WIADOMOŚCI DLA CHRZEŚCIJAN NA BLISKIM WSCHODZIE

Nasi bracia i siostry z Bliskiego Wschodu cierpią z powodu różnych form prześladowań. IS zniszczyło całe obszary w Iraku i pozostawiły ludzi bez dachu nad głową. W Egipcie śmiertelne ataki mają na celu zastraszenie wspólnoty chrześcijańskiej. Kościoły są monitorowane w wielu krajach, a chrześcijanie są dyskryminowani w miejscu pracy, przez władzę i w codziennym życiu. Chrześcijanie nawróceni z islamu nie mogą żyć swoją wiarą otwarcie na obszarach Bliskiego Wschodu. Obawiają się, że ich rodzina i otoczenie będzie im grozić, bić, wypędzi ich, a nawet zabije, jeśli odkryje ich wiarę w Jezusa.

Zdjęcie: Thabet przed zniszczonym domem rodzinnym w Karamles
Zdjęcie: Thabet przed zniszczonym domem rodzinnym w Karamles

Chrześcijanie ci potrzebują naszej modlitwy oraz naszej zachęty. Niech zobaczą, kto się za nich modli. Niech dowiedzą się, że chrześcijanie na całym świecie myślą o nich, kochają ich i stają w ich obronie, dając im nową nadzieję i siłę wiary w czasach wyczerpania i wyzwań.

Zachęta dla prawie 4500 osób

Dlatego Open Doors stworzyło aplikację przeznaczoną w szczególności dla młodych ludzi. Program, który mogą bezpłatnie pobrać na smartfon i codziennie otrzymać zdjęcia, filmy i krótkie teksty od chrześcijan z całego świata. W każdą niedzielę jest również krótkie rozważanie do przeczytania a to wszystko po to, aby pomóc tamtejszym chrześcijanom ufać Bogu w trudnych sytuacjach.

Zdjęcie

Aplikacja jest dostępna do pobrania od Świąt Bożego Narodzenia 2016. Program był wcześniej reklamowany w mediach społecznościowych. Po zaledwie trzech miesiącach aplikacja dotarła już do ponad 3500 osób. W styczniu 2018 r. prawie 4500 osób otrzymało codzienne wiadomości. W międzyczasie została również stworzona strona aplikacji na Facebooku, co sprawia, że wiadomości są dostępne dla jeszcze większej liczby osób.

Modlitwa i pisanie

Subskrybenci są wdzięczni za słowa, które czytają, i za błogosławieństwa, które słyszą: "Dziękuję Wam bardzo za te cenne rozważania. Niech Bóg Was błogosławi" - napisał jeden z subskrybentów. "Dziękuję Wam za słowa pocieszenia", napisał drugi.

Mamy nadzieję, że każdego dnia chrześcijanie na Bliskim Wschodzie otrzymają zachętę w postaci zdjęcia lub filmu z krótkim tekstem na swój smartfon a Ty możesz w tym pomóc! Skorzystaj z okazji, aby w ten sposób mieć kontakt z innymi częściami Ciała Chrystusowego i odbudowywać je nieustannie! Szczególnie fajne są zdjęcia i krótkie filmy wideo, które dają bardzo osobisty przekaz. Krótkie i pełne zachęty rozważania (maks. 500 słów) są bardzo mile widziane.

Jak stworzyć taką wiadomość?

Módl się na początku, aby Bóg dał Ci dobre pomysły i właściwe słowa.
 
Nakręć filmik lub zrób zdjęcie i napisz parę motywujących słów po angielsku z wersetem biblijnym - bądź kreatywny dla swojego prześladowanego rodzeństwa! Prosimy nie używać zdjęć, których nie zrobiłeś sam lub których nie jesteś właścicielem praw autorskich. Dzieci mogą również mogą wziąć w tym udział i namalować jakiś obrazek.
 
Jesteśmy rodziną – niech to będzie Twoja osobista wiadomość! Podaj swoje imię (tylko imię), wiek i kraj, z którego pochodzisz. Dodaj zdjęcie siebie lub grupy, z którą tworzysz tę wiadomość.
 
Zachęcamy do używania wersetów biblijnych, które są budujące i pasują do sytuacji prześladowań. Poza wersetami napisz kilka osobistych słów. Na przykład, pisz o tym, jak w trudnych czasach znalazłeś nową odwagę i dlaczego pewien werset w tym czasie szczególnie Ci pomógł. Opowiedz im o swoich osobistych duchowych wyzwaniach i o tym, jak Bóg poprzez nie do Ciebie przemówił.
 
Wyślij swoje przesłanie zachęty, korzystając z poniższego formularza. My przekażemy je chrześcijanom w Indiach.

Ważne informacje:

  • Nie należy podawać żadnych innych danych osobowych niż wymienione powyżej.
  • Nie należy wspominać o Open Doors; należy również upewnić się, że na zdjęciach/filmach nie ma odniesień do Open Doors.

Twoja zachęta

Twoja zachęta dla chrześcijan z Iraku i Syrii

Pliki muszą być mniejsze niż 200 MB.
Dozwolone rozszerzenia plików: gif ; jpg ; jpeg ; png ; pdf ; avi ; mov ; mp4
Poczekaj aż plik zostanie w pełni przesłany (zostanie wyświetolny po pomyślnym załadowaniu).


Wymagania dot. plików
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką * obowiązkowe.