Bądź aktywny

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Módlmy się wspólnie 20 listopada 2022 roku

Stań się częścią światowego ruchu modlitewnego za prześladowanych chrześcijan!

Dołącz do "Światowego Dnia Modlitwy za Prześladowanych Chrześcijan" jako wspólnota i zorganizuj nabożeństwo modlitewne 20 listopada 2022 r

W tym dniu módlmy się szczególnie za naszych braci i siostry z Afganistanu i Kolumbii.

Pobierz i skorzystaj z dostępnych materiałów na naszej stronie internetowej, aby jeszcze lepiej zrozumieć i przygotować dzień skupienia, modlitwy i zawierzenia za Kościół prześladowany.

JAK ZORGANIZOWAĆ SPOTKANIE MODLITEWNE?

 1. Ustal w kościele/wspólnocie, jak możecie zorganizować dzień modlitwy.
 
 1. Zamów bezpłatne materiały. Wysyłkę materiałów rozpoczniemy w połowie października.
 
 1. Zaproś innych do udziału w wydarzeniu. Wraz z pakietem materiałów otrzymasz link do plakatu MdM (A3) oraz prezentację komputerową.
 
 1. Przygotuj spotkanie z pomocą pakietu materiałów.
 
 1. Poprowadź spotkanie – pomoże Ci w tym nasz przewodnik.

Zobacz materiały w wersji elektronicznej

MDM 2022 zamów materiały

Do materiałów drukowanych udostępniamy pakiet materiałów cyfrowych do pobrania i wykorzystania w ramach Światowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół.

W pakiecie cyfrowym znajdziesz:

 

1. Materiały dla dorosłych

 • Filmy wideo: Afganistan (POBIERZ), Kolumbia (POBIERZ)
 • Prezentacja okolicznościowa (POBIERZ)
 • Akcja zachęty dzieci i młodzieży z Kolumbii (POBIERZ)
 • Aktualny plakat Międzynarodowego Dnia Modlitwy 2022 (POBIERZ)
 • Rozważanie okolicznościowe (POBIERZ)

2. Materiały dla dzieci

 • Filmy animowane dla dzieci
 • Klucz z rozwiązaniem zagadek

 

Zamów materiały Secret Kids Materiały Cyfrowe

Nasze intencje modlitewne w 2022 roku.

MDM 2022 - Afganistan
Afganistan

Odkąd talibowie doszli do władzy w Afganistanie, życie chrześcijan stało się w tym kraju bardzo trudne i niebezpieczne. Większość chrześcijan, którzy zamieszkują tereny Afganistanu to ludzie nawróceni z islamu. Chcąc podążać za Chrystusem muszą się ukrywać lub emigrować, w przeciwnym razie narażają się na niebezpieczeństwo prześladowań. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a ataki na chrześcijan są coraz bardziej brutalne i bezwzględne. Wiele osób straciło swoje domy, wiele z nich zostało też wypędzonych z wiosek, wiele zostało dotkliwie pobitych, a wiele osób swoją wiarę przypłaciło życiem. 

MDM 2022 - Kolumbia
Kolumbia

Wydawać by się mogło, że Kolumbia to w 95% chrześcijański kraj, w którym wyznawcy Jezusa Chrystusa nie mają się czego obawiać. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Rdzenne plemiona, które zamieszkują tamtejsze rejony często do wiary rzymsko-katolickiej dołączają swoje pradawne wierzenia w duchy i szamanizm. Ci, którzy się temu sprzeciwiają, chcąc podążąć drogą Chrystusa, są uważani za zdrajców, którzy rozwścieczyli pradawne duchy. Co gorsza przywódcy plemienni mogą bezkarnie podejmować działania przeciwko nim, co doprowadza do prześladowań i wykluczenia na tle religijnym.

 

PROJEKT DAROWIZNY NA ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITWY

Jeśli chcesz pomóc prześladowanym braciom i siostrom, prosimy o wsparcie naszych projektów.

Projekty jakie realizowane są przez Open Doors obej­mują między innymi różnego rodzaju szkolenia, dostarczanie żywności i leków potrzebującym chrześcijanom, organizację projektów socjoekonomicznych, których celem jest umożliwienie prześladowanym chrześcijanom zbudo­wanie niezależności finansowej, pomoc prawna czy domy schronienia dla dzieci, a także dystrybucja Biblii i literatury chrześcijańskiej

 

WPŁAĆ ONLINE JUŻ TERAZ

 

KONTO DO WPŁAT

Prosimy o wskazanie celu "MDM 2022" podczas przekazywania darowizny.

BANK PKO BP
PRZELEWY KRAJOWE PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
PRZELEWY ZAGRANICZNE BIC/Swift: BPKOPLPW

 

 

MDM 2022 - Kobieta modląca się za prześladowanych chrześcijan
Masz pytania?

Pytania na temat Międzynarodowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół

Czy Międzynarodowy Dzień Modlitwy jest tylko dla współnot i zgromadzeń? Czy można w nim uczestniczyć również jako grupa domowa? Jak działa nabożeństwo modlitewne? A czy może się to odbywać także w innym czasie? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania dotyczące Światowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół.

Uczestnicy nabożeństw modlitewnych

„Myślę, że to ważne, aby każdy kościół wiedział, jak chrześcijanie radzą sobie w innych krajach - i jak ważne jest, abyśmy wstawiali się za nimi w modlitwie.“

Chrześcijanie modlą się na spotkaniu

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.