Rysunek na pocieszkę

Zachęta dla dzieci chrześcijan w Iranie

Rysunek na pocieszkę

 

Wyobraź sobie, że mieszkasz w kraju, w którym nikt nie może wiedzieć, że wierzysz w Jezusa. W kraju, w którym musisz uważać, aby nikt cię nie widział, gdy idziesz z rodziną do kościoła. W kraju o nazwie Iran tak właśnie jest. Możesz mieć tam sporo kłopotów jeśli jesteś chrześcijaninem.

 

Możesz pomóc irańskim chrześcijanom modląc się za nich. Ale możesz zrobić coś jeszcze. Namaluj piękny obrazek, który pokaże chrześcijańskim dzieciom mieszkającym w Iranie, że Jezus je kocha i nigdy nie zostawi ich samych. Będą szczęśliwe, gdy uświadomią sobie, że wiele dzieci na całym świecie myśli o nich! Poproś rodziców o przesłanie zdjęcia za pomocą poniższego formularza do 15.08.2020.

 

Dlaczego irańskie dzieci potrzebują zachęty?

Rząd irański uważa, że wiara chrześcijańska jest zagrożeniem dla kraju. Dlatego irańscy chrześcijanie muszą utrzymać swoją wiarę w tajemnicy. Nie mogą chodzić do kościoła, jak my tu w Polsce, ale muszą spotykać się potajemnie w domach innych chrześcijan. Jeśli tajna policja odkryje takie spotkania, to możliwe, że zaaresztuje lidera oraz innych chrześcijan i wsadzi ich do więzienia.

 

Nie jest to łatwe dla chrześcijańskich dzieci. Wyobraź sobie, jak byś się czuł, gdyby twój lider wspólnoty: pastor, ksiądz lub nauczyciel szkółki niedzielnej był w więzieniu, ponieważ opowiadał Tobie i innym ludziom o Jezusie? Również bycie w szkole jest bardzo trudne dla chrześcijańskich dzieci w tym kraju. Muszą one nie tylko uczyć się wielu rzeczy z Koranu (święta księga dla muzułmanów), ale również brać udział w wielu tradycyjnych obrzędach tej religii a do tego nikt nie może wiedzieć, że wierzą w Jezusa. Nie wolno im nawet powiedzieć o tym swoim przyjaciołom, ponieważ zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że tajna policja może się czegoś dowiedzieć. Wtedy ich rodzina mogłaby zostać ukarana.

 

Ale jest też dobra wiadomość i jest ona taka: Jezus powiedział w Biblii, że jest zawsze ze swoimi przyjaciółmi i nigdy nie zostawia ich samych! Odnosi się to również do irańskich chrześcijan. Możesz się za nich modlić, aby poczuli spokój i się nie bali. Możesz też namalować im obrazek, który pokaże im, że myślisz o nich i się za nich modlisz.

Jak możesz zachęcić dzieci z Iranu?

Namaluj lub narysuj szczególnie piękny, kolorowy rysunek dla irańskich dzieci, które doświadczają trudności, ponieważ wierzą w Jezusa! Możesz podpisać się swoim imieniem (ale prosimy nie wpisuj niczego więcej!). Prosimy nie pisz żadnych wersetów biblijnych na obrazku, ale możesz narysować historię z Biblii
 
Twój rysunek będzie dla dziecka jak i jego rodziców wielkim pocieszeniem. Kiedy irańscy chrześcijanie zobaczą, że o nich myślisz i włożyłeś w to tyle wysiłku, będą bardzo zachęcani. Wtedy zrozumieją bardzo wyraźnie, że my jako chrześcijanie na całym świecie należymy do jednej rodziny, rodziny Pana Jezusa Chrystusa.
 
Poproś rodziców o zeskanowanie obrazka i przesłanie go do naszego biura za pomocą poniższego formularza. A my przekażemy to dalej do właściwych osób.

Ważne informacje dla rodziców/osób pracujących z dziećmi

  1. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji dla odbiorców, prosimy o nadsyłanie tylko rysunków dzieci i nie wpisywanie na nich nic poza imieniem dziecka (również prosimy o nie podawanie kraju pochodzenia lub wieku).
  2. Nie piszesz żadnych wersetów biblijnych na obrazku.
  3. Nie wspominaj o Open Doors.

 

Twój rysunek dla dzieci z Iranu

Pliki nie mogą być większe niż 20 MB.
Dozwolone rozszerzenia plików: jpg ; jpeg ; png ; pdf
Poczekaj aż plik zostanie w pełni przesłany (zostanie wyświetolny po pomyślnym załadowaniu).


Wymagania dot. plików

Tak, zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przechowywanie moich danych. Mam świadomość,  że mogę w każdej chwili w pełni bezpłatnie mogę zażądać usunięcia moich danych z bazy Open Doors pisząc na adres email info@opendoors.pl.

Zebrane dane osobowe będą przechowywane w celu przekazania zachęty. Imię dziecka, jeśli zostanie podane, zostanie przekazane drogą elektroniczną wraz z załączonym plikiem za pośrednictwem partnerów chrześcijanom w Iranie.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.