Prześladowani chrześcijanie potrzebują naszej modlitwy

Dołącz do Międzynarodowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół! Odbędzie się on w naszym kraju 15 listopada 2020r. Tym razem pragniemy szczególnie modlić się za chrześcijan w Algierii i Pakistanie. Na tej stronie dowiesz się więcej o tych krajach. Uzyskasz również niezbędne informacje o tym, jak możesz zorganizować spotkanie modlitewne. W tym roku nie zbieramy zamówień od społeczności, które pragną wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Modlitwy za Prześladowany Kościół! Wyślemy przygotowane materiały do wszystkich kościołów/wspólnot/społeczności, jakie mamy w bazie danych. Jeżeli chciałbyś się upewnić, czy Twoja społeczność jest w naszej bazie – zadzwoń do nas. Naszym wielkim marzeniem jest to, aby kościoły w Polsce zatętniły modlitwą za prześladowanych chrześcijan!

Jak zorganizować?   Pytania   Materiały  

Spotkanie modlitewne – w 5 krokach

 1. Modlitwa za prześladowanych chrześcijan jest ważna – zachęć swoją wspólnotę.
 
 1. Materiały zostaną wysłane w październiku do wszystkich wspólnot z naszej bazy. Jeśli nie jesteś pewny, że Twoja wspólnota lub kościół jest na naszej liście, prosimy zadzwoń do nas.
 
 1. Reklamuj to ważne wydarzenie. W połowie października będą gotowe materiały reklamowe.
 
 1. Pracując nad treścią spotkania, zachęcamy byś posługiwał się bezpłatnymi materiałami przygotowanymi na MDM. Zestaw zawierać będzie przygotowane kazanie, filmy z informacjami o krajach oraz prezentację nt krajów.
 
 1. W organizacji programu samego spotkania pomoże ci przygotowany przewodnik. Zadzwoń jeśli chciałbyś otrzymać nasze wsparcie!

Krótko o przygotowanych materiałach

Weltweiter Gebetstag 2020 - Material bestellen

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przygotować bezpłatne materiały. Zachęcamy kościoły, wspólnoty do ich wykorzystania. Jesteśmy głęboko przekonani, że Bóg jest wierny i odpowie na wołanie swojego ludu. Pakiet składa się z dwóch części.

 

1. Materiały dla dorosłych

 • Zeszyt dla organizatorów spotkania modlitewnego
 • DVD z krótkimi filmami i informacjami o krajach
 • Prezentacje do wykorzystania w trakcie spotkań
 • Homilia okolicznościowa
 • Mapa Światowego Indeksu Prześladowań
 • Opcjonalnie: magazyny OpenDoors

2. Materiały dla dzieci

 • Broszura dla katechetów zawierająca inspirację biblijną
 • DVD z filmem i materiałami
 • Instrukcje i materiały konieczne do wykonania prac ręcznych
 • Mapa Światowego Indeksu Prześladowań dla dzieci

 

 

Pobierz materiały

Ważne pytania dotyczące uczestnictwa w MDM

Czy moja społeczność również może wziąć udział w Dniu Modlitwy?

Jak powinno przebiegać spotkanie modlitewne?

Po co jest dany Dzień Modlitwy?

Kilka myśli z ubiegłego roku

MdM

Byłam szczególnie wzruszona, gdy usłyszałem historie moich sióstr i braci, jak cierpią i przez co przechodzą. I jak ważna jest modlitwa.

Uczestniczka spotkania modlitewnego
MdM

Modlitwa jest duchową siłą. Kiedy modlimy się, wchodzimy w duchowy wymiar, który ma zdecydowanie większy wpływ niż nam się wydaje.

Lider jednej ze wspólnot
MdM

Myślę, że ważne jest, aby wiedzieć, jak żyją chrześcijanie w innych krajach i jak ważne jest, abyśmy wstawiali się za nimi w modlitwie.

Uczestnik spotkania modlitewnego

Dziękujemy, że się modliliście razem z nami!

04 listopada 2018 roku miliony chrześcijan różnych denominacji z całego świata jednoczą się w modlitwie i stają w obronie swoich prześladowanych braci i sióstr przed tronem Bożym. W zeszłym roku, tylko w Polsce, 300 społeczności uczestniczyło w tym dniu. Walcz o prześladowaną rodzinę stając w modlitwie.