Wiadomości z prześladowanego Kościoła

Wiadomości

Wiadomości

„I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki; a jeśli doznaje czci jeden członek, radują się z nim wszystkie członki“.– 1. Kor. 12,26

Aby móc skutecznie modlić się za naszych prześladowanych braci i siostry, aby być w stanie im pomóc, musimy wiedzieć z jakimi trudnościami i wyzwaniami się zmagają.

Oto wszystkie najnowsze wiadomości z prześladowanego Kościoła, świadectwa wiary i Bożego działania oraz wołanie o pomoc. Chcielibyśmy przedstawić aktualne zagadnienia, które wymagają od nas, jako część ciała Chrystusa, szczególnej uwagi.

Świadectwa wiary
Filipiny: Niezachwiana wiara
Filipiny

(Open Doors Polska) - Jimmy* i jego sąsiad rozmawiali o liniach energetycznych. Niespodziewanie rozmowa zeszła na chrześcijaństwo Jimmy’ego i jego żony, Suraidy*.

Wiadomości
Irak - Boże Narodzenie ustanowione świętem narodowym
Irak

(Open Doors Polska) – Sytuacja chrześcijan w Iraku uległa w minionym roku wyraźnemu pogorszeniu – na to wskazują dane opublikowanego w środę Światowego Indeksu Prześladowań 2021.

Wiadomości prasowe
2021-01-08_open_doors_360x236_Nigeria_news-teaser.jpg
Nigeria

(Open Doors Polska) – Pięciu chrześcijan zostało straconych przez dżihadystów po uprowadzeniu ich z wioski w północno-wschodnim stanie Adamawa w Nigerii, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia.

Zachęta do modlitwy
Indie dramat rodziny
Indie

(Open Doors Polska) – Noworoczne spotkanie modlitewne chrześcijan w indyjskim stanie Madhya Pradesh zakończyło się niespodziewanie, kiedy do prywatnego domu wtargnęli hinduscy ekstremiści i pobili

Zachęta do modlitwy
Egipt: krwawy atak na chrześcijan w Aleksandrii
Egipt

(Open Doors) -  10 grudnia właściciel sklepu w Aleksandrii, w północnym Egipcie, został zabity przez islamskich ekstremistów.

Powiązane tematy

Tutaj można znaleźć wszystkie wiadomości z Open Doors: aktualne informacje z prześladowanego Kościoła, osobiste historie uciskanych chrześcijan i artykuły prasowe Open Doors Polska.
Informacje o przygotowanych artykułach prasowych Open Doors.