Projekty miesięczne

Projekty Miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

»SILNI W CZASIE BURZY«

Informacje o projekcie

Chrystus w swych przypowieściach używał przykładu latorośli. Prawie każdy z nas ma w domu jakąś roślinę. Niektóre z roślin są bardziej odporne, inne mniej. Niektóre chorują i wówczas wkraczamy do akcji. Szczególnie opiekujemy się taką rośliną, odpowiednio nawadniamy i nawozimy.

Podobnie jest z Kościołem – prześladowani chrześcijanie potrzebują naszej pomocy! Dlatego też, Open Doors, we współpracy z lokalnymi chrześcijanami, prowadzi seminaria przygotowujące na prześladowania.

Silni w czasie burzy

Seminaria te zwykle trwają kilka dni i noszą tytuł »Silni w czasie burzy«. Uczą podstaw wiary, poruszają temat prześladowań, cierpienia i zmagań, ale też zaufania Bogu w tak trudnym czasie czy przebaczenia. Zawierają również świadectwa chrześcijan, którzy doświadczyli ucisku z powodu swojej miłości do Jezusa.

Seminaria zawierają również praktyczne informacje na temat praw i ustaw gwarantujących wolność religijną czy tego jak szukać wsparcia i pomocy. Bardzo cenna jest możliwość doświadczenia wspólnoty z innymi chrześcijanami, dzięki czemu nie czują się osamotnieni i bezbronni.

Habibur Rahman 25-letni chrześcijanin z Bangladeszu również został zachęcony przez te spotkania: »Po tym, jak wziąłem udział w seminarium, znów nabrałem sił. Nie czuję już goryczy na temat przeszłości«.

Dzięki Twojemu wsparciu słaba i atakowana »roślina « jaką jest Kościół Pana Jezusa może wzrastać i nabierać nowych sił. Zachęcamy Cię do wsparcia tego projektu. Ogromnie dziękujemy!

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dla dzieci i młodzieży z prześladowanego Kościoła!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: „Projekt 02/209“. 

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

Projekty pomocy, które można wspierać

Zniszczenie młodej rośliny jest łatwiejsze. Nie ma ona mocnych korzeni, a i sama jest delikatna i wątła. Dzięki Waszemu wsparciu, Open...
Prześladowania wielokrotnie doprowadzają chrześcijan do poważnych trudności w zapewnieniu bytu sobie i swojej rodzinie. Dlatego Open...

Większość Koreańczyków jest pozbawiona podstawowych produktów potrzebnych do życia a codzienność jest walką o przetrwanie. Duża część...

Prześladowania wielokrotnie doprowadzają chrześcijan do poważnych trudności w zapewnieniu bytu sobie i swojej rodzinie. Dlatego Open...

Od lat Open Doors wspiera społeczność w Indiach na różne sposoby korzystając z pomocy lokalnych partnerów.

Aby sprostać wielu wyzwaniom i trzymać się Jezusa w czasie prześladowań, chrześcijanie w krajach buddyjskich muszą być umocnieni w...

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.