Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

WRZESIEŃ 2022

Cierpienie prześladowanych chrześcijan w Syrii i Iraku nie ustało

Ale musimy patrzeć w przyszłość

Kiedy ostatnio czytałeś w gazecie o Syrii i Iraku? Straszna wojna z IS została już zapomniana. Ale Kościół nadal tam jest, dlatego nie możemy o nim zapomnieć. Z tego powodu chcieliśmy podzielić się wiadomościami od księdza Edwarda.

Fadi z nadzieją patrzy w przyszłość
Fadi z nadzieją patrzy w przyszłość

Edward jest bardzo wdzięczny osobom wspierającym Open Doors, takim jak Ty. Wielu ludzi pomogło utrzymać nadzieję, kiedy islamscy ekstremiści postanowili zniszczyć kościół. Kościół nie tylko przetrwał -1 ale świecił jak latarnia nadziei. 

"Pomogliście nam zanieść światło Chrystusa, aby wyjść naprzeciw potrzebom ludzi" - powiedział Edward. 

Jednakże ich nadzieja jest krucha. Wojna zakończyła się, ale zagrożenie ekstremizmem pozostaje. Dzisiaj znów jest niespokojnie w Bagdadzie. Kraj ponownie staje na krawędzi wojny domowej. Bez naszego stałego wsparcia i modlitwy, chrześcijanie mogą stracić sens podejmowanych działań.

Trudno jest sobie wyobrazić coś straszniejszego niż życie w Syrii w czasie wojny domowej. Niestety słowa Edwarda nie napawają radością. Mówi on: "Sytuacja w Syrii jest gorsza niż wcześniej. Gospodarka się załamała. Klasa średnia jest teraz bliska śmierci głodowej. Jesteśmy w sytuacji, która nas wyniszcza, wielu ludzi próbuje wyjechać. W zeszłym tygodniu wyjechała rodzina z naszego kościoła - i to nas złamało."

Centra Nadziei to niesamowite miejsca

Centra nadziei zapewniają holistyczne wsparcie chrześcijanom i przyjmują muzułmanów. Od 2015 roku pomogliśmy 286 lokalnym kościołom stać się Centrami Nadziei w Syrii i Iraku. Zapewniają one modlitwę, doradztwo, nauczanie biblijne, pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wsparcie medyczne i pomoc humanitarną.

Gdybyś wszedł do Centrum Nadziei prowadzonego przez Edwarda w Damaszku, zostałbyś przywitany ciepło, z prawdziwą troską i miłością. W tle gra muzyka chrześcijańska.

Ośrodek ten nosi nazwę "Jezus światłem świata" i zapewnia opiekę medyczną 1500 osobom miesięcznie, traktując wszystkich z profesjonalizmem i życzliwością.

Gdziekolwiek Open Doors pomogło stworzyć Centrum Nadziei, świeciło ono jasno. Fadi (na zdjęciu powyżej) miał zaledwie 11 lat, kiedy wybuchła wojna - i kiedy dorastał wśród otaczającej go przemocy i nienawiści, kościół stał się dla niego latarnią nadziei.

Wyobraź sobie, że każdy kościół w Syrii i Iraku byłby Centrum Nadziei. Chrześcijanie pozostaliby, Kościół zostałby wzmocniony, a nadzieja trwałaby. Możesz pomóc, by tak się stało.

Zdajemy sobie sprawę, że znajdujemy się w okresie rosnących trudności finansowych i rozumiemy, że możesz nie być w stanie wesprzeć naszych działań. Ale wszyscy możemy się modlić; to bardzo ważne! 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

A jeśli możesz, proszę, wesprzyj Kościół, aby był ośrodkiem nadziei w Syrii i Iraku?

  • ZA 200 ZŁ
    Możemy dostarczyć niezbędną żywność, odzież zimową i koce dla jednej osoby wierzącej w Syrii.
  • ZA 280 ZŁ
    Możemy umożliwić dwóm chrześcijanom dostęp do podstawowych usług medycznych.
  • Za 360 ZŁ
    Możemy zapewnić wsparcie psychologiczne, którego celem jest uporanie się z doznaną traumą. 

 

Wesprzyj

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 09.2022«

Ogólnoświatowa rodzina Boża - ludzie tacy jak Ty i my - stali z Kościołem w Syrii i Iraku w tym najtrudniejszym czasie. Nie możemy się teraz poddać.

Projekty pomocy, które można wspierać

Projekt na sierpień 2022
Chrześcijanie w Indiach są obiektem ataków z wielu stron. Prześladowania są zorganizowane, brutalne i niestety przybierają na sile. Ale kiedy przebywasz z wierzącymi w Indiach, wówczas widzisz, że ich wiara pozostaje niewzruszona.
Projekt na lipiec 2022
»Otrzymaliśmy od was Biblie – jestem Wam za to bardzo wdzięczny« – mówi Vernkeo* z Laosu. Uwielbia czytać Pismo Święte i pogłębiać swoją wiedzę o Jezusie: »Biblia jest jak lustro, w którym odbija się moje życie – koryguje mnie i pomaga mi iść śladami Jezusa. Czytanie Biblii umacnia moją wiarę; jest pokarmem dla mojej duszy«.
Projekt czerwiec 2022
»Dzięki waszym modlitwom i wsparciu możemy przetrwać w tym wrogim środowisku« – mówi Rusłan*, lider kościoła. Jest w kontakcie z Open Doors od 13 lat. Rusłan opowiada o wspólnocie, która została wykluczona z wioski zamieszkanej w większości przez muzułmanów. Ich dzieci nie mogły uczęszczać do szkoły, nie mogli wypasać bydła na wspólnych pastwiskach, ani korzy- stać z wody do nawadniania swoich pól.
Kobieta przy straganie
Chrześcijanie w Afryce Zachodniej potrzebują naszej modlitwy, opieki duszpasterskiej oraz wsparcia materialnego. Prowadzone przez Open Doors programy skupiają się na zaopatrzeniu chrześcijan w żywność, leki oraz zapewnieniu miejsca zamieszkania.
Zebrani ludzie
Najsilniejszych prześladowań w Chinach doświadczają obecnie chrześcijanie nawróceni z islamu lub buddyzmu. W ostatnich latach sytuacja pozostałych chińskich chrześcijan również uległa znacznemu pogorszeniu. Open Doors wspiera ich poprzez różne działania.
grupa w ameryce łacińskiej
Chrześcijanie nawracający się w indiańskich plemionach Ameryki Łacińskiej są wykluczani ze swoich społeczności, a liderzy stają się celem ataków karteli narkotykowych. Chrześcijanie są inwigilowani i prześladowani przez reżimy: prześladowania w Ameryce Łacińskiej przybierają różne formy.
Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.