Wiadomości

Aktualne informacje z życia prześladowanych chrześcijan

W odpowiedzi na prośby prześladowanych chrześcijan, opowiadamy w Polsce o tym, co ich spotyka, czym żyją i jak radzą sobie z przeciwnościami. Ich historie i świadectwa możesz przeczytać poniżej oraz w darmowym Magazynie Open Doors, który zamówisz tutaj.

Wiadomości

„I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki; a jeśli doznaje czci jeden członek, radują się z nim wszystkie członki“.– 1. Kor. 12,26

Aby móc skutecznie modlić się za naszych prześladowanych braci i siostry, aby być w stanie im pomóc, musimy wiedzieć z jakimi trudnościami i wyzwaniami się zmagają.

Oto wszystkie najnowsze wiadomości z prześladowanego Kościoła, świadectwa wiary i Bożego działania oraz wołanie o pomoc. Chcielibyśmy przedstawić aktualne zagadnienia, które wymagają od nas, jako część ciała Chrystusa, szczególnej uwagi.

Wiadomości prasowe
KIRGISTAN: KARA WIĘZIENIA ZA „PODŻEGANIE DO WROGOŚCI RELIGIJNEJ”
Kirgistan

13 września, po sześciu miesiącach spędzonych w więzieniu, na wolność wyszedł kirgiski chrześcijanin Aytbek Tynaliyev. Został on skazany za wypowiedzi w mediach społecznościowych, w których przyznawał się do bycia chrześcijaninem.

Wiadomości prasowe
INDIE: SĘDZIA UNIEWAŻNIA ZARZUTY PRZECIWKO CHRZEŚCIJANOM
Indie

Dwoje chrześcijan więzionych w indyjskim stanie Uttar Pradesh odniosło częściowe zwycięstwo w sądzie. 6 września sędzia Sądu Najwyższego w Allahabadzie orzekł że chrześcijanie mogą zostać zwolnieni za kaucją.

Wiadomości prasowe
TOGO: NADEGE – W CIENIU WSZECHMOGĄCEGO
Togo

Nadege urodziła się w muzułmańskiej rodzinie w Togo. Kiedy zdecydowała się pójść za Jezusem, spotkała się z ostrą reakcją i odrzuceniem ze strony rodziny.

Wiadomości prasowe
NIGERIA: BRUTALNY ATAK NA KOBIETY Z OBOZU DLA UCHODŹCÓW
Nigeria

We wtorek 3 października 2023 r. doszło do ataku na 11 chrześcijanek mieszkających w obozie dla uchodźców w nigeryjskim stanie Benue. Fulani zorganizowali zasadzkę w pobliżu obozu, napadli i zgwałcili bezbronne kobiety.

Wiadomości prasowe
SRI LANKA: „NIE WRACAJ DO DOMU!”
Sri Lanka

„Jeśli tam pojedziesz, nie będziesz mogła wrócić do domu!”. Takie słowa wypowiedzieli rodzice Sandali*, gdy oznajmiła im, że zamierza wziąć udział w wyjeździe zorganizowanym przez jej kościół.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Teaser Magazyn OD

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Nasza pomoc na świecie

Open Doors niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach na całym świecie.