PROJEKT - LIPIEC 2024

TRANSPORT, KTÓRY ZMIENIŁ ŻYCIE

Posługa Open Doors rozpoczęła się od pomysłu brata Andrew. To on postanowił przemycać Biblie do krajów za żelazną kurtyną. Dziś dystrybucja Biblii i literatury chrześcijańskiej jest nadal ważną częścią służby Open Doors. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym jest to możliwe.

Projekt Lipiec 2024
Ta ciężarówka była kiedyś używana do przemytu Biblii do Związku Radzieckiego

Publikacje chrześcijańskie nie zawsze służą wyłącznie prześladowanym chrześcijanom. Ahmad*, partner Open Doors, zdumiał się, kiedy usłyszał słowa Bagoka*, kurdyjskiego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna co prawda nie był chrześcijaninem, ale cieszył się dobrą opinią i można mu było zaufać. Swoim samochodem miał przewieźć Biblie.

Tym bardziej Ahmad był zaskoczony, kiedy dowiedział się, że Bagok go okradł, do czego zresztą sam się przyznał. Szybko jednak wyjaśnił zaskoczonemu mężczyźnie, co tak naprawdę się wydarzyło. »Ukradłem dwa egzemplarze Biblii. Przepraszam, że ci o tym nie powiedziałem wcześniej ani nie zapytałem, czy mogę je wziąć. Choć wiem, że to kradzież, to bardzo się cieszę, że tak postąpiłem«. Jak się okazało, pewnego dnia Bagok zainteresował się książkami, które przewoził na zlecenie Ahmada. Zabrał dwie do domu. To, co przeczytał w Ewangeliach, całkowicie odmieniło jego życie. Bagok i inni członkowie jego rodziny decydowali się pójść za Jezusem. Obecnie należą do domowej wspólnoty kurdyjskich chrześcijan.

*Imię zostało zmienione

 

Twoja pomoc jest nieoceniona i za każdą formę wsparcia pragniemy Ci podziękować.
Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt 07/2024 - Transport, który zmienił życie«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany,
środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!