Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

Projekt na maj 2021 

WIERNIE PRZY CHRYSTUSIE 

W wielu krajach świata nasilają się prześladowania. Tym ważniejsze jest, zwłaszcza teraz, abyśmy stanęli u boku naszych uciskanych sióstr i braci, dzięki czemu będą mogli trwać w wierze w Chrystusa oraz odważnie o Nim świadczyć. Open Doors prowadzi w wielu krajach seminaria, które mają na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Anh* z Wietnamu została aresztowana wkrótce po tym, jak wzięła udział w takim seminarium. Była przesłuchiwana przez wiele godzin.

Zdjęcie
Anh zapisała to, czego nauczyła się podczas seminarium

Później opowiadała: »Dziękuję Bogu za seminaria. [...] Jeszcze bardziej jestem Mu wdzięczna po doświadczeniu prześladowań ze strony władz. Seminarium uświadomiło mi rzeczywistość prześladowań. Pozwoliło mi zachować spokój i odwagę, kiedy przyszli do nas funkcjonariusze i nas nękali. Udało mi się nawet podzielić z nimi Ewangelią«.

Bardzo dziękujemy za wsparcie modlitewne i finansowe, dzięki któremu możemy organizować takie seminaria!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 05.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

 

Projekty pomocy, które można wspierać

Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.