Przegląd prasy

Doniesienia medialne o prześladowaniach chrześcijan i Światowym Indeksie Prześladowań

Open Doors daje głos prześladowanym chrześcijanom - w kościołach, wspólnotach, w społeczeństwie, przed instytucjami państwowymi i politykami, a także w mediach. Celem jest uświadomienie szerokiemu społeczeństwu o sytuacji prześladowanych chrześcijan i wezwanie do wsparcia. Obejmuje to publikację Światowego Indeksu Prześladowań, czyli rankingu 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Wyznaniowe i świeckie media informują o prześladowaniach chrześcijan i działalności Open Doors. Zebraliśmy dla Ciebie niektóre z najważniejszych publikacji online:

„Jerozolima Wschodu” w Korei Płn.?! Zobacz najnowsze dane o prześladowaniach chrześcijan

Komunistyczna Korea Północna na pierwszym i Indie na ostatnim miejscu, a między nimi osiem krajów muzułmańskich - oto pierwsza dziesiątka państw najbardziej wrogich chrześcijanom. Zestawienie powyższe pochodzi ze Światowego Indeksu Prześladowań.

Datum

Ponad 360 mln chrześcijan jest prześladowanych

Komunistyczna Korea Północna na pierwszym i Indie na ostatnim a między nimi osiem krajów muzułmańskich - oto pierwsza dziesiątka państw najbardziej wrogich chrześcijanom. Takie dane przynosi najnowszy Światowy Indeks Prześladowań, ogłaszany od 30 lat przez międzynarodową organizację obrony prześladowanych chrześcijan „Open Doors”.

Datum

Torturowani i zabijani. Rośnie liczba prześladowanych chrześcijan na świecie

​Komunistyczna Korea Północna na pierwszym miejscu państw najbardziej wrogich chrześcijanom. Takie dane przynosi najnowszy Światowy Indeks Prześladowań, ogłoszony przez organizację Open Doors. 

Datum

Prześladowania chrześcijan

W 50 krajach, które uwzględnia raport, mieszka, według wyliczeń organizacji, ok. 760 mln chrześcijan, z których pond 360 mln pada ofiarami skrajnych bądź co najmniej bardzo poważnych prześladowań.

Datum

Na świecie prześladowanych i dyskryminowanych jest 360 milionów chrześcijan, czyli co siódmy wyznawca tej religii. Raport Open Doors

Komunistyczna Korea Północna na pierwszym i Indie na ostatnim a między nimi osiem krajów muzułmańskich – oto pierwsza dziesiątka państw najbardziej wrogich chrześcijanom.

Datum

Open Doors: Światowy Indeks Prześladowań to nie tylko liczby, lecz przede wszystkim historie ludzi

„Światowy Indeks Prześladowań to nie tylko liczby. To przede wszystkim ludzie, którzy tak jak my chcą w spokoju żyć, zakładać rodziny i wyznawać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa”

Datum

Zobacz również

Światowy Indeks Prześladowań 2023

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.

Oblicza prześladowań

Aby prześladowanie chrześcijan nie funkcjonowało w świadomości społeczeństwa i Kościoła jedynie jako przytłaczające statystyki, Open Doors publikuje świadectwa prześladowanych chrześcijan w formie zebranych świadectw wideo pt. "Oblicza Prześladowań". Dzięki nim możemy poznawać rzeczywistość prześladowanych braci i sióstr, aby wytrwale modlić się za nich.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.