Pozdrowienia świąteczne dla syryjskich duszpasterzy i ich społeczności


Nasze rodzeństwo w Syrii desperacko potrzebuje zachęty. Wielu z nich jest zdesperowanych i nie widzi perspektywy na życie w tym kraju. Z tego powodu tak ważne jest, abyśmy w tych mrocznych czasach stali obok siebie i pamiętali o światle, które Jezus Chrystus przyniósł na ten świat.

Swoją zachętę możesz wyrazić w świątecznych życzeniach do liderów społeczności, z którymi współpracujemy na miejscu. Napisz do Edwarda i Abdallaha.
 

Akcja zachęty
Abdallach z Aleppo

Więcej o liderach i kościołach, które chcemy zachęcić

"Ludzie nie widzą przyszłości", powiedział nam Edward podczas naszej ostatniej wizyty. "Dla wielu młodych ludzi najwięcej nadziei daje opuszczenie kraju. (....) Najbardziej boli, gdy widzimy młodych ludzi tak zagubionych; młodych ludzi, którzy nie widzą sensu w swojej przyszłości". A jednak właśnie teraz Kościół jest jedyną nadzieją dla ludzi w Damaszku, którym brakuje żywej nadziei w Chrystusie. "Próbujemy szerzyć nadzieję, opatrywać rany", opisuje pastor Edward swoją misję.

W Aleppo też wielu straciło nadzieję. "Obecnie więcej ludzi niż przed wojną puka do naszych drzwi, by powiadomić nas, że chcą opuścić kraj, ", mówi pastor Abdallah. Podobnie jak wiele naszych partnerskich kościołów w Syrii, jego kościół zapewnia pomoc w przetrwaniu ludziom w Aleppo. Dystrybuują żywność, lekarstwa i artykuły higieniczne. "Docieramy do większej liczby ludzi niż przedtem", dodaje Abdallah. W tym trudnym okresie Kościół może być solą i światłem.

 

Jak napisać kilka słów zachęty przy okazji zbliżających się świąt?

Pomódl się, aby Bóg dał Ci pomysły tego co chcesz napisać oraz aby ubrać to we właściwe słowa. .
 
Napisz kilka zachęcających zdań prostym językiem angielskim. Możesz nawiązać do Bożego Narodzenia i nadziei jaką za sobą przyniosły narodziny Jezusa.
 
Jesteśmy rodziną – i w bardzo osobisty sposób zabierz się do pisania! Na przykład, napisz o tym, co oznacza dla Ciebie wiadomość bożonarodzeniowa lub jak dany werset dał Ci nową nadzieję. Podaj jedynie swoje imię, wiek i kraj, z którego pochodzisz.
 
Zachęcamy, aby do tych kilku osobistych słów dodać 1-2 wersetów biblijnych, które są budujące.
 
 
Prześlij swój świąteczny „list” za pomocą poniższego formularza. Przekażemy go pastorom i społecznościom w Syrii.

Ważne informacje

  1. Nie wspominaj w liście o Open Doors.
  2. Nie poruszaj tematów politycznych, dotyczących rządu czy opozycji.
  3. Nie wspominaj też o Izraelu i nie cytuj również żadnych wersetów Biblijnych mówiących o tym kraju.
Napisz pozdrowienia świąteczne

Tak, zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie moich danych. Jestem świadomy, że mogę w każdej chwili i bezpłatnie odwołać swoją zgodę na przechowywanie moich danych, wysyłając e-mail na adres info@opendoors.pl.

Zebrane dane osobowe będą przechowywane w celu przekazywania zachęt dla Syryjczyków. Twoje imię i nazwisko oraz (jeśli zostało wskazane w świątecznej zachęcie) Twój wiek i kraj zostaną przekazane chrześcijanom w Syrii wraz z tekstem zachęcającym za pośrednictwem naszych lokalnych partnerów.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.