Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

MARZEC 2023

Bądź wsparciem dla innych kobiety

KOBIETY PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA

Kiedy ostatnio czytałeś w gazecie o Syrii i Iraku? Straszna wojna z IS została już zapomniana. Ale Kościół nadal tam jest, dlatego nie możemy o nim zapomnieć. Z tego powodu chcieliśmy podzielić się wiadomościami od księdza Edwarda.

Kobiety prześladowanego Kościoła
Fadi z nadzieją patrzy w przyszłość

Sahar z Iranu została wyrzucona z domu za naśladowanie Jezusa. Później trafiła do więzienia. Dziś - dzięki ludziom takim jak Ty - pomaga innym kobietom takim jak ona dostrzec zmianę.

"Kto zajmie się moim synem? Kto będzie go tulił w nocy?" Takie pytania zadawała sobie Sahar w pamiętną noc, kiedy jej mąż zażądał, by opuściła ich dom. Była w taksówce w drodze do swoich rodziców, nie wiedząc, czy kiedykolwiek jeszcze zobaczy swoje małe dzieci. "Pytałam: Boże, dlaczego pozwalasz, aby tak się działo? Dlaczego pozwalasz na taki ból i trudności w moim życiu?".

Jako kobieta w Iranie, Sahar nie miała prawa zobaczyć swoich dzieci, jeśli jej mąż jej na to nie pozwolił. Był on bardzo zły, że Sahar zdecydowała się porzucić islam i pójść za Jezusem. Miliony chrześcijańskich kobiet i dziewcząt mają takie doświadczenia jak Sahar - dlatego kampania Open Doors podkreśla historie naszych chrześcijańskich sióstr na całym świecie, prześladowanych za wiarę i płeć. Prosimy bądź dla nich wsparciem.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

PROSIMY WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA

Wiele chrześcijańskich kobiet i dziewcząt jest w bardzo podobnej sytuacji jak Sahar - prześladowanych za wiarę i bezbronnych z powodu swojej płci. Te prześladowania są często ukryte i niezauważone przez szerszy świat. Wizją Open Doors jest zapewnienie, by każda z tych kobiet została dostrzeżona, usłyszana i wzmocniona, by osiągnąć swój potencjał dany przez Boga - i to jest właśnie praca, którą Sahar odważnie podejmuje, podobnie jak wielu partnerów Open Doors na całym świecie.

I Ty możesz być tego częścią już dziś. Twoje wsparcie finansowe i modlitwy pomogą każdej odważnej kobiecie lub dziewczynie zobaczyć zmianę, wyleczyć się z traumy, wzrastać w wierze i wiedzieć, że jest kochana przez ludzi i przez Boga.

 

Wesprzyj

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 03.2023« lub »Wsparcie Kobiet prześladowanego Kościoła«

Każda choćby najmniejsza wpłata przyczynia się do niesienia pomocy Kobietom prześladowanego Kościoła. Wspierając nasze akcje realnie pomagasz potrzebującym. DZIĘKUJEMY

Projekty pomocy, które można wspierać

Dzieci prześladowanego Kościoła

Prześladowania kształtują życie dzieci, a Boże Narodzenie jest naznaczone dodatkowym niebezpieczeństwem. Ale w tym roku możesz dać dzieciom dar nadziei.

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 w cieniu prześladowań

Czy świat przymknie oko na łamanie praw człowieka i prześladowania chrześcijan, w imię dobrej zabawy i poklasku dla władz Kataru? Mistrzostwa świata w cieniu prześladowań za wiarę.

Projekt na sierpień 2022

Chrześcijanie w Indiach są obiektem ataków z wielu stron. Prześladowania są zorganizowane, brutalne i niestety przybierają na sile. Ale kiedy przebywasz z wierzącymi w Indiach, wówczas widzisz, że ich wiara pozostaje niewzruszona.

Projekt na lipiec 2022

»Otrzymaliśmy od was Biblie – jestem Wam za to bardzo wdzięczny« – mówi Vernkeo* z Laosu. Uwielbia czytać Pismo Święte i pogłębiać swoją wiedzę o Jezusie: »Biblia jest jak lustro, w którym odbija się moje życie – koryguje mnie i pomaga mi iść śladami Jezusa. Czytanie Biblii umacnia moją wiarę; jest pokarmem dla mojej duszy«.

Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.