Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

 

SIERPIEŃ 2022

Niewzruszona wiara

Chrześcijanie w Indiach są obiektem ataków z wielu stron. Prześladowania są zorganizowane, brutalne i niestety przybierają na sile. Ale kiedy przebywasz z wierzącymi w Indiach, wówczas widzisz, że ich wiara pozostaje niewzruszona. 

 

Projekt na sierpień 2022

 

Mehr*, chrześcijanka, leży na ulicy, zakrwawiona i nieprzytomna. Ma podarte ubrania, na jej ciele widać straszne rany, a na szyi ślady duszenia.

To jest obraz prześladowań w Indiach. Są one brutalne, celowe i starannie zaplanowane. Ale poza brutalnością, jest coś więcej, jest to historia wielkiej, odważnej i niezachwianej wiary. 

Dzięki wsparciu i modlitwom Kościoła na świecie, Mehr wraca do zdrowia i jest pełna nadziei na przyszłość. "Jezus jest dla mnie wszystkim" - mówi.

Intensywne prześladowania

Mehr dorastała w hinduistycznej rodzinie - kiedy więc zdecydowała, że będzie naśladowała Jezusa, wiązało się to z ogromnymi kosztami. Prześladowania w Indiach przybierają na sile od 2014 roku, gdy hinduistyczni ekstremiści próbują "oczyścić" kraj z wpływów chrześcijańskich. Wierzący w Chrystusa są atakowani ze wszystkich stron. Media społecznościowe są wykorzystywane do wzniecania nienawiści, ogranicza się dostęp do rynku pracy, opieki zdrowotnej i wymiaru sprawiedliwości, a poziom przemocy szokuje. 

Mehr została zaatakowana na ulicy. "Bili mnie bezlitośnie i próbowali udusić kawałkiem materiału" - wspomina ze łzami w oczach. Została pospiesznie przewieziona do szpitala - ale po tym nastąpiły prześladowania. Napastnicy przekupili lekarzy, a Mehr odmówiono leczenia. Czuła się beznadziejnie i rozważała nawet samobójstwo. Jej świat się zachwiał.

Przywrócony przez miłość

Ale dzięki ludziom takim jak Ty, Mehr nie była sama. Wasze hojne wsparcie pokryło koszty leczenia Mehr umożliwiając przeniesienie jej do szpitala, w którym nie odmówiono leczenia. Partnerzy Open Doors dostarczyli artykuły spożywcze i inną pomoc - i wspierają Mehr i jej rodzinę również teraz. 

Z tego powodu wiara Mehr pozostaje niewzruszona. 

"Bóg zesłał was jako swoich posłańców. Kiedy wszystko ogarnęła ciemność, wasze modlitwy podniosły mnie na duchu" - powiedziała Mehr. "Bardzo wam dziękuję. Z pewnością mój kielich przelewa się błogosławieństwami". 

 

* imię zmieniono w celu ochrony jej tożsamości

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 08.2022«

 

Wesprzyj

 

Każde 125 zł pozwala zapewnić jedzenie, leki i schronienie jednemu wierzącemu w Chrystusa w Indiach , który ucierpiał w wyniku dotkliwych prześladowań.

Mehr zachowała wiarę. Mówi o swojej "niewytłumaczalnej radości w Chrystusie" i modli się, by jej prześladowcy spotkali jej Zbawcę. To jest wpływ waszego wsparcia i modlitw. Chrześcijanie w Indiach każdego dnia są narażeni na prześladowania - ale dzięki Tobie ich wiara pozostaje niewzruszona.

"Boży plan dla mojego życia jest wielki i będę narzędziem Jego chwały" - powiedziała Mehr.

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

 

„Dlatego otrzymując królestwo niezachwiane, miejmy łaskę, przez którą możemy służyć Bogu tak, jak mu się to podoba, z czcią i bojaźnią.” Hebrajczyków 12:28

Projekty pomocy, które można wspierać

Projekt na lipiec 2022
»Otrzymaliśmy od was Biblie – jestem Wam za to bardzo wdzięczny« – mówi Vernkeo* z Laosu. Uwielbia czytać Pismo Święte i pogłębiać swoją wiedzę o Jezusie: »Biblia jest jak lustro, w którym odbija się moje życie – koryguje mnie i pomaga mi iść śladami Jezusa. Czytanie Biblii umacnia moją wiarę; jest pokarmem dla mojej duszy«.
Projekt czerwiec 2022
»Dzięki waszym modlitwom i wsparciu możemy przetrwać w tym wrogim środowisku« – mówi Rusłan*, lider kościoła. Jest w kontakcie z Open Doors od 13 lat. Rusłan opowiada o wspólnocie, która została wykluczona z wioski zamieszkanej w większości przez muzułmanów. Ich dzieci nie mogły uczęszczać do szkoły, nie mogli wypasać bydła na wspólnych pastwiskach, ani korzy- stać z wody do nawadniania swoich pól.
Kobieta przy straganie
Chrześcijanie w Afryce Zachodniej potrzebują naszej modlitwy, opieki duszpasterskiej oraz wsparcia materialnego. Prowadzone przez Open Doors programy skupiają się na zaopatrzeniu chrześcijan w żywność, leki oraz zapewnieniu miejsca zamieszkania.
Zebrani ludzie
Najsilniejszych prześladowań w Chinach doświadczają obecnie chrześcijanie nawróceni z islamu lub buddyzmu. W ostatnich latach sytuacja pozostałych chińskich chrześcijan również uległa znacznemu pogorszeniu. Open Doors wspiera ich poprzez różne działania.
grupa w ameryce łacińskiej
Chrześcijanie nawracający się w indiańskich plemionach Ameryki Łacińskiej są wykluczani ze swoich społeczności, a liderzy stają się celem ataków karteli narkotykowych. Chrześcijanie są inwigilowani i prześladowani przez reżimy: prześladowania w Ameryce Łacińskiej przybierają różne formy.
Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.