia przeżyła koszmar. Z mężem przewodzili małemu dokowemu kościołowi. Niestety mąż Nadii zmarł z powodu Covid-19. Została wdową samotnie wychowującą czwórkę dzieci. Nadia czeka na nasze wsparcie.
Choć Kolumbia znana jest z bardzo sprzyjającego klimatu dla upraw kawy, to jednak "klimat" nie jest tak przyjazny dla naśladowców Chrystusa. Szczególnie cierpią dzieci i młodzież. Gangsterzy działają brutalnie i zuchwale. Wesprzyj najmłodszych w Kolumbii wysyłając do nich kartę lub list!

Jak napisać listy?

Bądź wrażliwy

Nie odwołuj się zbytnio do potrzeb odbiorcy i nie pisz o "błogosławionym" życiu w swoim kraju.

Język

Pisząc używaj prostych zdań w języku angielskim albo języku odbiorcy. Jeśli nie mówisz po angielsku, poproś o przetłumaczenie innych. Ważne jest, aby otrzymali od Ciebie zachętę. Nie rezygnuj. Czasami nasi pracownicy przy dostarczaniu poczty muszą tłumaczyć, co jest napisane na kartkach i listach na język regionalny (np. na hinduski w Indiach). Dzieci mogą narysować obrazek lub samodzielnie przygotować pocztówkę.

Wysyłka

Wszystkie listy i pocztówki (jeśli jest ich więcej) wyślij w jednej kopercie do naszego biura. My przekażemy je dalej. Zapytaj też innych osób, czy nie zechciałyby poświęcić chwili swojego czasu i napisać parę słów do prześladowanych chrześcijan.

Bezpieczeństwo

Możesz podać swoje imię i swój kraj. Natomiast prosimy, by nie podawać ani adresu własnego ani Open Doors. Prosimy nie krytykować religii danego kraju, rządu, systemu prawnego czy przywódców politycznych.

Prezenty

Prosimy o nie wkładanie żadnych pieniędzy. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale może też przysporzyć problemów odbiorcy.

Adres

Imię osoby, do której jest skierowana kartka czy list
c/o Open Doors
Skr.Poczt.91
02-783 Warszawa 59

 

 

Pomocnik

Poniższe wskazówki pomogą Ci napisać list lub kartkę:
 

Podziel się Bożym Słowem

Czuj się wolny do napisania czegoś osobistego. Na tej stronie znajdziesz tłumaczenia do odpowiednich wersetów biblijnych w różnych językach.

Niektóre wersety biblijne:

 • 2 Kor 5,17
 • Flp 4,4
 • Iz 54,10
 • Iz 43,1
 • Mt 11,28
 • J 15,5

Przykładowe zdania w języku angielskim

 • I/We pray for you. 
  Modlimy się za ciebie.
 • Jesus loves you and he is with you.
  Jezus cię kocha i jest z tobą.
 • Our heavenly father will take care of you.
  Nasz Ojciec w niebie zatroszczy się i ciebie.
 • Jesus is our hope and our strength.
  Jezus jest naszą nadzieją i naszą siłą.
 • God is faithful and he is almigthy.
  Bóg jest wierny i wszechmocny.
 • God bless you!
  Niech cię Bóg błogosławi!
 • May the Lord comfort you and protect you!
  Niech Bóg cię pociesza i ochrania!
   

Szczegółowe wskazówki dla poszczególnych odbiorców można znaleźć w opisach akcji pisania. 

 

 

Podziękowania od adresatów

Aby ktoś mógł doświadczyć naszej miłości nie potrzeba wiele. Małe gesty, zainteresowania i niewielki nakład czasu i pracy mogą spowodować, że ktoś odzyska nadzieję, tak jak tego doświadczyły dzieci w Azji Centralnej.
Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.
Co trzeba zrobić, aby ktoś mógł żyć? Odpowiedzi, jakie pojawiają się w naszej głowie często mają zabarwienie heroiczne. Ale tak naprawdę zwykle trzeba niewiele i o to " niewiele" zwykle najtrudniej.