PROJEKT - LUTY 2024

SILNI W CZASIE BURZY - SEMINARIA DLA CHRZEŚCIJAN

Pośród narastających prześladowań nasze siostry i bracia potrzebuje zachęty. Chcemy stać u ich boku i wspierać ich, aby nie przestali ufać Jezusowi i odważnie świadczyli o Nim nawet w obliczu prześladowań. Seminaria mające na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła, są ważną częścią realizowanej przez OD pomocy.

Fati (imię zmienione) z Burkina Faso. Przeżyła kilka ataków islamskich ekstremistów na swoją wioskę

»Uważam, że prześladowania są częścią życia chrześcijanina« - mówi nepalska chrześcijanka Sharmila Karki, która wzięła udział w szkoleniu na temat radzenia sobie z prześladowaniami. 

»Dzięki seminarium stałam się silniejsza«

Open Doors organizuje takie szkolenia w wielu krajach, aby zachęcić chrześcijan i pomóc im spojrzeć na prześladowania z biblijnej perspektywy. W trakcie spotkań chrześcijanie mogą usłyszeć świadectwa życia innych prześladowanych chrześcijan, podzielić się przemyśleniami.

W rezultacie wiara Sharmili została wzmocniona: »Stałam się odważniejsza, ponieważ nasz Pan zwyciężył świat. Dzięki szkoleniu mam siłę, by stawić czoła trudnym sytuacjom. Chwalę Boga za to, że jestem prześladowana, ponieważ Biblia mówi: 

„Błogosławieni, którzy są prześladowani”«.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają tę służbę modlitwą i finansowo!

Wspierając nasz lutowy projekt przyczyniasz się do pomocy chrześcijanom, którzy biorą udział w seminariach "Silni w czasie burzy". Dzięki Twojej pomocy Open Doors może je organizować dla naszych braci i sióstr, którzy potrzebują wsparcia i pragną rozwijać się duchowo i mentalnie, zgłębiając słowa Pisma Świętego. Niech Bóg Wam błogosławi za Wasze dobro!

 

Twoja pomoc jest nieoceniona i za każdą formę wsparcia pragniemy Ci podziękować.
Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt 02/2024 - Silni w czasie burzy«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany,
środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.