Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

Projekt na lipiec 2021 

PROJEKTY SAMOPOMOCOWE

Prześladowania często doprowadzają chrześcijan do egzystencjalnej rozpaczy: niektórzy tracą pracę, inni z powodu Jezusa są odrzucani przez rodzinę i tracą wsparcie najbliższych. Wdowy po zamordowanych chrześcijanach nagle zdane na własne siły muszą zapewnić utrzymanie swoim rodzinom. Pandemia i związane z nią restrykcje jeszcze bardziej pogarszają sytuację.

 

Projekt lipiec 2021
Kilka lat temu mąż Abebu został zamordowany. Partnerzy Open Doors zapewnili jej i jej dzieciom pomoc, kiedy musiała zamknąć swój biznes z powodu pandemii.

 

Mąż Sabitri* z Nepalu stosował wobec niej przemoc, od kiedy nawróciła się do Jezusa Chrystusa. Po pewnym czasie również jej synowie zostali chrześcijanami. Mąż pobił Sabitri tak dotkliwie, że trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii. Sabitri wyprowadziła się z domu wraz z synami, a partnerzy Open Doors pomogli im zbudować nowy dom. »Dziękuję Bogu za Jego miłość i opiekę. Bóg zaopatrywał nas przez partnerów Open Doors. Wasze wsparcie dla mojej rodziny jest naprawdę bezcenne i ważne« – powiedziała Sabitri. Dziękujemy Wam bardzo za to, że dzięki Waszym modlitwom i darowiznom możemy pomagać chrześcijanom takim jak Sabitri i jej synowie!

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 07.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

 

Projekty pomocy, które można wspierać

Projekt 06/2021
W Mjanmie od dziesięcioleci trwa wojna domowa. Wśród ludności rośnie nacjonalizm buddyjski. Jednak w tej trudnej sytuacji widać też działanie Boga – ludzie odwracają się od buddyzmu oraz kultu duchów i idą za Jezusem.
Projekt 05/2021
W wielu krajach świata nasilają się prześladowania. Tym ważniejsze jest, zwłaszcza teraz, abyśmy stanęli u boku naszych uciskanych sióstr i braci, dzięki czemu będą mogli trwać w wierze w Chrystusa oraz odważnie o Nim świadczyć.
Projekt 04/2021
Nieustająca przemoc ma niszczący wpływ na chrześcijan w północnej Nigerii. Potrzebują wsparcia duchowego i materialnego. Dzięki ludziom takim jak ty, lokalni partnerzy Open Doors mogą pomagać nigeryjskim chrześcijanom na wiele sposobów.
Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.

Projekt mięczny marzec
Wyśmiewani przez kolegów z klasy, dyskryminowani przez nauczycieli: już w szkole wiele dzieci z chrześcijańskich rodzin w Egipcie jest traktowanych jako obywatele drugiej kategorii. Pragniemy, aby otrzymali wsparcie od swojej rodzinny rozsianej po całej ziemi.
Projekt miesięczny 02/2021
Prześladowania nasilają się, a do nich dochodzą kolejne duże wyzwania, takie jak pandemia koronawirusa. Pośród tych trudności chcemy stanąć u boku naszych cierpiących sióstr i braci, pomóc im trzymać się wiary w Chrystusa, aby z odwagą mogli świadczyć o Nim.