Wiadomości

Aktualne informacje z życia prześladowanych chrześcijan

W odpowiedzi na prośby prześladowanych chrześcijan, opowiadamy w Polsce o tym, co ich spotyka, czym żyją i jak radzą sobie z przeciwnościami. Ich historie i świadectwa możesz przeczytać poniżej oraz w darmowym Magazynie Open Doors, który zamówisz tutaj.

Wiadomości

„I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki; a jeśli doznaje czci jeden członek, radują się z nim wszystkie członki“.– 1. Kor. 12,26

Aby móc skutecznie modlić się za naszych prześladowanych braci i siostry, aby być w stanie im pomóc, musimy wiedzieć z jakimi trudnościami i wyzwaniami się zmagają.

Oto wszystkie najnowsze wiadomości z prześladowanego Kościoła, świadectwa wiary i Bożego działania oraz wołanie o pomoc. Chcielibyśmy przedstawić aktualne zagadnienia, które wymagają od nas, jako część ciała Chrystusa, szczególnej uwagi.

Wiadomości
INDIE: SYTUACJA PO WYBORACH
Indie

Wybory parlamentarne w Indiach zakończyły się po raz trzeci zwycięstwem Bharatiya Janata Party (BJP) premiera Narendry Modiego, który sprawuje władzę od 2014 roku.

Wiadomości prasowe
KOREA PÓŁNOCNA: DOŻYWOCIE ZA CZYTANIE BIBLII
Korea Północna

Pomimo niebezpieczeństw Koreańczycy z Północy uciekają do Chin. Niektórzy odnajdują tam wiarę w Jezusa. Jeśli zostaną zatrzymani, grozi im obóz karny w Korei Północnej.

Wiadomości prasowe
WIETNAM: CHRZEŚCIJANIN ZAMORDOWANY PRZEZ POLICJĘ
Wietnam

„Reakcyjna grupa walcząca z rządem” – tak władze sklasyfikowały stowarzyszenie kościołów, do którego należy również kościół Conga. 8 marca znaleziono martwe ciało Conga. Rodzina nie wierzy w oficjalną wersję śmierci.

Wiadomości prasowe
PAKISTAN: CHRZEŚCIJANIN ZAMORDOWANY W ATAKU TŁUMU
Pakistan

W sobotę 25 maja chrześcijanin został zaatakowany i brutalnie pobity przez tłum w Sargodha w pakistańskiej prowincji Pendżab. Nazir Masih został wcześniej oskarżony o niszczenie kartek z Koranu.

Wiadomości prasowe
MOZAMBIK: CORAZ WIĘCEJ ATAKÓW ISLAMISTÓW
Mozambik

W kwietniu i maju rebelianci powiązani z ISIS nasilili ataki na wioski w prowincjach Cabo Delgado i Nampula w północnym Mozambiku. Lokalni partnerzy Open Doors potwierdzili doniesienia lokalnych mediów.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Nasza pomoc na świecie

Open Doors niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach na całym świecie.