PROJEKT - CZERWIEC 2024

BYĆ SOLĄ I ŚWIATŁEM

Partner Open Doors Abraham* wspiera prześladowanych chrześcijan w Bangladeszu. Opowiada nam o rezultatach niesionej przez niego pomocy.

Projekt Czerwiec 2024
Kobiety na kursie pisania i czytania

Dzięki kursom pisania i czytania wielu chrześcijan może teraz czytać Pismo Święte, mogą przekazywać te historie swoim dzieciom i zyskują wpływ w swoim środowisku, ponieważ opanowali umiejętności, których inni nie posiadają. Dzięki programowi uczniostwa dla kobiet chrześcijanki lepiej poznają Biblię i rozumieją, na czym polega życie wiarą. Umożliwia im to zaangażowanie się w życie Kościoła. Uczestnicy seminarium na temat radzenia sobie z prześladowaniami wielokrotnie powtarzali: »Kiedyś chcieliśmy mścić się na naszych prześladowcach. Teraz im wybaczamy«. W niektórych  rejonach chrześcijanie nie mogą czerpać wody pitnej z wiejskich studni, dlatego zaczęliśmy kopać studnie. Teraz często słyszymy od osób, którym pomogliśmy: »Chociaż ludzie nie chcieli dać nam wody ze swojej studni, teraz zapraszamy ich do czerpania wody pitnej z naszej studni«. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te i podobne projekty modlitewnie i finansowo, przyczyniając się w ten sposób do wzmocnienia prześladowanych chrześcijan w Bangladeszu. Dzięki wam nasi bracia i siostry mogą być solą i światłem dla swoich prześladowców.

*Imię zmieniono

 

Twoja pomoc jest nieoceniona i za każdą formę wsparcia pragniemy Ci podziękować.
Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt 06/2024 - Być solą i światłem«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany,
środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!