Wiadomości

Aktualne informacje z życia prześladowanych chrześcijan

W odpowiedzi na prośby prześladowanych chrześcijan, opowiadamy w Polsce o tym, co ich spotyka, czym żyją i jak radzą sobie z przeciwnościami. Ich historie i świadectwa możesz przeczytać poniżej oraz w darmowym Magazynie Open Doors, który zamówisz tutaj.

Wiadomości

„I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki; a jeśli doznaje czci jeden członek, radują się z nim wszystkie członki“.– 1. Kor. 12,26

Aby móc skutecznie modlić się za naszych prześladowanych braci i siostry, aby być w stanie im pomóc, musimy wiedzieć z jakimi trudnościami i wyzwaniami się zmagają.

Oto wszystkie najnowsze wiadomości z prześladowanego Kościoła, świadectwa wiary i Bożego działania oraz wołanie o pomoc. Chcielibyśmy przedstawić aktualne zagadnienia, które wymagają od nas, jako część ciała Chrystusa, szczególnej uwagi.

Wiadomości prasowe
NIGERIA: „DZIEWCZĘTA Z CHIBOK” W NIEWOLI OD 10 LAT
Nigeria

W ostatnią niedzielę, 14 kwietnia 2024 r., miasto Chibok upamiętniło specjalnym nabożeństwem uprowadzenie ponad 270 uczennic, do którego doszło dokładnie dziesięć lat temu.

Wiadomości prasowe
ETIOPIA: „TYLKO JEZUS ZNA NASZE JUTRO”
Etiopia

Desta Adamu* zdołała uciec przed napastnikami, ale w ataku straciła cały swój majątek. Z czego mieli się teraz utrzymać? Bóg miał odpowiedzi na wszystkie pytania Desty. Pomogli bracia i siostry w wierze.

Wiadomości
INDIE: 19 kwietnia rozpoczną się wybory do Lok Sabha
Indie

Już niebawem w Indiach odbędą się wybory do parlamentu federalnego i niższej izby parlamentu stanowego. Chciejmy w naszych modlitwach wspomnieć na Indie i ważny czas, który przed nimi.

Wiadomości prasowe
BANGLADESZ: CHRZEŚCIJANIE PRZEŚLADOWANI W MIEJSCU PRACY
Bangladesz

W Bangladeszu osoby otwarcie przyznające się do tego, że są chrześcijanami, w każdej chwili mogą stracić pracę. Poniżej przedstawiamy trzy historię ilustrujące reakcje, jakich doświadczają konwertyci z islamu w swoim środowisku zawodowym.

Wiadomości prasowe
KOREA PÓŁNOCNA: „DAJECIE NAM SIŁĘ!”
Korea Północna

„Wiemy, że brakuje nam wielu umiejętności, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wypełnić naszą misję. Nasza posługa jest trudna, ale zostaliśmy posłani przez Boga”.

Wiadomości prasowe
NIKARAGUA: UWIĘZIONE CHRZEŚCIJANKI UKARANE ZA MODLITWĘ
Nikaragua

W nikaraguańskim więzieniu niedaleko stolicy kraju Managui kilka więźniarek zostało ukaranych za to, że modliły się na głos, o czym poinformowała organizacja pomocowa Christian Solidarity Worldwide (CSW).

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Nasza pomoc na świecie

Open Doors niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach na całym świecie.