Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

PROJEKT NA MARZEC 2024

POMÓŻMY CHRZEŚCIJANOM W INDIACH

Hinduscy ekstremiści chcą »Indii tylko dla hinduistów«. Obecność chrześcijan jest nieporządana. Poprzez modlitwę i inne formy wsparcia, razem możemy umocnić indyjskich chrześcijan, aby byli światłem i solą w najludniejszym kraju świata, pomimo otaczającej ich wrogości i prześladowań.

Projekt Kwiecień 2024
Kavita i Nitish mogą zarabiać na życie dzięki pomocy Open Doors

Lokalni partnerzy Open Doors wspierają chrześcijan m.in. poprzez pomoc doraźną w postaci żywności i lekarstw, projekty samopomocowe w celu zapewnienia środków do życia, seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami, kursy alfabetyzacyjne oraz szkolenia zawodowe. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy to umożliwiają- ta pomoc ma dla indyjskich chrześcijan ogromne znaczenie! »Byliśmy szczęśliwi, ponieważ nie spodziewaliśmy się takiej pomocy« - mówi Kavita*. »Tak, jak powinno być w rodzinie, [partnerzy Open Doors] przyszli i pomogli nam. Byliśmy szczęśliwi, że nie jesteśmy sami, że stoją przy nas Boży ludzie, którzy chcą nam pomóc«.

* Imię zmienione

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo chrześcijan w Indiach

Wspierając nasz kwietniowy projekt przyczyniasz się do pomocy chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. W Indiach żyje ponad 71 milionów chrześcijan, jest to 5% populacji kraju, dlatego tak ważna jest doraźna i stała pomoc dla nich. Niestety lokalna władza z roku na rok coraz bardziej ogranicza wolność religijną i nakłada ograniczenia, które najdotkliwiej odczuwają chrześcijanie. Chciejmy włączyć się w pomoc zarówno modlitewną, jak i materialną na rzecz naszych braci i sióstr.

Twoja pomoc jest nieoceniona i za każdą formę wsparcia pragniemy Ci podziękować.
Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt 04/2024 - Pomoc dla chrześcijan w Indiach«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany,
środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Projekty pomocy, które można wspierać

Projekt Kwiecień 2024

Hinduscy ekstremiści chcą »Indii tylko dla hinduistów«. Obecność chrześcijan jest nieporządana. Poprzez modlitwę i inne formy wsparcia, razem możemy umocnić indyjskich chrześcijan.

Projekt luty 2024

Open Doors organizuje szkolenia "Silni w czasie burzy" w wielu krajach, aby zachęcić chrześcijan i pomóc im spojrzeć na prześladowania z biblijnej perspektywy.

Projekt Grudzień 2023

Lokalni partnerzy Open Doors w Wietnamie prowadzą różnorodne szkolenia i seminaria, które mają na celu wzmocnienie miejscowych chrześcijan w ich wierze i codziennym życiu.

Projekt Listopad 2023

Nauczanie biblijne i materiały dostosowane do wieku mają pomóc najmłodszym w budowaniu silnej relacji z Jezusem. Dzieci powinny wiedzieć, że Jezus jest przy nich nawet w czasie prześladowań.

Dzieci prześladowanego Kościoła

Prześladowania kształtują życie dzieci, a Boże Narodzenie jest naznaczone dodatkowym niebezpieczeństwem. Ale w tym roku możesz dać dzieciom dar nadziei.

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 w cieniu prześladowań

Czy świat przymknie oko na łamanie praw człowieka i prześladowania chrześcijan, w imię dobrej zabawy i poklasku dla władz Kataru? Mistrzostwa świata w cieniu prześladowań za wiarę.

Projekt na sierpień 2022

Chrześcijanie w Indiach są obiektem ataków z wielu stron. Prześladowania są zorganizowane, brutalne i niestety przybierają na sile. Ale kiedy przebywasz z wierzącymi w Indiach, wówczas widzisz, że ich wiara pozostaje niewzruszona.

Projekt na lipiec 2022

»Otrzymaliśmy od was Biblie – jestem Wam za to bardzo wdzięczny« – mówi Vernkeo* z Laosu. Uwielbia czytać Pismo Święte i pogłębiać swoją wiedzę o Jezusie: »Biblia jest jak lustro, w którym odbija się moje życie – koryguje mnie i pomaga mi iść śladami Jezusa. Czytanie Biblii umacnia moją wiarę; jest pokarmem dla mojej duszy«.

Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.