Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

Open Doors kalendarz 2022 strony

Otrzymaj kalendarz Open Doors

Wspierając Open Doors dowolną kwotą otrzymasz od nas kalendarz na ścianę na 2022 rok. Prosimy jedynie o przesłanie potwierdzenia przelewu oraz danych adresowych na adres info@opendoors.pl.

POMOC KOŚCIOŁOWI W PODZIEMIU

Oprócz ciągłego zagrożenia ze strony reżimu, podziemny Kościół w Korei Północnej stoi w obliczu innych poważnych wyzwań. Przetrwanie chrześcijan jest uzależnione od pomocy humanitarnej. Sytuacja gospodarcza w tym kraju jest dramatyczna – ogromna część społeczeństwa doświadcza głodu. Ponadto system opieki zdrowotnej jest w opłakanym stanie.

Kobieta na dalekim wschodzie

Dzięki twojemu wsparciu Open Doors jest w stanie dostarczać północnokoreańskim chrześcijanom żywność, odzież i niezbędne leki poprzez działające w ukryciu partnerskie kościoły w Chinach. Ponadto nasi partnerzy prowadzą domy schronienia dla północnokoreańskich chrześcijan, którym udało się przedostać do Chin.

Mi Ok* miała możliwość odzyskać siły w takim miejscu. Poniższa wiadomość od niej pokazuje, jak wdzięczni są północnokoreańscy chrześcijanie za otrzymaną pomoc: »Kiedy otrzymałam żywność, ubrania, lekarstwa oraz niezbędne wsparcie, bardzo płakałam. Nie potrafię znaleźć słów, by wyrazić, jak wdzięczne jest moje serce, jak bardzo jestem przejęta Bożą łaską«.

Dziękujemy bardzo za wspieranie naszych północnokoreańskich sióstr i braci, którzy znajdują się pod tak wielką presją i są w tak wielkim niebezpieczeństwie!

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 10.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Projekty pomocy, które można wspierać

Ravi sprzedawca tkanin
Sytuacja chrześcijan w Indiach stale się zaostrza. Hinduscy nacjonaliści zasiali wielką nieufność w społeczeństwie, co prowadzi do niezliczonych brutalnych ataków: chrześcijanie są bici i wypędzani ze swoich wiosek, kościoły są niszczone.
Projek 08/2021
Podobnie jak w Iranie naśladowanie Jezusa w innych krajach tego regionu jest bardzo niebezpieczne. Odrzuceni przez własną rodzinę, dyskryminowani przez muzułmańskich sąsiadów, na celowniku tajnych służb i grup ekstremistycznych.
Projekt lipiec 2021
Prześladowania często doprowadzają chrześcijan do egzystencjalnej rozpaczy: niektórzy tracą pracę, inni z powodu Jezusa są odrzucani przez rodzinę i tracą wsparcie najbliższych. Wdowy po zamordowanych chrześcijanach nagle zdane na własne siły muszą zapewnić utrzymanie swoim rodzinom. Pandemia i związane z nią restrykcje jeszcze bardziej pogarszają sytuację.
Wytrwanie w czasie ucisku
Wytrwanie w czasie ucisku

Staraniem Oficyny Wydawniczej Vocatio ukazała się w naszym kraju książka,  która jest zbiorem seminariów realizowanych w krajach prześladowań. Ich celem jest wzmocnienie naszych sióstr i braci w wierze. Naszym marzeniem jest to, aby chrześcijanie w Polsce również budowali swoją wiarę wykorzystując ten podręcznik.

Projekt 06/2021
W Mjanmie od dziesięcioleci trwa wojna domowa. Wśród ludności rośnie nacjonalizm buddyjski. Jednak w tej trudnej sytuacji widać też działanie Boga – ludzie odwracają się od buddyzmu oraz kultu duchów i idą za Jezusem.
Projekt 05/2021
W wielu krajach świata nasilają się prześladowania. Tym ważniejsze jest, zwłaszcza teraz, abyśmy stanęli u boku naszych uciskanych sióstr i braci, dzięki czemu będą mogli trwać w wierze w Chrystusa oraz odważnie o Nim świadczyć.
Projekt 04/2021
Nieustająca przemoc ma niszczący wpływ na chrześcijan w północnej Nigerii. Potrzebują wsparcia duchowego i materialnego. Dzięki ludziom takim jak ty, lokalni partnerzy Open Doors mogą pomagać nigeryjskim chrześcijanom na wiele sposobów.