PROJEKT - MARZEC 2024

POMOC DLA CHRZEŚCIJAN Z PÓŁWYSPU ARABSKIEGO

Półwysep Arabski jest uważany za serce islamu: tam żył i nauczał islamski prorok Mahomet, tam znajdują się święte miasta Mekka i Medyna i stamtąd, poprzez brutalny podbój i misje, islam rozprzestrzenił się na Azję, Afrykę i Europę. Wahhabizm i inne islamskie ruchy ekstremistyczne również zrodziły się na Półwyspie Arabskim i do dziś są bardzo wpływowe. Wydaje się, że w takim środowisku nie ma miejsca dla chrześcijan.

Projekt marzec 2024
Kościół domowy w Jemenie

A jednak są tu chrześcijanie - lokalni, jak i ci, którzy przyjechali z zagranicy – którzy wiernie naśladują Chrystusa, pomimo ogromnego niebezpieczeństwa. Mniejszość chrześcijańska na Półwyspie Arabskim jest narażona na ekstremalnie silne prześladowania.

Niestety, możemy jedynie bardzo ogólnikowo informować o tym, jak Open Doors wspiera chrześcijan w tym regionie, aby nie narażać ich na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo pomoc dla chrześcijan w Jemenie i innych krajach Półwyspu Arabskiego!

Wspierając nasz marcowy projekt przyczyniasz się do pomocy chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. W Jemenie pomoc polega przede wszystkim na prowadzeniu szkoleń, informowaniu o potrzebach modlitewnych, dostarczaniu pomocy humanitarnej i pomaganiu chrześcijanom w zdobywaniu niezależności ekonomicznej. Niech Bóg Wam błogosławi za Wasze dobro!

 

Twoja pomoc jest nieoceniona i za każdą formę wsparcia pragniemy Ci podziękować.
Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy:
»Projekt 03/2024 - Pomoc dla chrześcijan z Półwyspu Arabskiego«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany,
środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.