Światowy Indeks Prześladowań 2019

Światowy Indeks Prześladowań 2017 - miejsca największych prześladowań chrześcijan

Najnowszy Światowy Indeks Prześladowań 2019

Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów, w których chrześcijanie doświadczają największych prześladowań. Jest on publikowany corocznie przez Open Doors. Ponad 650 milionów chrześcijan żyje w 50 krajach wchodzących w skład Światowego Indeksu Prześladowań. Według Open Doors, ponad 245 milionów  zmaga się z prześladowaniami o wysokim stopniu.

We współpracy z partnerami z krajów wchodzących w skład ŚIP oraz ekspertami zewnętrznymi, międzynarodowy zespół Open Doors w oparciu o sprawdzoną metodologię oraz analizy opracowuje Światowy Indeks Prześladowań. Naszym celem jest, aby kościoły, media, politycy i społeczeństwo byli świadomi sytuacji prześladowanych chrześcijan stając się jednocześnie ich ambasadorami poprzez udzielaną im zachętę i dostarczaną pomoc.

Dowiedz się więcej i bądź w łączności z prześladowanym Kościołem! 

Filmy na temat Światowego Indeksu Prześladowań 2019

Nowe Kraje - Światowy Indeks Prześladowań 2019

01:29 minut
Federacja Rosyjska
Maroko

Każdego roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań. W tym roku w Indeksie znalazły się takie kraje jak: Federacja Rosyjska oraz Maroko.

Kraje o najwyższym wzroście prześladowań - Światowy Indeks Prześladowań 2019

02:14 minut
Chiny
Republika Środkowoafrykańska

Każdego roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań. W tym roku w pierwszej piętce znalazły się takie kraje jak: Chiny, Republika Środkowoafrykańska oraz Algieria.

Pierwsza Piątka - Światowy Indeks Prześladowań 2019

03:20 minut
Korea Północna
Afganistan

Każdego roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań. W tym roku w pierwszej piętce znalazły się takie kraje jak: Korea Północna, Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan.

Jak możesz pomóc?

Nie tylko liczby Światowego  Indeksu Prześladowań, ale przede wszystkim twarze i głosy prześladowanych wzywają nas do modlitwy, zachęty i praktycznej pomocy. Naszą misją jako Open Doors jest służba prześladowanym chrześcijanom - i razem z nami masz możliwość stanąć w obronie naszych braci i sióstr:

 

  1. Módl się za prześladowanych chrześcijan. Prośby modlitewne i informacje znajdziesz w Kalendarzu modlitw w naszym bezpłatnym miesięczniku.
 
  1. Wesprzyj projekt pomocy dla dzieci prześladowanego Kościoła, by wzmocnić to co jest najsłabsze.
 
  1. Napisz kilka słów zachęty do prześladowanych chrześcijan, np. napisz do Aisha z Nigerii.
 
  1. Weź udział w spotkaniu z Open Doors - tutaj możesz sprawdzić w jakich miejscach planujemy być.
 
  1. Dziel się tymi informacjami w swoim środowisku. „Pakiet ambasadora” może być w tym pomocny.
 

Metodologia

Open Doors publikuje Indeks Prześladowań każdego roku. Jest on tworzony przy współpracy ze wspólnotami chrześcijańskim w krajach, w których mamy do czynienia z prześladowaniami oraz we współpracy zewnętrznymi ekspertami.
W przypadku Światowego Indeksu Prześladowań 2019 po latach, Open Doors ponownie oszacowało liczbę prześladowanych chrześcijan. Wg nowych szacunków ponad 245 milionów osób znosi prześladowania o wysokim natężeniu. Zapoznaj się z przygotowanym materiałem.
Od czasu do czasu pojawiają się pytania dotyczące Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors. Tutaj umieściliśmy odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej.

Jezus jest przy mnie i będzie się o mnie troszczył

Marian, Egipt

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.