Bądź aktywny

Działaj z nami dla prześladowanych chrześcijan

Bądź aktywny

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom?


Przez dziesięciolecia Open Doors pozostawało wiernym swej misji służąc prześladowanym chrześcijanom na całym świecie.  W tej służbie każdy chrześcijanin odgrywa ważną rolę, gdyż razem jesteśmy ciałem Jezusa Chrystusa.

Na stronach pragniemy przybliżyć sposoby aktywnego zaangażowania się w pomoc naszemu duchowemu rodzeństwu poprzez: modlitwę, wsparcie finansowe, zaproszenie prelegenta, uczestniczenie w wydarzeniach Open Doors lub angażując się w pisanie kartek i listów ze słowami pocieszenia.

Pragniemy zainspirować chrześcijan do wsparcia na rzecz prześladowanych braci i sióstr w Chrystusie, gdyż w Nim jesteśmy częścią jednego ciała! Dołącz do nas i stań po stronie prześladowanych chrześcijan!
 

Modlitwa
Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.
Wesprzyj
Poprzez twoje wsparcie finansowe Open Doors może świadczyć pomoy prześladowanym chrześcijanom na wiele różnych płaszczyznach. Tutaj znajdziesz informacje o sposobach wykorzystania funduszy.
Spotkania
Spotkania dla małych grup, kazania w społecznościach, wykłady z udziałem prelegentów Open Doors
Pomoc humanitarna
W przypadku wojen oraz klęsk Open Doors świadczy pomoc w ścisłej współpracy z Kościołami oraz lokalnymi partnerami. W takich okolicznościach chrześcijanie a także wyznawcy innych religii otrzymują pomoc humanitarną.
Nigeria w centrum uwagi
Chrześcijanie w Nigerii doświadczają ogromnej przemocy. Chcemy, aby Nigeria znalazła się w centrum naszej uwagi, abyśmy szczególnie pamiętali w naszych modlitwach o naszych braciach i siostrach z Nigerii.
Bądź na bieżąco
Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.