Modlitwa za Nigerię i Chiny

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

MdM 2019

Prześladowani chrześcijanie potrzebują naszej modlitwy

Dołącz do Międzynarodowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół! Odbędzie się on w naszym kraju 17 listopada 2019r. Tym razem pragniemy szczególnie modlić się za chrześcijan w Chinach i Nigerii. Na tej stronie dowiesz się więcej o tych krajach. Uzyskasz również niezbędne informacje o tym, jak możesz zorganizować spotkanie modlitewne w swoim kościele, wspólnocie. W tym roku nie zbieramy zamówień od społeczności, które pragną wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Modlitwy za Prześladowany Kościół! Wyślemy przygotowane materiały do wszystkich kościołów/wspólnot/społeczności, jakie mamy w bazie danych. Jeżeli chciałbyś się upewnić, czy Twoja społeczność jest w naszej bazie – zadzwoń do nas. Naszym wielkim marzeniem jest to, aby kościoły w Polsce zatętniły modlitwą za prześladowanych chrześcijan!

Jak zorganizować?   Pytania  Informacje o krajach 

Spotkanie modlitewne – w 5 krokach

 1. Modlitwa za prześladowanych chrześcijan jest ważna – zachęć swoją wspólnotę.
 
 1. Materiały zostaną wysłane w październiku do wszystkich wspólnot z naszej bazy. Jeśli nie jesteś pewny, że Twoja wspólnota lub kościół jest na naszej liście, prosimy zadzwoń do nas.
 
 1. Reklamuj to ważne wydarzenie. W połowie października będą gotowe materiały reklamowe.
 
 1. Pracując nad treścią spotkania, zachęcamy byś posługiwał się bezpłatnymi materiałami przygotowanymi na MDM. Zestaw zawierać będzie przygotowane kazanie, filmy z informacjami o krajach oraz prezentację nt krajów.
 
 1. W organizacji programu samego spotkania pomoże ci przygotowany przewodnik. Zadzwoń jeśli chciałbyś otrzymać nasze wsparcie!

Kraje Priorytetowe w 2019 r.

Opis Kraju

Czytając profil kraju można uzyskać więcej informacji na temat źródeł i przyczyn prześladowań chrześcijan w Nigerii oraz ich skutków w codziennym życiu.

Opis Kraju

Czytając profil kraju można uzyskać więcej informacji na temat źródeł i przyczyn prześladowań chrześcijan w Chinach oraz ich skutków w codziennym życiu.

Ważne pytania dotyczące uczestnictwa w MDM

Czy moja społeczność również może wziąć udział w Dniu Modlitwy?

Jak powinno przebiegać spotkanie modlitewne?

Po co jest dany Dzień Modlitwy?

Co znajdziesz w materiałach na Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół?

 

MDM Materiały

Bezpłatny pakiet materiałów zawiera zeszyt przydatny do zaplanowania spotkania lub nabożeństwa modlitewnego, płytę DVD z krótkimi filmami i informacjami o kraju, slajdy do przedstawienia zebranym uczestnikom, mapę ŚIP (A3) oraz kazanie. Ponadto materiały będą zawierać pakiet materiałów zgranych na CD do organizacji spotkania dla dzieci. Składa się on z broszury dla dzieci, gry modlitewnej w oparciu o Światowy Indeks Prześladowań, kart modlitewnych, szablonu do skopiowania i wykonania prac ręcznych oraz krótkich filmów.

Prośby modlitewne - Nigeria

Prosimy módlcie się...

 • Nigeria jest krajem, w którym ginie największa liczba chrześcijan. Módlmy się o pokój i pokrzepienie dusz tych osób, które straciły swoich członków rodzin.
 • Módlmy się o siłę dla chrześcijan, a szczególnie o mądrość. Módlmy się, aby nie szukali zemsty za doznane krzywdy, ale mieli siłę poszukiwać pokoju i błogosławić swych prześladowców.
 • Módlmy się o wdowy i sieroty wychowujące się bez ojców.
 • Módlmy się i mądrość przywódców religijnych.
 • Módlmy się o przywódcę tego kraju prezydenta Muhammadu Buhari.

 

Prośby modlitewne - Chiny

Prosimy módlcie się...

 • Prośmy o mądrość dla przywódców kościołów i wspólnot w Chinach.
 • Módlmy się o to, aby pomimo wzrastającej presji oraz inwigilacji kościoły mogły funkcjonować.
 • Módlmy się o siły oraz mądrość dla chrześcijan, a zwłaszcza wytrwałość.
 • Módlmy się o dzieci chrześcijan, których szanse na uzyskanie edukacji są ograniczone.

 

Dziękujemy, że się modliliście razem z nami!

04 listopada 2018 roku miliony chrześcijan różnych denominacji z całego świata jednoczą się w modlitwie i stają w obronie swoich prześladowanych braci i sióstr przed tronem Bożym. W zeszłym roku, tylko w Polsce, 300 społeczności uczestniczyło w tym dniu. Walcz o prześladowaną rodzinę stając w modlitwie.

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.