Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

4 Listopada 2018

MdM2018

Prześladowani chrześcijanie potrzebują naszej modlitwy

Dołącz do Światowego Dnia Modlitwy za prześladowanych chrześcijan! Odbędzie się on w naszym kraju 04 listopada 2018r. Zmieniliśmy datę z uwagi na zaplanowane obchody odzyskania niepodległości przypadające na następną niedzielę. W tym roku pragniemy się koncentrować na Turkmenistanie i Iranie. Na tej stronie dowiesz się więcej o tych dwóch krajach. Uzyskasz również niezbędne informacje o tym, jak możesz zorganizować spotkanie modlitewne w swoim kościele. Zamów bezpłatny pakiet materiałów już teraz, a zostanie on wysłany do ciebie w połowie października. Zamów materiały już dzisiaj! Daj nam przez to znać, że będziesz się modlił wraz ze swoją wspólnotą!

Jak zorganizować?   Pytania   Bezpłatne materiały   Informacje o krajach 

Spotkanie modlitewne – w 5 krokach

 1. Modlitwa za prześladowanych chrześcijan jest ważna – zachęć swoją wspólnotę.
 
 1. Zamów bezpłatne materiały. Zostaną one wysłane w październiku.
 
 1. Reklamuj to ważne wydarzenie. W połowie października będą gotowe materiały reklamowe.
 
 1. Pracując nad treścią spotkania, zachęcamy byś posługiwał się bezpłatnymi materiałami przygotowanymi na MdM.
 
 1. W organizacji programu samego spotkania pomoże ci przygotowany przewodnik.

Ważne pytania dotyczące uczestnictwa w MDM

Czy moja społeczność również może wziąć udział w Dniu Modlitwy?

Jak powinno przebiegać spotkanie modlitewne?

Po co jest dany Dzień Modlitwy?

Kraje priorytetowe w 2018 r.

Opis Kraju

Chrześcijanie w Iranie poddani są wysokiej presji. Głównymi źródłami prześladowań są islamski ekstremizm, dyktatura oraz zorganizowana korupcja oraz przestępczość. Pomimo wielkiej presji w Iranie w podziemiu rośnie Kościół. Nasi bracia i siostry potrzebują naszej modlitwy!

Co znajdziesz w materiałach na Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół?

 

MDM Materiały

Bezpłatny pakiet materiałów zawiera broszurę/zeszyt przydatną do zaplanowania spotkania lub nabożeństwa modlitewnego, płytę DVD z krótkimi filmami i informacjami o kraju, slajdy do przedstawienia zebranym uczestnikom, mapę ŚIP (A3). Ponadto materiały będą zawierać pakiet materiałów zgranych na CD do organizacji spotkania dla dzieci. Składa się on z broszury dla dzieci, gry modlitewnej w oparciu o Światowy Indeks Prześladowań, kart modlitewnych, szablonu do skopiowania i wykonania prac ręcznych oraz krótkich filmów.

Zamówienie bezpłatnych materiałów
Dzień Modlitwy 2018 (w przygotowaniu, wysyłka w październiku)
Materiały MDM 2018 w przygotowaniu, wysyłka w październiku.
Regularnie

Regularnie
Chciałbym regularnie otrzymywać materiały (nie wymagane dalsze zamówienia). Materiały są przygotowywane raz w roku i zostaną wysłane w październiku.

Można zamówić odpowiednią ilość aktualnych magazynów przydatnych do rozdania uczestnikom spotkania modlitewnego. Liczba:
Informacje osobiste
Społeczność
Prosimy o podanie adresu.
Dalsze informacje
Dowiedziałeś się poprzez: *
Dowiedziałeś się poprzez:*
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką* obowiązkowe.

Prośby modlitewne - Turkmenistan

Prosimy módlcie się...

 • o większą wolność w tym kraju. Turkmenistan uważany jest za jeden z najbardziej restrykcyjnych krajów na świecie. Po Uzbekistanie jest to kraj Azji Środkowej, w którym stosuje się najwięcej represji wobec mniejszości religijnych.
 • za chrześcijan nawróconych z islamu, którzy znajdują się pod największą presją powrotu do islamu. Módlmy się o ich ochronę i wytrwałość.
 • aby siły bezpieczeństwa monitorujące chrześcijan mogły również spotkać się z mocą Ewangelii. Módlmy się o zmiękczenie ich serc i o to, by stali się orędownikami i obrońcami chrześcijan w Turkmenistanie

 

Prośby modlitewne - Iran

Prosimy módlcie się...

 • aby chrześcijanie w irańskich więzieniach, potrafili szczerze kochać swoich strażników i współwięźniów. W ostatnich latach aresztowano wielu przywódców chrześcijańskich i zamknięto prawie wszystkie kościoły, które prowadziły nabożeństwa w języku Farsi.
 • za prawodawców. Jak dotąd szyicki islam jest religią państwową w Iranie. Wszystkie ustawy muszą być zgodne z oficjalną interpretacją prawa szariatu, prawa islamskiego. Każdy muzułmanin, który wyzbywa się islamu, może zostać skazany na karę śmierci, nawet jeśli władze nie stosowały tego prawa w ostatnich latach. Módlmy się, aby prawo zostało zmienione tak, aby istniała wolność religijna.
 • za chrześcijan, którzy zostali wykluczeni i odrzuceni przez rodziny z powodu ich wiary. Módlmy się za rodziny muzułmańskie, dla których opuszczenie islamu przez członka rodziny jest wielkim wstydem, szczególnie jeśli dana osoba poznała Jezusa.

 

Dziękujemy, że się modliliście razem z nami!

12 listopada 2017 roku miliony chrześcijan różnych denominacji z całego świata jednoczą się w modlitwie i stają w obronie swoich prześladowanych braci i sióstr przed tronem Bożym. W zeszłym roku, tylko w Polsce, 300 społeczności uczestniczyło w tym dniu. Walcz o prześladowaną rodzinę stając w modlitwie.

 

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

01:12 minut
Iran
Turkmenistan

Dołącz do Światowego Dnia Modlitwy za prześladowanych chrześcijan! Odbędzie się on naszym kraju 04 listopada 2018r. W tym roku pragniemy się koncentrować na Turkmenistanie i Iranie.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.