Światowy Indeks Prześladowań 2017

Światowy Indeks Prześladowań 2017

Kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani

ŚIP jest rankingiem 50 krajów, w których chrześcijanie doświadczają najsilniejszych prześladowań. Indeks jest publikowany, co roku przez Open Doors. W tych wspomnianych krajach żyje ok. 650 mln chrześcijan a ponad 200 mln jest narażonych na szczególnie silne prześladowania.

We współpracy z chrześcijanami dotkniętymi prześladowaniami z tamtych miejsc, jak i przy pomocy zewnętrznych ekspertów oraz analizy dokonane przez międzynarodowy zespół ekspertów Open Doors powstała sprawdzona przez lata metodologia, która stara się ocenić zakres prześladowań odzwierciedlony w aktualnym Indeksie. Naszym celem jest, aby kościoły, media, politycy i społeczeństwo byli świadomi sytuacji ciemiężonych chrześcijan oraz by chcieli stać się ich ambasadorami zachęty i pomocy.

Dowiedz się więcej i bądź w łączności z prześladowanym Kościołem!

 

Ranking krajów   Metodologia ŚIP   Bezpłatne materiały

Filmy o Światowym Indeksie Prześladowań 2017

Światowy Indeks Prześladowań 2017 (ŚIP 2017) Pierwsza 5

03:13 minut

Ten film prezentuje pięć krajów znajdujących się na szczycie Światowego Indeksu Prześladowań. Są to kraje, w których chrześcijanie muszą znosić najsilniejsze prześladowania. Dowiedz się, jakie są powody prześladowań i dlaczego kraje te znalazły się w rankingu.

Światowy Indeks Prześladowań 2017: Nowe kraje na liście

01:45 minut

Mauretania i Sri Lanka są nowymi krajami w Światowym Indeksie Prześladowań. W filmie dowiesz się, dlaczego kraje te należą obecnie do listy 50 krajów o największym stopniu prześladowań chrześcijan.

Światowy Indeks Prześladowań: Kraje o największym wzroście siły prześladowań

03:33 minut

Niestety musimy jednoznacznie stwierdzić, że prześladowania chrześcijan przybierają na sile.  W Światowym Indeksie Prześladowań odnotowaliśmy kraje, w których sytuacja znacząco się pogorszył. Zobacz film na ten temat.

Metodologia

Open Doors publikuje Indeks Prześladowań każdego roku. Jest on tworzony przy współpracy ze wspólnotami chrześcijańskim w krajach, w których mamy do czynienia z prześladowaniami oraz we współpracy zewnętrznymi ekspertami.
W przypadku Światowego Indeksu Prześladowań 2017 po latach, Open Doors ponownie oszacowało liczbę prześladowanych chrześcijan. Wg nowych szacunków ponad 200 milionów osób znosi prześladowania o wysokim stopniu. Zapoznaj się z przygotowanym materiałem.
Od czasu do czasu pojawiają się pytania dotyczące Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors. Tutaj umieściliśmy odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej.

ŚIP 2017: Materiały do pobrania

ŚIP 2017 RaportRaport ŚIP 2017
Pełne wyniki Światowego Indeksu Prześladowań wraz z rankingiem krajów. Raport zawiera również szczegółowy opis sytuacji w krajach z pierwszej 10 ŚIP, nowych krajów w zestawieniu oraz krajów, w których odnotowano największe wzrosty prześladowań. Dowiedz się, gdzie sytuacja się poprawiła lub pogorszyła.

Pobierz ŚIP 2017 w PDF

 

 

Trends und EntwicklungenTrendy w prześladowaniach
Jakie są przyczyny prześladowań chrześcijan na świecie? Co się zmieniło w bieżącym okresie sprawozdawczym i jakie wydarzenia przewidujemy w nadchodzących latach?  W oparciu o wyniki Światowego Indeksu Prześladowań eksperci Open Doors wytyczają trendy.

Pobierz ŚIP 2017 Trendy w PDF

 

 

Magazyn nt Światowego Indeksu Prześladowań 2017Magazyn „Oblicza Prześladowań“
Magazyn poruszający kwestię prześladowań chrześcijan nie tylko odnosi się do statystyk. Jego celem jest przede wszystkim przedstawienie tych osób, które kryją się za statystykami.  Dowiedz się więcej na temat zmian, jakie następują w Kościele.
 

Pobierz magazyn Oblicza Prześladowań w PDF

 

 

Jezus jest moją siłą. Każdego dnia chroni mnie, abym nie upadła.

Kemi, Nigeria

Przegląd prasy

Publikacja Światowego Indeksu Prześladowań spowodowała, że kwestia prześladowań chrześcijan była szeroko poruszana w prasie i mediach. Oto niektóre artykuły i filmy, jakie znaleźliśmy w internecie

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.

Drukuj Pobierz