Projekty miesięczne

Projekty Miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

»POSILIĆ NADŁAMANĄ TRZCINĘ«

Chrześcijanie, którzy doświadczają przemocy z powodu swojej wiary, często są przez nią traumatyzowani. Wiele osób jest wyczerpanych, cierpi z powodu koszmarów, strachu przed dalszymi atakami lub zmaga się z głębokim żalem i smutkiem. Często nie widzą perspektyw. Razem z wami Open Doors pragnie pomagać tym chrześcijanom w ich potrzebach. Pragniemy demonstrować, że ich kochamy i troszczymy się o nich, zachęcamy ich i towarzyszymy im w ich procesie uzdrowienia.

Zdjęcie: Rozmowa doradczyni chrześcijanką z Nigerii, która doznała zranienia
Zdjęcie: Rozmowa doradczyni chrześcijanką z Nigerii, która doznała zranienia.

Dzięki twojemu wsparciu, Open Doors organizuje seminaria w różnych krajach na całym świecie, podczas których straumatyzowani chrześcijanie mogą rozmawiać o swoich zranieniach powierzając ciężary i troski Chrystusowi. Ponadto szkolimy innych chrześcijan, aby potrafili towarzyszyć braciom i siostrom w ich troskach i zranieniach. Pragniemy by byli kompetentnymi i empatycznymi osobami będącymi swego rodzaju pogotowiem dla osób dotkniętych przez cierpienie w wyniki prześladowań.

Zdjęcie: Kobiety studiujące Biblię podczas seminarium na temat zranień prowadzone przez Open Doors w Kolumbii.
Zdjęcie: Kobiety studiujące Biblię podczas seminarium na temat traumy prowadzone przez Open Doors w Kolumbii.

Przykładem wielkiego znaczenia tej służby jest Saman* z Iranu, który przebywał w więzieniu przez półtora miesiąca z powodu swojej wiary. Mówi: »Kiedy wyszliśmy, nie było nikogo, kto by się nami zaopiekował. Czuliśmy się zapomniani przez Kościół, a także przez Boga«. Udział w seminarium dla osób w traumie wspieranym przez Open Doors bardzo mu pomógł w jego sytuacji: »To seminarium odświeżyło mnie na długo«, mówi. »Moi przyjaciele mówią, że od czasu mojego uczestnictwa stałem się silniejszy.

Ogromnie dziękujemy, że przyczyniacie się do pomocy naszym ciepiącym braciom i siostrom w odnalezieniu pokoju i radości w naśladowaniu Jezusa Chrystusa!


*Imię zmienione

 

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 05/2019«

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dedykowanych kobietom z prześladowanego Kościoła!

 


Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

Projekty pomocy, które można wspierać

Nawet w silnie islamskich regionach muzułmanie stale odnajdują Jezusa. Niektórzy spotykają Go w snach lub wizjach albo poznają...

Prześladowania wielokrotnie doprowadzają chrześcijan do poważnych trudności w zapewnieniu bytu sobie i swojej rodzinie. Dlatego Open...

W wielu kulturach kobiety są uważane za gorsze i mniej wartościowe. Nie są traktowane jak „piękne kwiaty“, które mają mieć szczególne i...

Zniszczenie młodej rośliny jest łatwiejsze. Nie ma ona mocnych korzeni, a i sama jest delikatna i wątła. Dzięki Waszemu wsparciu, Open...

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.