Światowy Indeks Prześladowań 2018

Światowy Indeks Prześladowań 2017 - miejsca największych prześladowań chrześcijan

Kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani

ŚIP jest rankingiem 50 krajów, w których chrześcijanie doświadczają najsilniejszych prześladowań. Indeks jest publikowany, co roku przez Open Doors. W tych wspomnianych krajach żyje ok. 650 mln chrześcijan a ponad 200 mln jest narażonych na szczególnie silne prześladowania.

We współpracy z chrześcijanami dotkniętymi prześladowaniami z tamtych miejsc, jak i przy pomocy zewnętrznych ekspertów oraz analizy dokonane przez międzynarodowy zespół ekspertów Open Doors powstała sprawdzona przez lata metodologia, która stara się ocenić zakres prześladowań odzwierciedlony w aktualnym Indeksie. Naszym celem jest, aby kościoły, media, politycy i społeczeństwo byli świadomi sytuacji ciemiężonych chrześcijan oraz by chcieli stać się ich ambasadorami zachęty i pomocy.

Dowiedz się więcej i bądź w łączności z prześladowanym Kościołem!  

Filmy o Światowym Indeksie Prześladowań 2018

Nowe Kraje - Światowy Indeks Prześladowań 2018

Zobacz, które kraje zostały uwzględnione w Światowym Indeksie Prześladowań.

Pierwsza Piątka - Światowy Indeks Prześladowań 2018

Ten film prezentuje pięć krajów znajdujących się na szczycie Światowego Indeksu Prześladowań. Są to kraje, w których chrześcijanie muszą znosić najsilniejsze prześladowania. Dowiedz się, jakie są powody prześladowań i dlaczego kraje te znalazły się w rankingu.

Metodologia

Open Doors publikuje Indeks Prześladowań każdego roku. Jest on tworzony przy współpracy ze wspólnotami chrześcijańskim w krajach, w których mamy do czynienia z prześladowaniami oraz we współpracy zewnętrznymi ekspertami.
W przypadku Światowego Indeksu Prześladowań 2017 po latach, Open Doors ponownie oszacowało liczbę prześladowanych chrześcijan. Wg nowych szacunków ponad 200 milionów osób znosi prześladowania o wysokim stopniu. Zapoznaj się z przygotowanym materiałem.
Od czasu do czasu pojawiają się pytania dotyczące Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors. Tutaj umieściliśmy odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej.

Jezus jest przy mnie i będzie się o mnie troszczył

Marian, Egipt

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.